יום שבת, 24.02.2024 שעה 15:48

לא תאמינו מדוע קרוז לא רכב על הונדה במאווריק

כוכב הסרט היה אמור להיות רכוב על אופנוע של HONDA בסצנה בה התחרה לכאורה עם מטוס במסלול ההמראה. בסוף הוא רכב על קוואסאקי ויש לך סיבה מעניינת

|
טום קרוז. בסוף הוא לא רכב על הונדה (צילום מסך)
טום קרוז. בסוף הוא לא רכב על הונדה (צילום מסך)

אין ספק כי אהבה בשחקים: מאווריק הוא אחד מסרטים המדוברים והמתוקשרים של השנים האחרונות, שכן הוא הצליח במידה רבה להמשיך בצורה נהדרת את המקור הקלאסי שיצא לאקרנים לפני יותר מ-30 שנה.

רבים יודעים כי הסרט הצליח וגם זכה ללא מעט שבחים, אך ספק אם ידועה בציבור ההצלחה המסחרית של סרט ההמשך, שכן מדובר בהכנסות של כ-1.5 מליארד דולר, מה שהופך את שורת הרווח בניכוי ההוצאות לכמעט מיליארד דולר.

צריך להגיד את האמת, עם כל הכבוד לסרט המקור, לתסריט, ולכל אווירת המטוסים, כנראה שכל זה לא היה זוכה להצלחה ללא טום קרוז, בין הכוכבים היחידים שיכולים להפוך בקלות כל סרט לבלוקבאסטר.

אחת מהסצנות היותר מוכרות של הסרט החדש הינה של טום קרוז רוכב על אופנוע, כשהוא מנסה להשיג לכאורה מטוס בעת נסיעתו על מסלול ההמראה, כאשר ברקע נשמע השיר Danger Zone של Kenny Loggins.

באותה סצנה נהדרת, טום קרוז היה אמור לרכוב על אופנוע של הונדה, יצרנית האופנועים המובילה בעולם, אך בסופו של דבר הוא היה רכוב על Kawasaki H2 ויש לכך סיבה מעניינת.

על פי הדיווח באתר המוטורי האמריקאי CarBuzz, למותג הונדה יש אובססייה לכל עניין “הבטיחות”, שכן היא מעוניינת להילחם בסטיגמה של מוצרים יפנים בשוק האמריקאי.

וכיצד הדבר רלוונטי לעניינו? בצילומי הסצנות של טום קרוז על האופנוע שלו הוא אינו חובש קסדה, ולמרות שבהונדה כבר עמדו להסכים לעסקה עם האולפנים, זה בסופו של דבר מה שמנע מהעסקה לצאת לפועל.

בסוף זה היה קוואסאקי (אולפני פראמונט)בסוף זה היה קוואסאקי (אולפני פראמונט)

אגב, החוקים במדינת קליפורניה אינם מחייבים רוכבי אופנוע לחבוש קסדה, אך זה כלל לא עניין את הונדה, שבאופן מוצהר העדיפה את עיקרון הבטיחות על עיקרון החוקיות של המקרה המדובר.

המדיניות האמורה של הונדה איננה נכונה רק לגבי הסרט, אלא בכלל לכל הצילומים הרשמיים מטעם המותג היפני. כאשר פרזנטור רוכב על האופנוע הוא תמיד עם קסדה, ואם הוא לא רוכב עליו, יש קסדה היכן שהוא בפריים.

כפי שכבר הבנתם, באולפנים לא היו מוכנים לוותר על “האסטיקה של הסצנה”, ולכן בסופו של דבר כאמור זכינו לראות אופנוע של קוואסאקי במקום אופנוע של הונדה (אם זה ממש משנה לכם).

הכותב שי לב שימש בעבר כעורך הראשי של אתר ONE ובימים אלו עורך את מדור האזור המוטורי באתר.

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה במדור בריאות וכושר? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את בריאות וכושר. נתראה בכתבה הבאה!

אסור לפספס
נגן רד בול מציגים: "יום בחיי אוסקר גלוך"
רד בול מציגים: "יום בחיי אוסקר גלוך"
נגןרונאלדיניו דופק הופעה ב"הישרדות טורקיה"
רונאלדיניו דופק הופעה ב"הישרדות טורקיה"
נגןרק בת 15: אלופת הפריסטייל שברה שיא גינס
רק בת 15: אלופת הפריסטייל שברה שיא גינס
נגןהאם בסופ"ש נכבש השער המהיר בהיסטוריה?
האם בסופ"ש נכבש השער המהיר בהיסטוריה?
/* LAST / NEXT ROUNDs */