יום חמישי, 22.02.2024 שעה 20:15

גיא דגן נבחר להנהלת התאחדות ביה"ס העולמית

הישג יוצא דופן לישראל: גיא דגן נבחר לחבר דיקרטריון ה-ISF למרות שלא היה נוכח פיזית במועד הבחירה. דגן: "התרגשתי מאוד - אפילו קטאר הצביעה בעדי"

|
גיא דגן. הישג נהדר לספורט הישראלי (יח
גיא דגן. הישג נהדר לספורט הישראלי (יח"צ)

הישג נהדר לספורט הישראלי, הפעם בפן הניהולי: גיא דגן, המפמ״ר והממונה על החינוך הגופני במשרד החינוך, נבחר להיות חבר הנהלת ה-ISF – התאחדות העולמית לספורט בתי הספר.

דגן מכהן בתפקידו הנוכחי במשרד הנוכחי בשלוש השנים האחרונות, אך הוא עשה תפקידים ניהוליים רבים ומוכר שנים רבות במערכת, בטח בכל הקשור להתאחדות הספורט לבתי הספר בישראל שהיא למעשה כזרוע הביצועית לנושאים שתחת סמכותו (לפני תפקידו האחרון שימש כמפקח על החינוך הגופני במחוז המרכז).

דגן בוגרי מכללת וינגייט (תואר ראשון בחינוך גופני ותואר שני במנהל ספורט) ומוכר ב-ISF העולמי משנת 2002 אז נבחר להיות חבר הוועדה המקצועית של ענף האתלטיקה בארגון. במסגרת תפקידו ב-18 השנים האחרונות פיקח מקצועית בין השאר על אליפויות העולם לבתי הספר באתלטיקה ומרוצי שדה כאשר הוא היה חלק מוועדה מקצועית מצומצמת של מספר חברים ממדינות שונות שהיו אחראיים על פיתוח הענף בארגון.

בשבע השנים האחרונות, דגן היה חלק בלתי נפרד בארגון ארבע אליפויות העולם שהתקיימו בישראל: ב-2013 אליפות העולם לבתי ספר בשחיה, ב-2014 במירוצי שדה, ב-2016 בטניס שולחן, ב-2018 כנשיא הועדה המארגנת של אליפות העולם לבתי הספר בקט-רגל וב-2021 ישראל אף תארח את אליפות העולם לבתי ספר בכדורעף חופים.

 
מדובר בהישג יוצא דופן עקב המצב הביטחוני הלא יציב בישראל (בעיקר בזכות הקשרים הטובים והאמון עם החברים ב-ISF), כאשר אליפויות העולם משמשות גם לשינוי תדמית אצל ספורטאי העולם הצעירים (בין השאר מסיירים בישראל וגם בירושלים) אשר חלקם הופכים לשגרירים של רצון טוב עבור מדינת ישראל.

הדרך לבחירתו של דגן להנהלת ה-ISF

מדובר כאמור בארגון העל של ההתאחדויות לבתי הספר בעולם וחברות בו לא פחות מ-130 מדינות כולל ארה”ב, קנדה, ברזיל, אוסטרליה, כל מדינות אירופה ומדינות אפריקה. סיכוייו של דגן להיבחר לתפקיד executive committee member קיבלו מכה קשה, כאשר ערב לפני הטיסה נודע לו שלא יוכל לטוס להשפיע על הבחירה בשל וירוס הקורונה.

גיא דגן. למרות שלא היה נוכח בבחירה, עשה זאת בענק (יח"צ)גיא דגן. למרות שלא היה נוכח בבחירה, עשה זאת בענק (יח"צ)

דגן היה צריך להפעיל את קשריו דרך שיחות טלפון והודעות וואטסאפ מבלי להיות נוכח שם פיזית (לכל מדינה חברה יש קול בהצבעה), אך ההיסטוריה שלו וקשריו האישיים עשו את העבודה. כעת הוא אחד מתוך 20 חברי הנהלה בכירים בארגון אשר אמונים על קבלת ההחלטות המקצועיות וההחלטות הבינלאומיות.

דגן לא קיבל בשוויון נפש את בחירתו: “קיבלתי את ההודעה בהתרגשות רבה – זו הבעת אמון מלאה בי ובמדינת ישראל. אני מודה מאד לעפר שמעוני שניצל את קשריו ופעל רבות כדי שאבחר. ההישג מועצם יותר מעצם העובדה שבגלל וירוס הקורונה לא יכולתי לטוס לשם ובכל זאת נציגי מדינות העולם ובעלי תפקידי בכירים ב-ISF מצאו לנכון לבחור בי. אגב, תוך כדי ההצבעה שלח לי הנציג הקטארי הודעה שהם הצביעו לי – יש לנו יחסים נהדרים עימם, והם אף אירחו משלחת שלנו בעבר. בחירתם בי רק העצימה עוד יותר את התרגשותי”.

אסור לפספס
נגן רד בול מציגים: "יום בחיי אוסקר גלוך"
רד בול מציגים: "יום בחיי אוסקר גלוך"
נגןרונאלדיניו דופק הופעה ב"הישרדות טורקיה"
רונאלדיניו דופק הופעה ב"הישרדות טורקיה"
נגןרק בת 15: אלופת הפריסטייל שברה שיא גינס
רק בת 15: אלופת הפריסטייל שברה שיא גינס
נגןהאם בסופ"ש נכבש השער המהיר בהיסטוריה?
האם בסופ"ש נכבש השער המהיר בהיסטוריה?
/* LAST / NEXT ROUNDs */