יום שבת, 24.02.2024 שעה 14:58

מי הכריז מלחמה על הדגם הספורטיבי של טסלה?

הטסלה מודל S Plaid הוא אחד מהרכבים הספורטיביים המדוברים ביותר עם תאוצה מ-0 ל-100 קמ"ש ב-2.1 שניות. בכיר בחברה: "הרכב שלנו מתעלה על הטסלה"

|
תתחרה מול הטסלה? (מתוך האתר הרשמי)
תתחרה מול הטסלה? (מתוך האתר הרשמי)

אם אתם חושבים על מכונית חשמלית המציגה עצמה כמהירה ביותר בעולם, כנראה שאתם חושבים על הטסלה מודל S Plaid אשר מסוגלת להגיע למהירות מירבית של 322 קמ”ש ומאיצה מ-0 ל-100 ב-2.1 שניות בלבד.

תוסיפו לכך טווח נסיעה של כ-600 ק”מ בהטענה מלאה ואת העיצוב הנקי והמוכר של טסלה, ותקבלו רכב שבארץ יעלה לכם יותר מ-600 אלף שקלים (רק המיסוי הוא יותר מ-200 אלף ש”ח).

אך האם מדובר באופציה היחידה עבור רכב חשמלי מהיר? כנראה שלא, אם אתם מכירים את השוק הסיני, שנמצא ברמה אחרת לגמרי מארה”ב בקצב כמות המותגים השונים המוצעים לשוק.

הפעם מדובר על רכב בשם Huawei Luxeed S7 אשר יתחיל להיות זמין בשוק העולמי בעוד כחודשיים. מדובר ברכב שהוא תולדה של שיתוף פעולה של Huawei (כן, הפעם זה לא טלפון) ושל המותג שכבר זוכה להצלחה אדירה בישראל – Chery Automobile.

טסלה מודל S (מתוך האתר הרשמי)טסלה מודל S (מתוך האתר הרשמי)

“ה-Luxeed S7 מתעלה על הטסלה מודל S בכמה אספקטים שונים”, כך טוען ראש חטיבה הרכב של Huawei, ריצ’ארד יו, שכנראה לא היה מוציא ציטוט כזה מפיו אם לא היה לו על מה להסתמך.

כרגע לא ידועים יותר מדי פרטים אודות הרכב החשמלי הסיני החדש, אבל צריך לקחת שני דברים בחשבון: ראשית, הוא יהווה שילוב טכנולוגיות של שתי ענקיות סיניות ובנוסף, הוא מבקש להסתכל בלבן של העיניים לרכב החשמלי הספורטיבי הכי מדובר בעולם…

באתר CarBuzz האמריקאי מעריכים כי ה-Luxeed S7 תהיה לכל הפחות ברמה של הדגם הדו מנועי של טסלה, משמע שמדובר בלפחות 600 כוחות סוס ובטווח מקסימלי הנע בסביבות ה-600 ק”מ.

יש פה מותג סיני שמתכוון לתת פייט (מתוך האתר הרשמי)יש פה מותג סיני שמתכוון לתת פייט (מתוך האתר הרשמי)

בכל הקשור למתן פייט לדגם התלת מנועי של טסלה, נראה כי הדבר כרגע נמצא בסבירות נמוכה, שכן קשה לתאר שהרכב יכלול יותר מ-1000 כוסות סוס ויגיע לתאוצה המתקרבת ל-2 שניות בלבד מ-0 ל-100 ק”מ.

אם אתם שואלים את עצמכם בנקודה זו, האם טסלה צריכה לחשוש לשוק האמריקאי התשובה נכון לעכשיו היא שלילית, כי כרגע יש איסור על מותג Huawei להיכנס לתוך המדינה.

מכל מקום, בתוך השוק המקומי (הסיני) אנחנו דווקא כן צפויים לראות תחרות כזו או אחרת, ואם היא אכן תהיה מרתקת, נוכל להבין כי להצהרות של Huawei יש בהחלט כיסוי. 

הכותב שי לב שימש בעבר כעורך הראשי של אתר ONE ובימים אלו עורך את מדור האזור המוטורי באתר.

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה במדור בריאות וכושר? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את בריאות וכושר. נתראה בכתבה הבאה!

אסור לפספס
נגןרד בול מציגים: "יום בחיי אוסקר גלוך"
רד בול מציגים: "יום בחיי אוסקר גלוך"
נגןרונאלדיניו דופק הופעה ב"הישרדות טורקיה"
רונאלדיניו דופק הופעה ב"הישרדות טורקיה"
נגןרק בת 15: אלופת הפריסטייל שברה שיא גינס
רק בת 15: אלופת הפריסטייל שברה שיא גינס
נגןהאם בסופ"ש נכבש השער המהיר בהיסטוריה?
האם בסופ"ש נכבש השער המהיר בהיסטוריה?
/* LAST / NEXT ROUNDs */