יום שלישי, 05.07.2022 שעה 15:13

טרופר לטיפולך: האוצר עשוי לקצץ 20% מהספורט

לאור המשבר הכלכלי שנגרם מהקורונה וההוצאות הלא מתוכננות של המדינה, במשרד האוצר החלו בתכנית הקיצוצים שכוללת הורדת תקציב משרד התרבות והספורט

|
חילי טרופר (באדיבות אתר הכנסת)
חילי טרופר (באדיבות אתר הכנסת)

לאחר שזכה לקבלת הפנים, חילי טרופר, שנכנס אתמול (שני) לתפקיד שר התרבות והספורט כאשר כבר שלשום ישב שעות רבות והחל ללמוד את המשרד, עומד בפני מאבק לא פשוט כלל, בדמות תקציב משרד התרבות והספורט.

בעקבות התפשטות נגיף הקורונה וההוצאות הלא מתוכננות של המדינה, במשרד האוצר כבר מתחילים להכין את תכנית הקיצוצים הגדולה, כאשר בין השאר מדברים על הורדת תקציב משרד התרבות והספורט בשיעור של כ-20% .

צמד נפלא של אלירן עטר במשחק אימון

באוצר כבר עובדים על תכנית הקיצוצים הגדולה של כלל משרדי הממשלה, כאשר הספורט והתרבות עשויים לספוג פגיעה לא פשוטה מבחינת הורדת תקציבים ענקית. כמובן שמדובר בתכנית ראשונית, שיהיו לה מן הסתם לא מעט התנגדויות, כאשר עוד משרדי ממשלה אמורים לספוג פגיעה גדולה בהיקף התקציבים שלהם.

הממשלה תצטרך להחליט, האם להעמיק את הגרעון התקציבי המתוכנן, להדפיס עוד כסף, או להתחיל בתכנית של הורדת תקציבים שתהווה פגיעה לא פשוטה ותפגע בתכניות, בפעולות השוטפות.

דן מורי וליוואי גרסיה במהלך המשחק (באדיבות בית"ר ירושלים) (מערכת ONE)דן מורי וליוואי גרסיה במהלך המשחק (באדיבות בית"ר ירושלים) (מערכת ONE)

תקציב משרד התרבות והספורט עומד על כ-2.3 מיליארד שקל, כאשר התקציב גדל לממדים אלו לאור החלטת הממשלה משנת 2018, שהטוטו מעביר ישירות למשרד האוצר כל רבעון את הרווח שלו. מדובר בסך של כ-600-650 מיליון דולר בשנה. כזכור בזמנו גם האוצר לקח מקרן המתקנים סך של כ-1.2 מיליארד שקל.

למעשה, כעת מתחיל המאבק הגדול של הספורט על התקציבים שלו. בעוד בספורט דורשים כולם לקבל פיצויים על הנזקים הגדולים שנגרמו בגלל הנגיף, באוצר דווקא רוצים לחתוך את התקציבים.      

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו