יום שישי, 27.05.2022 שעה 14:40

חמישה מרתוניסטים ירדו מ-2:10, טפרי סיים ראשון

ריצה כזאת לא הייתה בארץ: המרתוניסט היה קרוב לשיאו האישי בעמק החולה עם 2:07:44 שעות, 24 שניות בלבד מהשיא. סלפטר מתחה את שריר הירך האחורי

|
מארו טפרי במרתון החולה (רונן טופלברג)
מארו טפרי במרתון החולה (רונן טופלברג)

איגוד האתלטיקה קיים הבוקר (ראשון) ריצת מרתון של טובי הרצים הישראלים בעמק החולה, כהכנה למשחקים האולימפיים בטוקיו, כאשר חמישה רצים ירדו מתחת לשעתיים ועשר דקות ושלושה מהם ירדו משעתיים ושמונה דקות, דבר שלא היה כמותו בישראל. הבולט ביניהם הוא מארו טפרי, שהראה כושר מצוין, סיים במקום הראשון והיה קרוב לשיאו הישראלי.

מארו טפרי, שסיים את המרתון במקום הראשון כאשר עצר את השעון על 2:07:44 שעות, 24 שניות בלבד יותר מאשר השיא הישראלי בו הוא מחזיק, סיפר בסיום: “יכולתי לרדת אפילו מ-2:06:00 אבל לא היו איתי רצים זרים טובים שימשכו אותי קדימה. הרגשתי קליל ובשליטה, לכן בשני הקילומטרים האחרונים הגברתי עוד קצת מהירות. הייתי יכול לעשות 2:06 כי המושכים הקנייתים לא החזיקו מעמד. הראש שלי במחשבות על טוקיו והמטרה היא לעשות שם את הטוב ביותר שלי”.

מארו טפרי (טיבור יגר)מארו טפרי (טיבור יגר)

גירמה אמארה הגיע במקום השני עם תוצאה של 2:07:50 שעות וגודאדו בלאצ’או סיים שלישי עם תוצאה של 2:07:54 שעות במרתון הראשון בחייו. בנוסף אליהם, בסך הכל היו חמישה רצים שירדו משעתיים ועשר דקות במרתון שנערך בעמק החולה.

כאמור, שלושה ישראלים ירדו מ-2:08 וחמישה ירדו מ-2:10 בתוצאות שלהם בעמק החולה, ריצת מרתון שלא הייתה כמוה מעולם בישראל, לא על ידי רצים מחו”ל ובטח שלא על ידי ישראלים. המרתון הזה בעיקר הוכיח כי למעט מדינות אפריקה, ישראל היא מעצמת מרתון ברמה העולמית.

המרתוניסטית לונה סלפטר הייתה רחוקה משיאה. אחרי תקופה עמוסה של אימונים ותחרויות, היא סיימה את המרתון בצפון הארץ בזמן של 2:22:37 שעות, אך ייתכן וזה קשור גם לפציעה שחוותה במהלך הריצה ל-42 הקילומטרים. סלפטר מתחה את שריר הירך האחורי ולא הצליחה לסיים בספרינט.

לונה סלפטר במרתון החולה (רונן טופלברג)לונה סלפטר במרתון החולה (רונן טופלברג)

“התוכנית הייתה לרוץ כסימולציה כמו במשחקים האולימפיים אבל לא במאה אחוז בגלל העומס שהיה לי”, סיפרה לונה סלפטר אחרי הריצה. “לא היה לי קל לרוץ כאן אז זו תוצאה נחמדה שנעשתה במקום יפה. כדי להצליח בטוקיו אצטרך להתאמן באופן חכם”.

בעלה ומאמנה, דן סלפטר, סיכם: “מארו טפרי בכושר טוב והריצה התפתחה לא לפי התכנון כי דווקא התחילו לאט יותר בניגוד למרתונים אחרים, אלא שבדיעבד זה היה טוב כי הרבה נשארו עד הסוף בזכות זה. נשאר להם דלק ברגליים. לונה בחודש עמוס ולכן החלטנו שהיא תיקח בזהירות את המרתון הזה, השתמשנו בזה כאימון סימולציה. אלה לא היכולות האמיתיות שלה כמובן כי היא לא הלכה עד הסוף. בשלושת הקילומטרים האחרונים היא סבלה מהתווכצות בשריר הירך האחורי שזו נורה אדומה מבחינתנו, אבל היא תלך לנוח קצת ונתחיל את ההכנה בזמן לטוקיו. היא תתחרה במרתון בסאפורו במסגרת המשחקים האולימפיים ולשם היא תגיע בשיאה”.

אתלטיקו מעדה, מירוץ האליפות בספרד נפתח
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
נגןחזקה בביזנס: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
טיבו מבסוט: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
נגןחבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב
חבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב