יום ראשון, 24.10.2021 שעה 21:51

מי אתה סילביו ברלוסקוני

הוא עשיר, קשוח, מטופח, נשוי ליפהפיה ומייצר כותרות ללא הרף - ברלוסקוני הוא גם הבעלים של מילאן ויש לו אהדה רבה אולי בגלל הצהרות התמיכה בישראל

1 תגובות |
סילביו ברלוסקוני
סילביו ברלוסקוני
סילביו ברלוסקוני נחשב אחת הדמויות הססגוניות והמעניינות ביותר באיטליה, שזכה לפרסום עולמי בזכות עושרו הרב ולאחר מכן בזכות ההשתלטות על מועדון הכדורגל היוקרתי מילאן.

ברלוסקוני נולד במילאנו בפסטמבר 1936. מילאנו שוכנת באזור לומברדיה, הצפון העשיר והגאה של איטליה שמסתכל מלמעלה בבוז על שאר מחוזות המדינה. הוא למד וקיבל תואר במשפטים ובאמצע שנות ה- 20 לחייו החליט להפוך ליזם. כמעט עשרים שנה עסק בתחום הנדל"ן והחל להיות אדם מבוסס.

בתחילת שנות ה- 80 החליט לעסוק בתחום התקשורת - מהלך שברבות הימים הניב לו כסף רב ופרסום ענק. ברלוסקוני היה לבעליה של רשת הטלוויזיה המסחרית הארצית הראשונה באיטליה (1980) ולאחר מכן השתלט על הוצאות הספרים והמגזינים הגדולה באיטליה. (מונדאדורי)

ההצלחה המהירה הביאה להקמת תחנות טלוויזיה נוספות בספרד, גרמניה וצרפת. חברת האחזקות של ברלוסקוני בלעה בתיאבון כל פרויקט עם פוטנציאל כלכלי והחלה להתרחב בתחומי פיננסים מסחר וביטוח .

ב-1986 ברלוסקוני מתמנה ליו"ר מועדון הכדורגל AC מילאן. המועדון המפורסם והמצליח ממילא, זוכה להשקעות של מיליונים חדשים והופך לאחד המצליחים והמפורסמים בעולם.

ברלוסקוני הופך טייקון ששמו מככב תדיר בכותרות העיתונים. ב-1994 ברלוסקוני, בעל תיאבון השליטה הבלתי נגמר שלו, מחליט שמספיק עם עסקים ומחליט ללכת לפוליטיקה. הוא מייסד את מפלגת "פורצה איטליה" (בתרגום חופשי - קבוצת איטליה), מנצח את הבחירות ומתמנה לראש ממשלה.

הכותרות ממשיכות לרדוף אותו, אך הפעם גם בהיבטים שליליים, כאשר המשטרה חוקרת תדיר חשדות לשחיתויות בעסקיו הרבים, אך למרות הכל הוא לא מועמד למשפט.

ב-2003 ברלוסקוני שוב עולה מדרגה ומתמנה לנשיא האיחוד האירופי. הוא אף ביקר בישראל בתקופה זו וזכה לאהדה מקומית רבה כאשר שמר על יחסים חמים עם אריק שרון והיה המנהיג הראשון מאירופה שנמנע מפגישה עם עראפאת.

בשנת 2005 התפטר ברלוסקוני מראשות הממשלה (בשלל הפסדים בבחירות מקומיות) ולאחר מכן הפסיד בבחירות לרומנו פרודי.

ברלוסקוני ידוע בכושר הבלתי רגיל שלו ליחסי ציבור ובולטות חברתית. הוא גבר מטופח שטען כי הטיפוח הינו חלק מהחובה שלו לבוחריו (יש הטוענים כי הגזים בניתוחי יופי ומתיחת פנים). בין השאר יצא לו שם של רודף שמלות.

בינואר 2006 העיר את מערכת הבחירות באיטליה כאשר הצהיר "אתנזר ממין עד אחרי הבחירות באפריל". אחד האירועים הסוערים שנקשר בשמו לאחרונה היה אירוע בו אשתו היפיפייה ורוניקה (50) יצאה בהודעה לתקשורת כי היא דורשת התנצלות פומבית מבעלה על פלירטוטים שלו באירוע חברתי שפגעו בכבודה כאישה.

ברלוסקוני המתין קמעה ולא היסס להתנצל תוך שהוא מצהיר על אהבתו הגדולה לאשתו. אשרי המאמין. עכשיו כשיש לו פחות זמן להשקיע בפוליטקיה – יוכל ברלוסקוני להתמקד במילאן ומאבקי הצמרת שלה ואולי למנף עוד יותר את חברת האחזקות שלו.

אסור לפספס
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
נגןהידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי
הידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי