יום שלישי, 16.08.2022 שעה 11:17

להיראות כמו אקוומן: אימון החזה של מומואה

עם היקף חזה של 127 ס"מ, יש לא מעט ללמוד מאימוני החזה של מי שמשחק את אחד מגיבורי העל האהובים ביותר בקולנוע. האם אתם מוכנים ללא מעט סופרסטים?

|
מומואה. יודע איך להתאמן כמו שצריך (צילום מסך)
מומואה. יודע איך להתאמן כמו שצריך (צילום מסך)

להיראות כמו ג'ייסון מומואה זה לא פחות מחלום. גובה של 1.94 מ’, משקל מעל 100 ק”ג שרובו שרירים והיקף חזה של 127 ס”מ, וקיבלתם מראה של דוגמן שזכה לגלם את קונאן הברברי (בעיבוד מחודש לסרט מ-1982 של שרירן אחר – ארנולד שוורצנגר).

מאז אותו סרט ב-2011, מומואה מוכר לכם יותר כ”אקוומן” דמות אשר ניתן לראותה בארבעה סרטי ענק של היקום הקולנועי של DC: באטמן נגד סופרמן, ליגת הצדק, אקוומן ואקוומן והממלכה האבודה (האחרון טרם יצא לקולנוע).

סרט הסולו של מומואה (אקוומן) הראה שהאחרון בהחלט יכול להוביל לבדו סרטי גיבורי על, כאשר הכנסות הסרט עמדו על לא פחות מ-1.14 מיליארד דולר (ההפקה עלתה רבע מיליון דולר) וגם הביקורות היו ברובן חיוביות.

כאשר מומואה מכין את גופו לכל סרטי הפעולה האלו, הוא נכנס למשטר אימונים מיוחד של אימוני התנגדות, אך הוא מעיד על עצמו שבשאר הזמן האימונים בחדר הכושר פשוט משעממים אותו. האחרון טוען כי הוא מעדיף ענפי ספורט מאתגרים יותר דוגמת גלישה, אגרוף וטיפוס אתגרי – אך כל אלו כאמור נדחקים הצידה כאשר הגוף צריך להיראות כמו גוף שהוא לכאורה אינו מהעולם הזה.

ואם כבר מדברים על העלאת מסת שריר, אולי תרצו ללמוד משהו על אימוני החזה של מומואה – אותו חזה שהיקפו הוא כאמור 127 ס”מ. אתם אולי מצפים למוט עמוס במשקל וללא מעט פלטות, אך מהר מאוד תגלו שמדובר דווקא באימון קצת אחר שקשה מאוד לנשום בו…

חימום

שילוב של 100 שכיבות סמיכה ו-100 סקוואט, כאשר החלוקה איננה משנה. עליכם רק להקפיד לרדת הכי נמוך שאתם יכולים במגבלות העומס והגמישות שלכם, תוך מעבר לסירוגין בין תרגיל לתרגיל. בתום החימום תוכלו לנוח 2 דקות.

סופרסט ראשון

בצעו 7 ירידות מקבילים (חזה נוטה קדימה, ירידה עד שהמרפקים בגובה הכתפיים), לאחר מכן 7 שכיבות סמיכה יהלום (כפות ידיים צמודות שהאצבע המורה נוגעת באצבע המורה והאגודל נוגע באגודל ליצירת צורה יהלום) ולאחר מכן הישארו 7 שניות במצב העליון של שכיבות הסמיכה. 

בצעו 6 ירידות מקבילים (חזה נוטה קדימה, ירידה עד שהמרפקים בגובה הכתפיים), לאחר מכן 6 שכיבות סמיכה יהלום (כפות ידיים צמודות שהאצבע המורה נוגעת באצבע המורה והאגודל נוגע באגודל ליצירת צורה יהלום) ולאחר מכן הישארו 6 שניות במצב העליון של שכיבות הסמיכה. 

בצעו 5 ירידות מקבילים (חזה נוטה קדימה, ירידה עד שהמרפקים בגובה הכתפיים), לאחר מכן 5 שכיבות סמיכה יהלום (כפות ידיים צמודות שהאצבע המורה נוגעת באצבע המורה והאגודל נוגע באגודל ליצירת צורה יהלום) ולאחר מכן הישארו 5 שניות במצב העליון של שכיבות הסמיכה. 

כל זה כפול 3 סבבים עם מנוחה של 2 דקות ביניהם

סופרסט שני

בצעו 7 לחיצות חזה בשכיבה כנגד משקולות (שניה אחת של עליה, 4 שניות של ירידה איטית), לאחר מכן 7 לחיצות חזה עם משקולות צמודות (אחיזת פטיש של המשקולות כאשר המרפקים צמודים למותן) ולאחר מכן הישארו 7 שניות במצב העליון של הלחיצה. 

בצעו 6 לחיצות חזה בשכיבה כנגד משקולות (שניה אחת של עליה, 4 שניות של ירידה איטית), לאחר מכן 6 לחיצות חזה עם משקולות צמודות (אחיזת פטיש של המשקולות כאשר המרפקים צמודים למותן) ולאחר מכן הישארו 6 שניות במצב העליון של הלחיצה. 

בצעו 5 לחיצות חזה בשכיבה כנגד משקולות (שניה אחת עליה,4 שניות של ירידה איטית), לאחר מכן 5 לחיצות חזה עם משקולות צמודות (אחיזת פטיש של המשקולות כאשר המרפקים צמודים למותן) ולאחר מכן הישארו 5 שניות במצב העליון של הלחיצה. 

כל זה כפול 3 סבבים עם מנוחה של 2 דקות ביניהם

הדגמות לכלל התרגילים>>

שימו לב – כל האמור בכתבה זו הנו להעשרה בלבד. בטרם אתם בוחרים בתוכנית אימונים או בתזונה כזו או אחרת, עליכם להיוועץ בדמות מוסמכת אשר תתאים את האימון שלכם למצבכם הבריאותי ולכושרכם הנוכחי.

הכותב שי לב שימש בעבר כעורך הראשי של אתר ONE ובימים אלו עורך את מדור בריאות וכושר באתר. מאמן כדורסל בהכשרתו, מדריך חדר כושר ומאמן TRX מוסמך.

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה במדור בריאות וכושר? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את בריאות וכושר. נתראה בכתבה הבאה!

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו