יום שישי, 27.05.2022 שעה 14:48

"ללא חיסון, אירוח המשחקים האולימפיים בעייתי"

שר הבריאות היפני יושיטקה יוקוקורה טוען כי קיום האירוע בטוקיו בסכנה: "מקווה שנוגדנים וטיפולים מתאימים יפותחו בהקדם האפשרי, אחרת זה לא אפשרי"

|
ספורט (מערכת ONE)
ספורט (מערכת ONE)

נגיף הקורונה שינה סדרי עולם והקפיא את כל טורנירי הענק שתוכננו לקיץ הקרוב, ביניהם גם המשחקים האולימפיים בטוקיו שנדחו ל-2021. שר הבריאות היפני יושיטקה יוקוקורה טוען שיהיה קשה להבטיח אירוח של התחרות בארצו אם לא יימצא חיסון לנגיף. 

“להשקפתי, יהיה קשה לארח ללא מציאה של חיסון לקורונה”, אמר יוקוקורה במסיבת עיתונאים בווידאו הבוקר בטוקיו. “אני מקווה שנוגדנים וטיפולים מתאימים יפותחו בהקדם האפשרי. המפתח לסיטואציה הזו הוא השליטה בהדבקה, אבל גם אם הכל יהיה תחת שליטה יהיה קשה לארח, כי ודאי שהנגיף עדיין יהיה בשאר המדינות בעולם”.

שעת כושר עם אלוף העולם: מתאמנים עם מוקי

גם ממשלת יפן וגם הוועד האולימפי הבינלאומי סיכמו על דחיית התחרות מיולי 2020 לשנה הבאה, אבל זאת רק במידה והנגיף ייעלם לגמרי וניתן יהיה לקיים את המשחקים האולימפיים בבטחה. לאחרונה חלה עלייה מדאיגה במספר הנדבקים והחולים ובתי החולים נמצאים במצוקה וקיים באופן כללי פחד לקריסת מערכת הבריאות במדינה.

ארגוני בריאות וחברות תרופות גרסו כי ייתכן שייקח חודשים ארוכים ואולי אפילו שנים כדי לפתח חיסון אפקטיבי מספיק להתמודד עם הנגיף. ביפן עד כה נרשמו 13,576 מקרים של קורונה וישנם 389 מתים על פי הודעת משרד הבריאות.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
נגןחזקה בביזנס: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
טיבו מבסוט: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
נגןחבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב
חבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב