יום שבת, 13.04.2024 שעה 22:52
איציק אהרונוביץ

ההמצאה של דגו כשלה

אהרונוביץ בטור ל-ONE: כשהשבדי שיחק בקישור, הירוקים היו כאילו עם שחקן פחות. שרי היה חסר תועלת במשחקו האחרון, מכבי ת"א לא תיקח אליפות עם קין

קיבלנו הערב (רביעי) שני מאמנים בלי ניסיון בליגת העל. רובי קין ומסאי דגו בסך הכל שיחקו פעם אחת האחד מול השני. בפעם הראשונה מסאי דגו הפתיע, עשה דברים גדולים ולכן גם ניצח בצדק. היום דגו לא הזכיר במאומה את המשחק האחרון בין השניים מכיוון שהוא עלה בפחדנות.

ב-30 הדקות ראשונות הירוקים לא היו במגרש, בלי שיטה ובסגנון של כדורים ארוכים. על מי? על דין דוד? בדרך כלל כשהוא בהרכב, הקבוצה אמורה לשטוף את המגרש, לצאת למעברים, לעשות לחץ ולהיות אגרסיבית. לא היה כלום ושום דבר מהפרמטרים שהרגע הצגתי, ההפך הוא הנכון. לשחק עם ארבעה שחקנים בקישור, כשצ’ירון שרי רחוק מהם, זה היה פשוט חסר תועלת. כל מה שהקישור ניסה לעשות עם הכדור, לפחות ב-35 דקות הראשונות, היה חסר תועלת.

נכון, זה קצת היה יותר טוב לקראת סיום המחצית הראשונה, כשבעשר הדקות האחרונות דגו העביר את קני סייף שמאלה, ואז זה באמת הפך להיות 4-3-3, כי לפני זה היה נראה כמו כלום ושום דבר. לא שיטת משחק ולא סגנון. המצאות טלאי על טלאי.

מסאי דגו (עמרי שטיין)מסאי דגו (עמרי שטיין)

דניאל סונדגרן שיחק כקשר אחורי, והוא לא קשר אחורי. זאת הייתה המצאה של מסאי דגו, כאשר למגן השבדי לא נוח לשחק עם הגב ליריבה. כשקני סייף חלש, נשאר לך רק את גוני נאור, שאמנם היה בסדר, אבל זה לא מספיק כדי לשלוט ולהיות טובים מול מכבי תל אביב – בטח שלא כדי להגיע למצבים ולהבקיע.

יש לציין שרובי קין ניסה לעשות דברים חדשים –  הוא שיחק עם שלושה בלמים, המגנים שיחקו גבוה, והוא עלה עם ארבעה שחקני קישור. מה שהוא עשה זו שליטה במרכז השדה, ואכן ברוב המחצית ראשונה הוא שלט, אבל לא הגיע בכלל למצבים מסוכנים. לורנצו שימיץ’ ניקה בקלי קלות את מה שהגיע לאיזור הרחבה של מכבי חיפה. קשה להבין את רובי קין. אתה משחק עם שלושה בלמים, אז למה לשחק עם חלוץ אחד? מה כבר זהבי בגיל 36 יכול לעשות לבד מול שימיץ’ ושון גולדברג שנעזרים בעיליי פיינגולד.

גבי קניקובסקי מול שרי וסונדגרן (רדאד ג'בארה)גבי קניקובסקי מול שרי וסונדגרן (רדאד ג'בארה)

זהבי לא נראה ב-90 דקות על כר הדשא חוץ מבעיטה ששחרר מכדור ארוך שקיבל מאנריק סבוריט. אם אחרי כל כך הרבה זמן רובי קין לא מבין שזהבי חייב עזרה, הוא בבעיה, כי ברגע שיש לך שני בלמים ליריבה והם צריכים לשמור על שני חלוצים, תמיד יהיה אחד שיוכל להשתחרר לפחות חצי מטר מהבלם. זהבי לא צריך יותר מחצי מטר, אבל אין לו סיכוי באוויר מול שימיץ’ וגולברג, והיום זה היה נראה שגם על הקרקע. 

לדעתי מאמן מכבי ת”א לוקה בטקטיקה חמורה, כי ברגע שהכניס שני שחקנים אמיתיים על הקווים שזה המקצוע שלהם, ושהם טובים באחד על אחד, אז הסכנה לשערה של מכבי חיפה מהרגע שהם נכנסו הייתה רצופה כמעט עד סוף המשחק. רק במזל מכבי חיפה לא ספגה בדקות האחרונות מהרמות של קרנות. 

ערן זהבי (עמרי שטיין)ערן זהבי (עמרי שטיין)

צריך להגיד שהתיקו משקף את המשחק. למרות שמכבי ת”א הייתה טיפה יותר טובה מחיפה בהרבה דקות של המשחק, הירוקים עשו עבודה טובה בהגנה. כשזה הגיע לפנדלים, משפתי עצר פעמיים. הוא מכיר את שחקני מכבי חיפה וזה כנראה עזר לו, לעומת זאת הגיעו בעיטות פנדל שלומיאליות של הקפטן שרי ושל פיירו, שלמעשה כמעט ולא נגע בכדור. עם זאת, הוא נגח פעם אחת מצוין, אבל משפתי לקח את הכדור. 

אפשר להבין דבר אחד – כנראה שהיריבות בין מכבי תל אביב למכבי חיפה גורמת למשחק להיראות כמו שזה נראה, קוראים לזה חפירות. לא הייתה יצירתיות, היה רק מתח. במשחק כזה כמו היום, המצב המנטלי זה מה שקבע כי בקרוב הן ייפגשו בסמי עופר ושם הכל יכול להיות.

צ'ירון שרי מאוכזב בסיום (רדאד ג'בארה)צ'ירון שרי מאוכזב בסיום (רדאד ג'בארה)

צריך לציין ששרי היה היום חלש מאוד במשחקו האחרון, שיחק רחוק מכולם ולא הביא את עצמו לידי תועלת. הוכח דבר נוסף – בלי טכניקה בקישור של הירוקים, הם לא נראים כמו קבוצה שנמצאת במקום השני. לכן, ליאור רפאלוב חייב לשחק בכל מצב עם כל השחקנים הטובים, כי אצלו הטכניקה והתחכום הם מעל הכל, וכמובן שהוא מושך אש מהיריבה כי היא פוחדת ממנו.

עם כל הכבוד לסונדגרן, אין מה לפחד ממנו. זה כאילו לקחו נגר ושמו אותו במרכז השדה. כל מה שקרה עם השבדי במשחק היה לא מקצועי וזה אפילו הרגיש כאילו האלופה משחקת עם שחקן פחות. לא פלא שהוא הקרין דברים לא טובים על סייף ששיחק לידו.

דן ביטון מול קני סייף (עמרי שטיין)דן ביטון מול קני סייף (עמרי שטיין)

סונדגרן היה לא רגוע במרכז השדה ומכבי חיפה צריכה לשחק שם עם שני שחקנים שאוהבים את הכדור. שיהיה מי שייתן פס עומק, יחפש את הדאבל-פאס, שיגיע למצבים. העיקר שדין דוד משחק, אז הקבוצה אמורה לשחק על מהירות. לא הייתה מהירות ולא איטיות, סתם כדורים ארוכים. 

מכבי חיפה לא עשתה שום מהלך חוץ משני מבצעים אישיים של ענאן חלאילי, והשאלה הנשאלת היא מה יקרה בעתיד בלי שרי. לרפאלוב לבד יהיה קשה. ליאור קאסה שנכנס התרגש, היה חלש ואיבד הרבה כדורים. הוא לא מסר טוב ולא תרם בכלום, אבל אפשר להבין. הוא צעיר, חדש וזה משחקו הראשון, אבל לתת לו לשחק בלי אימון, ואפילו להלביש אותו בסגל, זאת בושה וחרפה וזה לא מקצועי. אני לא מאמין שיש דבר כזה בעולם, ואני מתפלא על מסאי מכייוון שהוא כבר התקדם ולמד. הוא היה אמיץ לפני כן, אבל היום הוא היה פחדן. 

ליאור קאסה (עמרי שטיין)ליאור קאסה (עמרי שטיין)

אם במכבי תל אביב רוצים לקחת אליפות, הם חייבים להחליף מהר את רובי קין. אין לאירי ידע בטקטיקה, הכל מקרי על כר הדשא ושום דבר לא מתוכנן. יש כישרון, יש גולים והכל נעשה בכוח האינרציה. הפחד היה לא לחטוף גול ממכבי חיפה, ואין דרך ושיטה. הוא יכול היה לתת בשקט לשני בלמים לשחק ואפילו להוביל במחצית הראשונה, אבל בחר אחרת. אכזבה מהמאמנים, אכזבה מהשחקנים, ולהתראות במשחק הבא בסמי עופר. 

רובי קין (רדאד ג'בארה)רובי קין (רדאד ג'בארה)
אסור לפספס
נגןחכו לסוף: ג'ורדי אלבה עם דיוק אדיר מרחוק
חכו לסוף: ג'ורדי אלבה עם דיוק אדיר מרחוק
נגןדקה ה-91: עבד כבש שער ניצחון מול ווסטהאם
דקה ה-91: עבד כבש שער ניצחון מול ווסטהאם
נגןמופע הכביש הכי טוב שראינו עם כדורגל
מופע הכביש הכי טוב שראינו עם כדורגל
נגןטמטמת: עשה תספורת בצורת אצטדיון כדורגל
טמטמת: עשה תספורת בצורת אצטדיון כדורגל
כדורגל ישראלי חדשות
ליגת העל
ליגה לאומית
ליגות נמוכות
גביע המדינה
גביע הטוטו
גביע הטוטו לאומית
ליגת העל לנוער
נוער וילדים NEXT ONE
ספורט תיכוניים
ליגת ''יעז'' פוצ'יוולי
נבחרת ישראל
ליגת העל לנשים
הליגה הלאומית לנשים
התאחדות/שופטיםכדורגל עולמי חדשות
ליגה ספרדית
ליגה איטלקית
ליגת האלופות
הליגה האירופית
קונפרנס ליג
ליגה אנגלית
ליגה גרמנית
ליגה צרפתית
ליגה בלגית
ליגה הולנדית
ליגה רוסית
ליגה טורקית
ליגה יוונית
ליגה קפריסאית
ליגה סקוטית
ליגה פורטוגלית
ליגה שווייצרית
ליגה אוסטרית
ליגה פולנית
ליגה ארגנטינאית
ליגה ברזילאית
יורו 2024
ליגת האומות
מוקדמות יורו 24
מונדיאליטו
יורו עד 21
ליגות נוספותכדורסל ישראלי חדשות
ליגת ווינר סל
גביע המדינה
גביע ווינר
לאומית גברים
ליגת ווינר אתנה נשים
ליגת התיכונים
נבחרת ישראלכדורסל עולמי
חדשות
NBA
יורוליג
יורוקאפ
ליגת האלופות של פיב''א
ליגה ספרדית
ליגה יוונית
ליגה איטלקית
ליגה טורקית
ליגה אדריאטיתספורט אחר חדשות
טניס
גלישת גלים
בריאות וכושר
האזור המוטורי
ONE CHAMPIONSHIP
כדוריד
כדורעף
כדורשת
ג'ודו
שייט
גלישת רוח
אופניים
אתלטיקה/התעמלות
שחייה
טאקוונדו / אגרוף
ספורט אמריקני / NFL
ספורט בקהילה
ענפי ספורט אילת
התאחדות בתי הספר
המשחקים הפראלימפיים