יום שלישי, 27.02.2024 שעה 06:50
אבי נמני

חזן קיבל החלטות שגויות

אבי נמני בטור אישי ל-ONE: הנבחרת כשלה במבחן התוצאה, לקראת פלייאוף ליגת האומות במרץ חשוב להפיק לקחים ולא לחזור על הטעויות שנעשו במוקדמות

המון שנים עברו מאז הכדורגל הישראלי ניצב על סף העפלה לטורניר גדול. סוף השבוע בבודפשט בירת הונגריה היה מיוחד מאוד, שילוב של שמחה ותמיכה בתושבי העוטף ותושבי הדרום ששוטפים את רחובות העיר ומוצאים קצת נחמה, שקט ורוגע לאחר רגעים קשים שעברו בחודש האחרון. כולנו, ללא יוצא מן הכלל, עם עיניים פוזלות לעבר מה שמתרחש בעזה ובגבול הצפון, מדינת ישראל נמצאת במלחמת קיום תרתי משמע. ברגעים אלה ממש מיטב חיילינו נלחמים בעוז וגבורה, עושים עבודת קודש על מנת להבטיח את עתיד ילדנו במטרה לעצב מחדש את מעמדה ועליונותה של מדינת ישראל במזרח התיכון. 

נבחרת ישראל הגיעה למשחק מול רומניה לצומת דרכים שאין ממנה דרך חזרה - ניצחון בלבד בדרך ליורו או העפלה ליורו דרך פלייאוף ליגת האומות. אלון חזן ביצע חמישה חילופים בהרכב לעומת משחק התיקו האחרון נגד נבחרת שווייץ, כאשר ישראל עלתה עם אוריינטציה התקפית שבאה לידי ביטוי עם פתיחה מדהימה עבור הכחולים-לבנים שלנו. קרן של אוסקר גלוך מצאה את ראשו של מיגל ויטור שהקדים את ההגנה הרומנית והסיט את הכדור לעבר ערן זהבי, שנגח מקרוב פנימה והעלה את ישראל ליתרון חשוב ומשמעותי.

השער היה אמור לתת תנופה לנבחרת שלנו בדרך לכיבוש השני, אבל בפועל אנחנו במו רגלינו החזרנו את הרומנים למשחק עם איבוד כדור של אוסקר גלוך במרכז המגרש וכיסוי כושל של נטע לביא, שאיבד את דניס דראגוס בדרך לבעיטה למשקוף שערו של עומרי גלזר ועל הריבאונד הגיע ראשון ג’ורג’ה פושקאש שדחק מקרוב פנימה והחזיר את הרומנים למשחק משום מקום.

ג'ורג'ה פושקאש בטירוף. החזיר את הרומנים משום מקום (רדאד ג'בארה)ג'ורג'ה פושקאש בטירוף. החזיר את הרומנים משום מקום (רדאד ג'בארה)

בדקות לאחר שער השוויון של הרומנים נבחרת ישראל נכנסה להלם שכמעט ועלה לנו ביוקר. רומניה נהנתה מיתרון מספרי במרכז המגרש עם שילוב של יציאה להתקפות מעבר מסוכנות, שלמזלנו לא הבשילו לשער רומני שני עד שזכינו להתעוררות מחדש של שחקנינו, שחזרו לתת את הטון עם החזקת כדור ויציאה קדימה דרך האגפים בראשות ענאן חלאילי בימין בימין ודור תורג’מן בשמאל. הקיצוניים הצליחו לייצר פעולות מסוכנות באזור רחבת ה-16 של הרומנים, אך תמיד שחקנינו כשלו באיכות הפעולות האחרונות המכריעות - מה שמנע מאיתנו את כיבוש השער השני לפני הירידה למחצית שהסתיימה בתיקו ששיקף את מה שארע על כר הדשא. 

המחצית השנייה נפתחה ללא שום שינוי במערך ובהרכב של אלון חזן ודווקא דקות הפתיחה של נבחרת ישראל היו מעודדות עם יציאה קדימה של הקשרים ופעולות אישיות של שחקני החלק הקדמי, אך שוב פעם היה חסר לנו הטאצ’ הרך והאיכותי בפעולות המכריעות. מהצד השני, דווקא במומנטום טוב של הנבחרת שלנו, יצאו הרומנים להתקפת מעבר מהירה לאחר איבוד כדור של חלאילי שהוביל להתקפה מתפרצת קטלנית של הרומנים, שהפכה את הקערה על פיה. לאחר כיסוי כושל ותגובה מאוחרת של ההגנה הישראלית, ההתקפה הסתיימה בבעיטה חדה ומדויקת של חאג’י ג’וניור לרשת הישראלית וליתרון רומני מבטיח שהחזיק מעמד עד לסיום המשחק, לצד יכולת מצוינת של מולדובן השוער הרומני שביסס את הניצחון שהוביל את הרומנים להשתתפות יוקרתית ביורו על חשבוננו. 

לגבי המשחק אמש (שבת). אלון חזן, שקיבל מחמאות די בצדק במשחק מול שווייץ על ניהול משחק מרשים, קיבל מול רומניה מספר החלטות מקצועיות שגויות, כאשר בראש וראשונה נבחרת ישראל במשחק קריטי כפי שהגענו האמש הייתה צריכה שלישיית מרכז מגרש חזקה ולא שני שחקני קישור ישראלים מול שלושה רומנים - מה שגרם לנו בהרבה מאוד מקרים להיות בנחיתות מספרית בולטת. בנוסף, החילופים ההתקפיים של אלון חזן לאחר שער היתרון של הרומנים גרם לנו ליותר בלגן מאשר תועלת, כאשר איבדנו את הסדר והדרך במטרה לחזור למשחק ובמזל גדול לא ספגנו את השער השלישי.

אלון חזן . קיבל מספר החלטות מקצועיות שגויות (רדאד ג'בארה)אלון חזן . קיבל מספר החלטות מקצועיות שגויות (רדאד ג'בארה)

אלון חזן יצטרך להפיק לקחים ולהסיק מסקנות לקראת הפלייאוף בחודש מרץ. יש הרבה דברים טובים שאפשר לקחת מהקמפיין הנוכחי דוגמת שילוב הצעירים וחילופי הדורות המתבקשים, אך גם צריך להבין שבמסגרת של מוקדמות יורו או מוקדמות מונדיאל על כל טעות משלמים ביוקר ובמזומן. אנחנו צריכים לשים דגש על המשמעת הטקטית, בעיקר בכל מה שקשור למשחק ההגנה הקבוצתי. בנוסף, חייבים מרכז מגרש הרבה יותר פיזי ואגרסיבי לפעמים על חשבון שחקנים מוכשרים, מפני שלפעמים צריך להקריב ולשחק על תוצאה לפני כדורגל התקפי ושובה עין. 

צריך גם להיות ריאלים והגונים בכך שנבחרת ישראל לא הייתה יכולה לארח את משחקי הבית בבלומפילד ובטדי עקב המלחמה. זה גרם לנזק עצום מבחינת יתרון הביתיות המשמעותי לעומת משחקים במדינה ניטרלית, וכמובן הפציעה המשמעותית של מנור סולומון, השחקן הכי טוב בנבחרת ישראל. איך שאני מנתח את תמונת קמפיין המוקדמות של היורו, את העלייה הפסדנו בשני המפגשים מול קוסובו, שהצלחנו לקחת נקודה אחת משש אפשריות, וכמובן כשלנו אמש במשחק הקריטי מול רומניה, גם במבחן התוצאה וגם בדרך, אבל אני מאמין שהדרך אל האושר ארוכה ומלאת מכשולים.

שחקני הנבחרת מאוכזבים בסיום. כשלנו גם במבחן התוצאה וגם בדרך (רדאד ג'בארה)שחקני הנבחרת מאוכזבים בסיום. כשלנו גם במבחן התוצאה וגם בדרך (רדאד ג'בארה)

הצוות המקצועי של נבחרת ישראל יצטרך לקבל החלטות נכונות לגבי הציוות ובחירת השחקנים המתאימים עם הפנים קדימה לקראת חודש מרץ, ולהפנים שאותם הצעדים המבטיחים שעשינו במהלך הקמפיין הנוכחי נצליח לשמר אותם לקראת העתיד. אבל חשוב מאוד לא לחזור על הטעויות שנעשו בקמפיין שיוליכו אותנו לנקודת ההתחלה בשל התנהלות וקבלת החלטות שגויה, התהליך החיובי חייב להימשך עם משמעת עצמית, עקביות, רצף, אומץ ותעוזה שהיו חסרים לנו בחלק מהמשחקים המכריעים.

למרות האכזבה הגדולה שלי מההפסד הכואב, יש לי נחמה גדולה מהקהל הישראלי הנפלא שפגשתי היום בלייב - הגיבורים האמיתיים של החודש האחרון. קהל שהורכב רובו ככולו מתושבי עוטף עזה ויישובי הדרום, שכיכבו ביציעים והשרו אווירה ביתית ודחיפה מדהימה עם אהבה גדולה לנבחרת ישראל. אולי בחודש מרץ השחקנים שלנו יצליחו להגשים למדינה שלמה את חלום היורו, אבל קצת פרופורציות אוהדים ואזרחים יקרים, יש לנו קודם כל ולפני הכל מלחמת קיום שמדינת ישראל חייבת לנצח, אחרי זה נתפנה לכל המותרות. עם ישראל חי וקיים. 

אוהדי נבחרת ישראל (רדאד ג'בארה)אוהדי נבחרת ישראל (רדאד ג'בארה)
אסור לפספס
נגןספיד שואל את דרוגבה אם הוא אבא של פוגבה
ספיד שואל את דרוגבה אם הוא אבא של פוגבה
נגןלמה סון סירב לחתום על חולצה של טוטנהאם?
למה סון סרב לחתום על חולצה של טוטנהאם?
נגןהכדור נדבק לו לרגל: אדן הזאר משחק קטרגל
הכדור נדבק לו לרגל: אדן הזאר משחק קטרגל
נגןעקף את כל המגרש כמו מראדונה בדרך אל הרשת
עקף את כל המגרש כמו מראדונה בדרך אל הרשת
כדורגל ישראלי חדשות
ליגת העל
ליגה לאומית
ליגות נמוכות
גביע המדינה
גביע הטוטו
גביע הטוטו לאומית
ליגת העל לנוער
נוער וילדים NEXT ONE
ספורט תיכוניים
ליגת ''יעז'' פוצ'יוולי
נבחרת ישראל
ליגת העל לנשים
הליגה הלאומית לנשים
התאחדות/שופטיםכדורגל עולמי חדשות
ליגה ספרדית
ליגה איטלקית
ליגת האלופות
הליגה האירופית
קונפרנס ליג
ליגה אנגלית
ליגה גרמנית
ליגה צרפתית
ליגה בלגית
ליגה הולנדית
ליגה רוסית
ליגה טורקית
ליגה יוונית
ליגה קפריסאית
ליגה סקוטית
ליגה פורטוגלית
ליגה שווייצרית
ליגה אוסטרית
ליגה פולנית
ליגה ארגנטינאית
ליגה ברזילאית
ליגת האומות
מוקדמות יורו 24
מונדיאליטו
יורו עד 21
ליגות נוספותכדורסל ישראלי חדשות
ליגת ווינר סל
גביע המדינה
גביע ווינר
לאומית גברים
ליגת ווינר אתנה נשים
ליגת התיכונים
נבחרת ישראלכדורסל עולמי
חדשות
NBA
יורוליג
יורוקאפ
ליגת האלופות של פיב''א
ליגה ספרדית
ליגה יוונית
ליגה איטלקית
ליגה טורקית
ליגה אדריאטיתספורט אחר חדשות
טניס
גלישת גלים
בריאות וכושר
האזור המוטורי
ONE CHAMPIONSHIP
כדוריד
כדורעף
כדורשת
ג'ודו
שייט
גלישת רוח
אופניים
אתלטיקה/התעמלות
שחייה
טאקוונדו / אגרוף
ספורט אמריקני / NFL
ספורט בקהילה
ענפי ספורט אילת
התאחדות בתי הספר
המשחקים הפראלימפיים
טוקיו 2020