יום שבת, 20.08.2022 שעה 09:09

עלתה בסטייל: ירושלים בגמר, תפגוש את נהריה

הקבוצה של קטש להטה מחוץ לקשת וניצחה 78:90 את מכבי ראשל"צ בשחזור גמר הגביע של העונה שעברה, הצפוניים מחכים בקרב על התואר. פלדין ותומאס הצטיינו

לוח משחקים
  • בני הרצליה
  • 82 - 87
  • הפועל ת"א
|
שחקני הפועל ירושלים חוגגים בסיום (איציק בלניצקי)
שחקני הפועל ירושלים חוגגים בסיום (איציק בלניצקי)

מחזיקת הגביע רחוקה רק משחק אחד משמירה על התואר. הפועל ירושלים פגשה הערב (שני) את מכבי ראשון לציון בשחזור הגמר של השנה שעברה, וניצחה 78:90 בדרך לגמר הגדול, שם תפגוש את עירוני נהריה שניצחה קודם לכן את עירוני נס ציונה. ג’יימס פלדין היה המצטיין במשחק עם הופעה נפלאה בשני צדי המגרש, שכללה 14 נקודות, 6 ריבאונדים ו-5 אסיסטים. מנגד, נקודת האור היחידה והמרשימה של הכתומים הייתה דריל מונרו, שתרם 27 נקודות ו-6 ריבאונדים.

כבר מהפתיחה כל יושבי האולם ראו מי הקבוצה המנוסה והרעבה יותר להגיע לגמר בפעם השנייה ברציפות. פלדין כבר מהדקה הראשונה היה השחקן הטוב ביותר על המגרש, קלע מכל בלטה ומסר אסיסטים נהדרים. תומאס והולנד שלטו באופן מוחלט בריבאונד בשני צדי המגרש, ומנגד הכתומים היו אנמיים ברוב שלבי המחצית הראשונה. אחוזי הקליעה היו רעים וריבאונד ההגנה היה רך. דריל מונרו היה השחקן היחיד שבלט והיה נקודת האור היחידה.

ג'ייקובן בראון חוגג (איציק בלניצקי)ג'ייקובן בראון חוגג (איציק בלניצקי)

בפתיחת הרבע השלישי ראשון לציון הראתה סימני חזרה. אדם אריאל עלה חד, מונרו לא הפסיק לקלוע וההגנה הייתה הרבה יותר טובה. אך רוח הקאמבק פגה לאחר כמה דקות בודדות. ירושלים התעשתה וחזרה לעצמה חזקה ונחושה יותר. פלדין ובלאט צלפו ממרחק, תומאס ובריימו שלטו בצבע ועלו ליתרון של 17 נקודות. ברבע האחרון המשחק התנהל על מי מנוחות, והחניכים של קטש ידעו לשמור על קצב גבוה והבטיחו לעצמם את הניצחון בתום הופעה קבוצתית נהדרת.

קלעו למכבי ראשל”צ: דריל מונרו 27 נקודות ו-6 ריבאונדים, אלכס המילטון 15 נקודות, עוז בלייזר 13 נקודות, אדם אריאל 9 נקודות, ג’יימס קלי 7 נקודות, נועם דוברת 5 נקודות ונמרוד טישמן 2 נקודות.

קלעו להפועל ירושלים: ג’ון הולנד 15 נקודות, ג’יימס פלדין 14 נקודות, 6 ריבאונדים ו-5 אסיסטים, טיישון תומאס 14 נקודות ו-9 ריבאונדים, תמיר בלאט וג’ייקובן בראון 11 נקודות כ”א, סולימאן בריימו ועידן זלמנסון 8 נקודות כ”א, נמרוד לוי 7 נקודות ובר טימור 2 נקודות.

ג'יימס פלדין חוגג שלשה (איציק בלניצקי)ג'יימס פלדין חוגג שלשה (איציק בלניצקי)
תמיר בלאט חוגג (איציק בלניצקי)תמיר בלאט חוגג (איציק בלניצקי)
עודד קטש (איציק בלניצקי)עודד קטש (איציק בלניצקי)
גיא גודס (איציק בלניצקי)גיא גודס (איציק בלניצקי)
סולימאן בריימו ותמיר בלאט חוגגים (איציק בלניצקי)סולימאן בריימו ותמיר בלאט חוגגים (איציק בלניצקי)

רבע ראשון: 19:31 להפועל ירושלים

חמישיית מכבי ראשל”צ: אלכס המילטון, ג’ורדן סווינג, פרדריק בורדיון, דריל מונרו וג’יימס קלי.

חמישיית הפועל ירושלים: תמיר בלאט, עידן זלמנסון, ג’יימס פלדין, ג’ון הולנד וטישון תומאס.

פלדין פתח את המשחק עם חצי מרחק מהפינה, ולאחר שמונרו הגיב עם שלשה הולנד קבע 3:5 מהיר. מונרו דייק פעמיים מהקו לאחר מכן, פלדין באסיסט נפלא מצא את זלמנסון והוסיף 2 מהקו, והוביל ריצת 0:11 נהדרת בזכות יכולת התקפית נהדרת ורכות בהגנה הכתומה. המילטון עצר את הריצה עם 2 נקודות חשובות. פלדין תפר שלשה ראשונה במשחק, ומצא את ג’ייקובן בראון לאחר מכן שעלה מהספסל וצלף מהפינה שלשה נוספת.

מונרו והמילטון הורידו את הפאניקה אצל נדב זילברשטיין עם 5 נקודות רצופות, אך סל ועבירה נהדרים בראון קבעו 13:25. לוי צלף את השלשה החמישית של ירושלים במשחק, נמרוד טישמן ואדם אריאל קלעו נקודות ראשונות מהספסל. הולנד צלף ממרחק, וחתם את תוצאת הרבע הראשון.

תמיר בלאט (איציק בלניצקי)תמיר בלאט (איציק בלניצקי)
טיישון תומאס קולע (איציק בלניצקי)טיישון תומאס קולע (איציק בלניצקי)

רבע שני: 40:48 להפועל ירושלים

ג’ון הולנד חטף כדור באומנות ודהר למתפרצת שהסתיימה בלייאפ. קלי דייק פעמיים מן הקו, תומאס הגיב עם סל משלו. ירושלים שולטת באופן מוחלט בריבאונד בזכות הביג מנים שלה. ראשון לא מצליחה לקלוע סלי שדה, אך מצליחה לדייק מהקו פעם אחר פעם. זלמנסון קלע 4 נקודות רצופות, מונרו היחיד שמנסה להשאיר את ראשון לציון בתמונת המשחק עם סלים חשובים. לאחר שראשון הורידה את הפער ל-8 נקודות, פלדין החזיר לדו ספרתי עם לייאפ נאה, אך המילטון לא מוכן לוותר על המשחק עם דאנק פשוט ענק, התוצאה 33:41 שלוש דקות לסיום, ובלאט תפר שלשה נוספת שהורידה את הרוח מהמפרשים ליריבה. עוז בלייזר קלע 2 מהקו וצימק ל-9 את ההפרש, אך בריימו קלע סל נהדר מהצבע מנגד. למרות ניסיונות של ראשון לצמק, ירושלים ירדה להפסיק ביתרון מספק של 8 נקודות.

עידן זלמנסון קולע (איציק בלניצקי)עידן זלמנסון קולע (איציק בלניצקי)
ג'ורדן סווינג חוסם את ג'יימס פלדין (איציק בלניצקי)ג'ורדן סווינג חוסם את ג'יימס פלדין (איציק בלניצקי)

רבע שלישי: 60:75 להפועל ירושלים

הולנד פתח את המחצית השנייה עם 4 נקודות לטובת הירושלמים, מונרו והמילטון החזירו עם 2 נקודות כל אחד, ושלשה גדולה של אדם אריאל פתחה מחדש את המשחק. תומאס החזיר את היתרון ל-7 נקודות בסל מהצבע, בלייזר הגיב עם לייאפ משלו. עוד סל מתוך הצבע לירושלמים, הפעם של בריימו, אך שלשה נהדרת של מונרו קבעה 52:56, הכל פתוח. סוף סוף התקפה סבלנית של ירושלים במחצית הזו, שהסתיימה בשלשה יפה של בראון מהפינה.

בלאט קלע סל חשוב והעלה את היתרון ל-9, אך בורדיון התעורר והוריד ל-61:54, את תומאס זה לא עניין עם 4 נקודות רצופות שהעלו את היתרון חזרה לדו ספרתי. רוחות החזרה של ראשל”צ פגו לחלוטין, בלאט תפר עוד שלשה והיתרון כבר עומד על 14 נקודות. פלדין עם שלשה נפלאה וסל נוסף של זלמנסון קבעו ריצת 4:19, שפשוט מוטטה לחלוטין את הכתומים, שמתקרבים להפסד כואב. בלייזר הוריד את סף הלחץ וצמצמם את ההפרש ל-15 נקודות בלבד וחתם את תוצאת הרבע.

ג'יימס פלדין מוסר (איציק בלניצקי)ג'יימס פלדין מוסר (איציק בלניצקי)
ג'ון הולנד זורק (איציק בלניצקי)ג'ון הולנד זורק (איציק בלניצקי)

רבע רביעי: 78:90 להפועל ירושלים

תומאס המשיך להפגין נוכחות בכל מקום על המגרש, וגם מקשת השלוש כשצלף סל נהדר, בריימו אחריו הוסיף דאנק מושלם במתפרצת. תומאס קלע עוד נקודה מהקו והגדיל את הפער ל-17. נועם דוברת נכנס מאוחר לעניינים עם שלשה שצימקה במעט את הפער, אך הולנד שוב הראה מי בעלת הבית במגרש על שלשה מנגד, בלייזר דייק פעמיים מהקו. ראשון ניסתה להוריד את הפער לחד ספרתי פעם אחר פעם אך נכשלה, ירושלים ידעה להעניש מנגד. הפער כבר עמד על 10 נקודות, אך סל של בריימו הוציאו סופית את הרוח מהמפרשים של זילברשטיין וחניכיו, ויתרון 12 הנקודות נשמר עד לסיום.

דריל מונרו חוגג (איציק בלניצקי)דריל מונרו חוגג (איציק בלניצקי)
עוז בלייזר מול נמרוד לוי (איציק בלניצקי)עוז בלייזר מול נמרוד לוי (איציק בלניצקי)
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו