יום שני, 27.06.2022 שעה 17:26

הרוב מתגעגעים לאנגליה, גרמניה היריבה הכי גדולה

בסקר שנערך ע"י Booking, עלה שאוהדי שלושת האריות יצרו הכי הרבה געגוע בקרב הקהל האירופי. וגם: השירים הטובים, המקום המועדף והחברות מחוץ למגרש

|
אוהדים צופים ביורו (Booking)
אוהדים צופים ביורו (Booking)

מחקר שהוזמן על ידי ‘Booking’, שותפת האירוח והאטרקציות הרשמית של יורו 2020, הראה שלאחר למעלה משנה של הגבלות כתוצאה מהקורונה, כמעט שני שליש מהאוהדים האירופאים (63%) מעדיפים לראות את היריבה הכי גדולה שלהם מנצחת בטורניר הקרוב, מאשר לוותר על החופשה הבאה שלהם.  בתוך כך, רוב אוהדי הכדורגל האירופים כבר התחילו לחשוב על יעד החופשה הבא שלהם, כשהגבלות הנסיעה כתוצאה מהקורונה יבוטלו. כשמונה מכל עשרה (83%) אוהדים אישרו שהם מתכננים לטייל בשנה הבאה, כל עוד זה יהיה בטוח.  

לקראת פגישתן של 24 נבחרות הכדורגל המובילות באירופה בטורניר יורו 2020, אוהדי כדורגל אירופאים רבים (38%) ציינו את גרמניה בתור היריבה המרכזית שלהם, אחריה ציינו נמצאות צרפת (30%), ספרד (22%) ואנגליה (21%).

שחקני גרמניה חוגגים (רויטרס)שחקני גרמניה חוגגים (רויטרס)

למרות הכמות הגדולה של הקנטות ועקיצות נלהבות בין אוהדי כדורגל אירופאים, לפי המחקר של Booking, שני שליש מהאוהדים האירופאים (67%) אמרו שהם יריבים על המגרש אבל חברים מחוצה לו, ושמונה מכל עשרה (85%) הסכימו שלאוהדי כדורגל בכל רחבי העולם יש הרבה במשותף. בנוסף, יותר ממחצית מהאוהדים האירופאיים (51%) אמרו שאוהדים של קבוצות כדורגל שונות עדיין יכולים להסתדר אחד עם השני.

טורניר יורו 2020 ייצא לדרך ביום שישי (11 ביוני) ברומא, ויכלול משחקים ב-11 ערים אירופאיות. הגמר יתקיים באצטדיון וומבלי באנגליה ביום ראשון, ב-11 ביולי. בכל משחק יהיו אוהדים באצטדיון, אבל בגלל הגבלות התנועה כתוצאה מהקורונה, הקהל המצומצם יורכב ברובו מאוהדי הקבוצות של המדינות המארחות, לפחות בשלב הבתים.

אצטדיון האולימפיקו ברומא (רויטרס)אצטדיון האולימפיקו ברומא (רויטרס)

מבחינת אוהדים רבים, הנסיעה לראות את הקבוצה שלהם משחקת נמצאת בראש סדר העדיפויות, אבל המחקר חשף שהנסיעות האלה חשובות לאוהדים לא רק בגלל מי שמנצח על המגרש. כמעט שלושה רבעים מהאוהדים האירופאים (71%) אמרו שצפייה במשחק באצטדיון לצד אוהדים של הקבוצה היריבה היא החלק הטוב ביותר של החוויה במגרשים, ושלושה מכל חמישה אוהדים (60%) נוסעים למשחקים כדי ליהנות מהאווירה שנוצרת מהישיבה לצד אוהדים יריבים. 

רוב האוהדות והאוהדים של קבוצות מתחרות מסכימים שהם יתגעגעו לאוהדים של הקבוצות היריבות ממדינות אחרות בקיץ הזה. שמונה מכל עשרה אוהדים אירופאים (84%) חושבים שאוהדים שמבקרים במדינה יוצרים אווירה מיוחדת במדינה או בעיר שמארחת את המשחק. 

האוהדים האנגלים הכי יחסרו ליריבים האירופאים שלהם. יותר מעשירית מהאוהדים האירופאים (12%) אמרו שהם הכי יתגעגעו לאוהדים מאנגליה, אחריהם ברשימה נמצאים אוהדים מגרמניה, ספרד ואיטליה. יותר משליש מהאוהדים האירופאיים (40%) אמרו שלקהל האוהדים האנגלי יש את השירים הטובים ביותר, ושהכי כיף להיות בסביבתם (39%). רבע מהאוהדים (24%) אמרו שהם חושבים שהם מספקים את העקיצות וההקנטות הכי טובות.

אוהדי נבחרת אנגליה (רויטרס)אוהדי נבחרת אנגליה (רויטרס)

המשימה של Booking היא לעזור לכולם ולכולן לחוות את העולם, לכן החברה תעזור לאוהדי כדורגל למצוא את מקום האירוח המתאים בערים שמארחות את הטורניר, בהן התיירות מותרת. יחד עם זאת, בגלל שמגפת הקורונה לא מאפשרת לרוב אוהדי הכדורגל להיפגש פנים מול פנים במשחקים השנה, Booking תחבר אוהדים יריבים באופן וירטואלי, ברשתות החברתיות. היא תאפשר להם לתקשר, לחלוק חגיגות של שערים, לדבר על משחקים ולספק פרשנות לכל אורך הטורניר באמצעות התיוג RivalsReUnited#.

אף על פי שרוב אוהדי הכדורגל יצפו במשחקים בסלון הנוח שלהם, או במסך הגדול בפאב המקומי, הרבה מהם כבר חושבים על הנסיעה הבאה שלהם מחוץ למדינה, ברגע שהדבר יתאפשר. 2 חמישיות מהאוהדים האירופאים (38%) אמרו שהסיבה העיקרית בגללה הם רוצים לנסוע לחו"ל כשההגבלות יסתיימו, היא כדי להירגע ולהתרענן. שליש (33%) אמרו שהם רוצים לגלות תרבויות חדשות, ורבע (25%) אמרו שהם רוצים לצאת להרפתקה ולברוח מהשגרה שלהם. 

צרפת היא המדינה שהכי הרבה אוהדים אירופאיים ביקרו בה: כמעט חצי מהאוהדים (45%) הגיעו אליה לביקור. ספרד היא הבאה ברשימה (43%), אחריה גרמניה (41%) ואנגליה (37%).

מגדל אייפל בפאריס (רויטרס)מגדל אייפל בפאריס (רויטרס)

אריין דייק, סגן נשיא בכיר ומנהל שיווק ראשי ב-Booking, אמר: "אנחנו יודעים שאירועי ספורט כמו יורו 2020 הם אחת מהסיבות המרכזיות שבגללן אנשים נוסעים ומטיילים. 90 דקות מרגשות על המגרש משתלבות עם ההזדמנות לחוות מדינות ותרבויות אחרות ולהצטרף למקומיים. עם זאת, לאוהדים רבים השנה אין אפשרות לנסוע ולטייל, בגלל הגבלות הנסיעה בעקבות הקורונה. המחקר שלנו הראה שההגבלות על הנסיעות השפיעו על אוהדי הכדורגל האירופאים בצורה כל כך חזקה, שהם מעדיפים לראות את היריבה הגדולה ביותר שלהם מנצחת ביורו מאשר לוותר על החופשה הבאה שלהם". 

"נראה שאוהדים מקבוצות מתחרות, שהיריבות שלהם יכולה להיות מתוחה במהלך כל המשחקים החשובים, נמצאים באותו הצד כשמדובר על תיעדוף החופשות שלהם. המחקר שלנו, יחד עם נתוני נסיעות, הראה שמערכות היחסים בין אוהדים לא מתמקדות רק בשאלה מי מנצח, ושרבים מהם יותר חברים מיריבים. בגלל זה חשוב לנו לעודד את האוהדות והאוהדים האלה, שלא יכולים להיפגש פיזית, להתחבר דרך RivalsReUnited# ולשתף את כל הרגעים הבלתי נשכחים, שהם בטוח יחוו במהלך החודש הבא".

אוהדי פינלנד חוגגים העפלה ליורו (ההתאחדות הפינית)אוהדי פינלנד חוגגים העפלה ליורו (ההתאחדות הפינית)

המחקר 'אוהדי כדורגל אירופאי' הוזמן על ידי Booking ובוצע באופן עצמאי בקרב מדגם של 11,341 אוהדים מגיל 18 ומעלה, ביותר מ-15 שווקים שונים. פירוט המדגם והחלוקה לשווקים אירופאיים: בלגיה (715), קרואטיה (864), דנמרק (750), צרפת (700), גרמניה (661), איטליה (871), הולנד (674), רוסיה (715), ספרד (853), שוודיה (694), אנגליה (684), סקוטלנד (695), ויילס (693), טורקיה (866) ופורטוגל (906). עבודת השטח נעשתה בין 29 במארס ו-13 באפריל 2021. 

כחלק מקבוצת Booking Holding Inc (נאסד"ק: BKNG), משימתה של Booking היא לאפשר לכולם לחוות את העולם באופן פשוט יותר. על ידי השקעה בטכנולוגיות דיגיטליות שמסייעות בנטרול קשיים הכרוכים בתכנון נסיעות, Booking מחברת מיליוני מטיילים לחוויות בלתי נשכחות, אפשרויות תחבורה נוחות ומקומות לינה נהדרים - החל מבתים ודירות ועוד אופציות רבות נוספות. כאחת מפלטפורמות שוק הנסיעות הגדולות בעולם, הן עבור מותגים מבוססים והן ליזמים מכל הגדלים, Booking מאפשרת לנכסי מקומות אירוח בכל רחבי העולם להגיע לקהל עולמי ולהצמיח את העסק שלהם.

Booking זמינה ב-44 שפות ומציעה יותר מ-28 מיליון מקומות אירוח רשומים, הכוללים יותר מ-6.5 מיליון מקומות אירוח מסוג בתים, דירות ואתרי לינה ייחודיים נוספים. לא משנה לאן תרצו להגיע או מה תרצו לעשות, Booking הופכת את הכל לפשוט יותר ומגבה את כל השירותים הללו בשירות לקוחות הפועל 24/7.

נאתכו מקבל גביע לציון 75 הופעות בנבחרת
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו