יום רביעי, 22.05.2024 שעה 16:56

בהשתתפות אשרם: האירוע המיוחד בוועד האולימפי

ברוח הסלוגן ״Let’s Move״, התקיימה חגיגת היום האולימפי הבינ"ל יחד עם פלצ'יק, טומרקין ועוד. לוסטיג: "הזדמנות מושלמת להחיות את הרוח האולימפית"

|
גילי לוסטיג, לינוי אשרם וד
גילי לוסטיג, לינוי אשרם וד"ר ירון מושקט (הוועד האולימפי בישראל, יעל אמיסלי)

השבוע התקיים במרכז רפואי מאיר מקבוצת כללית פסטיבל חגיגי בהשתתפות ספורטאים אולימפיים בכירים יחד עם עשרות ילדים ובני נוער ממרכז הספורט לילדים ונוער הפועל במאיר. על פי האמנה האולימפית, הוועדים האולימפיים הלאומיים מקיימים באופן מסורתי יום אולימפי במטרה לחגוג את כוחו הייחודי של הספורט ביצירת חברה טובה יותר ולקדם את ערכי התנועה האולימפית.

הוועד האולימפי בישראל מציין מדי שנה את היום האולימפי הבין-לאומי באירוע חגיגי. ברוח הסלוגן שקבע הוועד האולימפי הבין-לאומי לציון היום האולימפי בשנת 2023 - ״Let’s Move״, בחר הוועד האולימפי להקדיש יום ייחודי זה לילדים ונוער במרכז הספורט והבריאות לילדים במאיר, בו הספורטאים האולימפיים מתנדבים במהלך השנה, וקיים פעילות ייחודית בה נחשפו למעלה מ-100 ילדים למספר ענפי ספורט אולימפיים ופראלימפיים: ג'ודו, התעמלות, קשתות, טאקוונדו, טיפוס, כדורסל, בוצ'ה, וכדורשער.

כיאה לאירוע אולימפי, הפסטיבל נפתח בטקס פתיחה שכלל את ממסר הלפיד ונשיאת הדגל האולימפי על ידי הילדים כשהם מלווים בספורטאים האולימפיים. יו״ר הוועד האולימפי בישראל יעל ארד ומנהל מרכז רפואי מאיר מקבוצת כללית ד״ר ירון מושקט הכריזו על הפתיחה החגיגה הספורטיבית שהייתה כולה ברוח הערכים האולימפיים – כבוד, ידידות ומצוינות.

היום האולימפי של הוועד האולימפי בישראל במרכז רפואי מאיר (הוועד האולימפי בישראל, יעל אמיסלי)היום האולימפי של הוועד האולימפי בישראל במרכז רפואי מאיר (הוועד האולימפי בישראל, יעל אמיסלי)

בין הספורטאים שהשתתפו באירוע: המדליסטים האולימפיים לינוי אשרם ופיטר פלצ׳יק, השחיין יעקב טומרקין – יו"ר ועדת הספורטאים, הגולשת שחר טיבי, אגדת כדורסל הנשים לימור מזרחי ועוד.

גילי לוסטיג, מנכ״ל הוועד האולימפי בישראל וירדן הר לב, ראש מערך החינוך, אמרו: “היום האולימפי הוא יום החג של התנועה האולימפית, בו אנו מציינים את הקמתה במטרה להפוך את העולם למקום טוב יותר באמצעות הספורט. זו הסיבה שהיום האולימפי הוא תמיד ההזדמנות המושלמת להחיות את הרוח האולימפית לצד קידום אורח חיים פעיל ובריא”.

גילי לוסטיג, ד"ר ירון מושקט, פיטר פלצ'יק ופרופסור דני נמט (דוברות מרכז רפואי מאיר)גילי לוסטיג, ד"ר ירון מושקט, פיטר פלצ'יק ופרופסור דני נמט (דוברות מרכז רפואי מאיר)

“חגיגת היום האולימפי בפעילות משותפת עם מרכז הספורט במאיר, כאשר בלב העשייה נמצאים ספורטאים אולימפיים ביחד עם ילדים ובני נוער – זה האולימפיזם במיטבו. בהובלת הספורטאים, השגרירים הכי משמעותיים של הוועד האולימפי בישראל בהפצת הערכים האולימפיים 365 ימים בשנה, עשרות ילדים השתתפו בפסטיבל ספורט רב-ענפי שנתן לכל מי שלקח בו חלק השראה לעשות תמיד את המיטב, ליהנות מהמאמץ ולחלום בגדול. תודה למרכז הרפואי מאיר ולספורטאים על שיתוף פעולה ערכי ומשמעותי לאורך השנה ובמיוחד ביום חשוב זה”, הוסיפו.

פרופ' דני נמט, מנהל מרכז הספורט לילדים ונוער במרכז רפואי מאיר מקבוצת כללית והמנהל הרפואי של הוועד האולימפי בישראל, אמר: "האירוע היום מסכם פעילות של שנה שבה הספורטאים האולימפיים של ישראל ליוו את ילדי מרכז הספורט לילדים ונוער במאיר והנחילו להם ביחד באימונים משותפים את הערכים האולימפיים ביניהם מצוינות, כבוד וידידות.  הספורט מהווה גשר בין בני אדם והוא דרך מצוינת ללמד ערכים אלו  המאפיינים גם את המרכז שלנו והילדים שבו - לא רק בספורט כפי שאמר  בזמנו טל ברודי אלא בחיים”.

פיטר פלצ'יק ביום האולימפי (הוועד האולימפי בישראל, יעל אמיסלי)פיטר פלצ'יק ביום האולימפי (הוועד האולימפי בישראל, יעל אמיסלי)

“מרכז רפואי מאיר מלווה את ספורטאי הסגל האולימפי למעלה מעשרים שנה וגם כעת לאולימפאדת פריז, אבל בפרויקט המיוחד הזה הפעם הספורטאים והוועד האולימפי בישראל היו אלו שליוו את הילדים שלנו במרכז הספורט, על כך תודתנו. זוהי דוגמה לשיתוף פעולה מעורר השראה בו שני הצדדים יוצאים ממנו נשכרים הן ברוח והן בחומר", הוסיף.

אסור לפספס
נגןהקיץ כבר כאן: אלחמיסטר משיקה בגד ים חדש
הקיץ כבר כאן: אלחמיסטר משיקה בגד ים חדש
נגןרונאלדו בדרך לקבוע שיא אישי חדש באירופה
רונאלדו בדרך לקבוע שיא אישי חדש באירופה
נגןמצאו שיטה לשבור את השיא במכונת כדורסל
מצאו שיטה לשבור את השיא במכונת כדורסל
נגןאתם קלטתם את התרגיל של מירן בוזגלו?
אתם קלטתם את התרגיל של מירן בוזגלו?
כדורגל ישראלי חדשות
ליגת העל
ליגה לאומית
ליגות נמוכות
גביע המדינה
גביע הטוטו
גביע הטוטו לאומית
ליגת העל לנוער
נוער וילדים NEXT ONE
ספורט תיכוניים
ליגת ''יעז'' פוצ'יוולי
נבחרת ישראל
ליגת העל לנשים
הליגה הלאומית לנשים
התאחדות/שופטיםכדורגל עולמי חדשות
ליגה ספרדית
ליגה איטלקית
ליגת האלופות
הליגה האירופית
קונפרנס ליג
ליגה אנגלית
ליגה גרמנית
ליגה צרפתית
ליגה בלגית
ליגה הולנדית
ליגה רוסית
ליגה טורקית
ליגה יוונית
ליגה קפריסאית
ליגה סקוטית
ליגה פורטוגלית
ליגה שווייצרית
ליגה אוסטרית
ליגה פולנית
ליגה ארגנטינאית
ליגה ברזילאית
יורו 2024
ליגת האומות
מוקדמות יורו 24
מונדיאליטו
יורו עד 21
ליגות נוספותכדורסל ישראלי חדשות
ליגת ווינר סל
גביע המדינה
גביע ווינר
לאומית גברים
ליגת ווינר אתנה נשים
ליגת התיכונים
נבחרת ישראלכדורסל עולמי
חדשות
NBA
יורוליג
יורוקאפ
ליגת האלופות של פיב''א
ליגה ספרדית
ליגה יוונית
ליגה איטלקית
ליגה טורקית
ליגה אדריאטית
/* LAST / NEXT ROUNDs */