יום שלישי, 16.08.2022 שעה 09:57

הטיפ שישנה לחלוטין את יעילות הפוש אפ שלכם

בטוחים שהקריטריון לביצוע טוב של שכיבות סמיכה הוא מספר החזרות שאתם מבצעים? הצחקתם את מומחה הכושר ג'ף קבאליר. הנה הטיפ שלו שפשוט עושה את ההבדל

|
ג'ף קבאליר, מראה איך עושים זאת נכון (צילום מסך)
ג'ף קבאליר, מראה איך עושים זאת נכון (צילום מסך)

אין ספק שתרגיל שכיבות הסמיכה הוא אחד מתרגילי הכושר הפופולריים ביותר בעולם. סביר להניח שבכל יום מבוצעות מיליוני חזרות של התרגיל על-ידי מיליוני מתאמנים שונים, וכנראה שרובם מבצעים טעות קריטית שמונעת מהם להגיע אל המטרה אליה הם מכוונים.

מי שאחראי על קביעה זו הוא לא אחר מאשר מומחה הכושר האמריקאי הכה מוכר לכם, הלא הוא ג’ף קבאליר, שמפעיל עמוד YouTube פופולרי ביותר עם 12 מיליון עוקבים וכמעט 2 מליארד צפיות – תנו כבוד.

בקטע וידאו שפרסם (ראו מטה), שעבר כבר את רף ארבע מיליון הצפיות, קבאליר מסביר כי אותה טעות שהזכרנו קודם לכן, באה לידי ביטוי בקביעה מוקדמת של מספר החזרות הרצוי, זאת תוך כדי התמקדות בספירת החזרות במקום בביצוע נכון של התרגיל עצמו.

הדבר נובע מהתפישה המוטעית לפיה ככל שאנו מבצעים יותר חזרות, כך אנו מפיקים יותר מהתרגיל האמור. לדידו של קבאליר, אין דבר יותר רחוק מהאמת מתפישה זו.

מי שממשיך להחזיק באותה תפישה, כנראה גם “סובל” מהתופעה הבאה – הקטנת טווח התנועה לטובת ביצוע מקסימלי של מספר חזרות. במילים אחרות, כדי להגיע למספר החזרות הגבוה שקבעתם לעצמכם, סביר להניח שתקטינו את טווח התנועה כדי לא להתיש את השריר בדרך למטרה.

קבאליר בטוח שאפילו אם אתם מוותרים על 2-1 סנטימטר בסיום הירידה או העליה, יש לכך השפעה משמעותית באפקטיביות של התרגיל. לא מאמינים לו? אתם מוזמנים לבצע את הניסוי הבא.

עוד טרם ביצוע התרגיל, זכרו בראשכם את מספר החזרות שאתם עושים בדרך כלל. כעת בצעו את התרגיל עם השינוי הבא: שימו לב שבסיום כל ירידה אתם נוגעים קלות עם החזה בקרקע זאת מבלי להוריד את המתח מהתרגיל או לנוח כמובן על הקרקע. התנאי הוא כזה: ברגע שאתם כבר לא מסוגלים לשמור על הטכניקה האמורה – התרגיל מסתיים.

נו באמת, אבל לא ירדת עם החזה עד הרצפה! (Keifit)נו באמת, אבל לא ירדת עם החזה עד הרצפה! (Keifit)

אם אכן ביצעתם את הניסוי, קבאליר לא יופתע כלל אם מספר החזרות שלכם יירד ב-60 אחוז – קרי שאם בדרך כלל אתם מבצעים 30 חזרות, כעת תבצעו 12 חזרות בלבד. האם מדובר באסון אדיר המעיד על כך שנחלשתם? כלל וכלל לא.

קבאליר מציע לכם להפסיק לספור את החזרות ולהתחיל לספור את איכות הביצוע (באנגלית זה נשמע יותר טוב). הוא בטוח שאם תוותרו על “חזרות הזבל” ותתחילו לבצע חזרות איכותיות, שרירי החזה, הכתפיים והתלת ראשי שלכם ירוויחו בגדול, שכן הם יקבלו את הגירוי המקסימלי לו הם זקוקים כדי לגדול ולהתחזק.

אם חלילה הבנתם שמדובר בתרגיל בעייתי מבחינתו של קבאליר, או שמדובר בתרגיל שיש להחליפו בתרגיל מקביל בחדר הכושר, ההיפך הוא הנכון. מומחה הכושר מדגיש כי מדובר בתרגיל מצוין עבור שרירים אלו, וכי זהו יתרון עצום שהוא אינו מצריך כל ציוד ואפשרי לביצוע בכל זמן ומקום. רק בבקשה, בצעו אותו כמו שצריך…

שימו לב – כל האמור בכתבה זו הוא להעשרה בלבד. בטרם אתם בוחרים בתוכנית אימונים כזו או אחרת, עליכם להיוועץ בדמות מוסמכת אשר תתאים את תזונתכם למצבכם הבריאותי ולכושרכם הנוכחי.

הכותב שי לב שימש בעבר כעורך הראשי של אתר ONE ובימים אלו עורך את מדור בריאות וכושר באתר. מאמן כדורסל בהכשרתו, מדריך חדר כושר ומאמן TRX מוסמך.

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה במדור בריאות וכושר? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את בריאות וכושר. נתראה בכתבה הבאה!

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו