יום שלישי, 16.08.2022 שעה 10:22

זיו ישראלי: מקווה לראות מועדון ספורט בכל בי"ס

מנכ"ל התאחדות הספורט לבי"ס בוועדת המשנה של הכנסת, אשר דנה בתקצוב תוכניות ההתאחדות: "החזון הוא שלכל תלמיד ותלמידה יהיה בית ספורטיבי וחינוכי"

|
זיו ישראלי (צילום באדיבות ארז עוזיר)
זיו ישראלי (צילום באדיבות ארז עוזיר)

"הספורט משנה לאנשים את החיים, הלוואי ובקרוב כל ילד במדינת ישראל יוכל לקחת חלק בחוג, קבוצה או במועדון בית ספרי" במילים מרגשות אלו חתם אתמול (יום שלישי) יו”ר שדולת הספורט, חבר הכנסת סימון דוידסון את ישיבת ועדת המשנה של הכנסת שדנה בתקצוב תוכניות התאחדות לבתי הספר בישראל.

לראשונה מאז הוקמה התאחדות הספורט לבתי הספר, ישבו נציגיה לדיון בכנסת, סביב שולחן וועדה רשמית מטעם המשכן.

ועדת המשנה של הכנסת הדנה בתקצוב תוכניות התאחדות לבתי הספר בישראל, בראשותו של יו”ר שדולת הספורט, חבר הכנסת, דוידסון ובמעמד ח"כ גדי יברקן. בין הייתר הוצגה פעילות התאחדות הספורט לבתי הספר בשגרה תוך דגש על חזונה של פעילות ההתאחדות לעתיד.

זיו ישראלי, מנכ"ל התאחדות הספורט לבתי הספר פתח בדברים תוך שהוא מציג את החזון ומטרות הפעילות והתוכניות המיושמות במהלך השנה תוך שימת דגש על מודל ופעילות מועדוני הספורט הבית ספריים. "לב ליבה של ההתאחדות הינם המועדונים הבית ספריים" ציין ישראלי והוסיף: "בתי הספר בהם ישנם מועדונים בית ספריים, לקחו את הספורט מספר צעדים קדימה, הן במישור התחרותי הישגי והקהילתי חברתי. מבחינת התאחדות הספורט, אנו תקווה לראות בכל בית ספר מועדון ספורט בית ספרי דרכו נוכל להגשים את חזון ההתאחדות לפיו לכל תלמיד ותלמידה בישראל יהיה מקום, בית ספורטיבי וחינוכי". 

זיו ישראלי (מערכת ONE)זיו ישראלי (מערכת ONE)

עוד אמר המנכ"ל ישראלי: "חינוך, תרבות וספורט חייבים להיות משולבי ידיים דרך הרחבת פעילות המועדונים ואני תקווה שנגיע לכך בקרוב". ישראלי התייחס בדבריו לרשויות המקומיות עליהם אמר "הן השותפות הכי טבעיות שלנו בעשייה זו, אנחנו כגוף ביצועי של משרד החינוך, התרבות והספורט מבצעים זאת באמצעות בתי הספר והרשויות המקומיות. לסיום אמר "יושבים איתנו מורים ומורות, מנהלי ומנהלות שהולכים איתנו כברת דרך, תוך שיתוף פעולה מצוין". 

אבי בנבנישתי, סגן ראש מנהל הספורט במשרד התרבות והספורט’ הדגיש בדבריו כי הספורט הינו כלי מגשר וחשוב, לחיבור תרבויות שונות ומגזרים שונים והבהיר כי התאחדות הספורט לבתי הספר היא זרוע משותפת לפעילות של משרד התרבות והספורט ומשרד החינוך: "משרד התרבות והספורט תומך בפעילות התאחדות הספורט לבתי הספר ומעבר לכך משקיע משאבים רבים אשר מהווים תמיכה משמעותית, במועדונים, במרכזי המצוינות תוך שאיפה לטיפוח הדור הבא של ספורטאי ישראל".  בנבנישתי ציין את פעילות ההתאחדות לספורט היודעת היטב לטענתו לבצע את פעילותה בתוך בתי הספר.

אבי בנבנישתי (פרטי)אבי בנבנישתי (פרטי)

בנוסף ציין: "מועדוני הספורט הבית ספריים, המודל המצליח שמפעיל עשרות אלפי תלמידים ותלמידות, מגיע גם אל ילדים עם צרכים מיוחדים ופראלימפיים, בשאיפה לפתח ולקדם פעילות מועדונים רבה יותר"’ עוד שיתף, סגן ראש מנהל הספורט בפרויקט פל"א הזוכה לשבחים גדולים של המשרד המתנהל בשלוש השנים האחרונות ע"י התאחדות הספורט לבתי הספר בגינו מתאפשר שילוב של יוצאי העדה האתיופית בספורט הישראלי. 

גיא דגן המפמ"ר והממונה על החינוך הגופני במשרד החינוך ציין בדבריו את מסירותם ועבודתם של המורים והמורות לחינוך גופני ואת הקשר הפורה בינם לפעילות ההתאחדות בתוך בתי הספר כשלשם דוגמא סיפר על השקעתה של העיר בת ים בתקציבים מיוחדים ונוספים לטובת הספורט, "דרך כך", אמר דגן, "מקלים על ההורים בתשלומים עבור פעילות חוגים וספורט". 

גיא דגן. צריכים להגיע לכמה שיותר ילדים וילדות (יח"צ)גיא דגן. צריכים להגיע לכמה שיותר ילדים וילדות (יח"צ)

בנוסף המליץ המפמ"ר דגן: "כדי שכל ילדי ישראל יעסקו בפעילות גופנית, אנו שואפים שישתתפו לפחות בחוג אחד – פעמיים בשבוע כחוג חובה וכחלק מהפעילות בבתי הספר, על פי המודל שהוצג בישיבה ע"י התאחדות הספורט לבתי הספר". דגן גם ציין את מערכת היחסים ושיתוף הפעולה עם משרד הספורט שהפכו יחדיו לחלק בלתי נפרד מההצלחה ועתיד הספורט של ילדי וילדות ישראל  "מה שמאחד את המשרדים החינוך והספורט זו התאחדות הספורט לבתי הספר, המביאה, לניצול משאבים מירבי בפעילויות השונות לבסוף עם תקציבים נוספים יובילו אותנו להגיע להרבה יותר ילדים וילדות". 

עוד נכחו בישיבה ד"ר קותי מרידן, יו"ר התאחדות הספורט לבתי הספר, ירון לוי, סגן ראש עיריית בת ים ומחזיק תיק הספורט בעיר, יניב נוימן מנכ"ל איגוד הכדורעף, אורנית שוורץ, מנהלת מחלקת הספורט ביהוד מונוסון, חאמד אבו אליקיעאן, מנהל מחלקת הספורט במועצה המקומית חורה, פרופסור גל דובנוב-רז, מנהל מרפאת ספורט שיב"א, יובל קוז'יקרו, מורה לחינוך גופני ורכז מועדונים בית ספריים, תמי המאיר, מורה לחינוך גופני מאולפנת עופרה, אנדי רם טניסאי העבר ועוד הקשורים לנושא.
 

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו