יום שישי, 27.05.2022 שעה 15:40

משבר בגולף הישראלי: המגרש בגעש נסגר

רק מגרש גולף אחד נותר בישראל, דווקא בזמן שהענף נמצא בפריחה וגולפאים ישראלים כמו לטיסיה בק עושים חיל בעולם. סגן יו”ר האיגוד: “מקווים לשינוי"

|
מגרש גולף. אילוסטרציה (רויטרס)
מגרש גולף. אילוסטרציה (רויטרס)

בשנים האחרונות ענף הגולף הישראלי נמצא בפריחה. יותר ויותר ספורטאים ישראלים יוצאים להתחרות בעולם, יש נציגה ישראלית שמשחקת באופן קבוע ב-LPGA שנחשבת לליגה הטובה בעולם ואפילו כוכבים צעירים שמסומנים כפוטנציאל להגיע רחוק - אלא שדווקא עכשיו הוחלט לסגור את מגרש הגולף בגעש בגלל מה שנראה כמו בירוקרטיה לכאורה.

בישראל היו קיימים שני מגרשי גולף עד לאחרונה, האחד בקיסריה עם 18 גומות והשני בגעש עם תשע גומות, כאשר לאחרונה גובשה תוכנית להקים מגרש נוסף באילת על מנת להגדיל את התיירות לעיר הדרומית בחודשי החורף. באיגוד פעלו בשנים האחרונות על מנת לייצר עוד ועוד מגרשים - אלא שמעתה נותר רק מגרש אחד פעיל, זה הקיים בקיסריה.

יוסי ארואטי, סגן יו”ר איגוד הגולף, אמר: “זה סיפור שיש בו רק מפסידים. שחקני הגולף מפסידים, הקיבוץ מפסיד, המדינה מפסידה ומשרד התיירות מפסיד מסגירת המגרש. הוא נסגר כי מינהל מקרקעי ישראל תבע את קיבוץ געש על שימוש חורג בקרקע, אבל אם לא יהיה שם מגרש השטח ימות ולא יהיה שם כלום כי לא הולכים לבנות עליו נדל”ן וגם לא יגדלו שם ירקות. זה אחד מהענפים ששוברים חומות ומחיצות בין מעמדות, אבל לצערי לקחו לנו עוד מגרש במקום לבנות עוד. אני מקווה שהוא יחזור, לטובת 250 השחקנים ממרכז ודרום הארץ שהפסיקו לשחק שם. במדינה כמו ישראל צריכים להיות 30-40 מגרשים כי זה ספורט מצויין שמשלב ילדים ומבוגרים, אבל לצערי היום אנחנו נלחמים על המגרש הזה ומקווים שיהיה שינוי”.

בשנים האחרונות ניסו להסדיר את מצבו של המגרש בגעש, אך לאחרונה החליט הקיבוץ לסגור את המקום. כך, למעשה, החל מחודש אפריל האחרון אין יותר תחרויות, אימונים ומשחקים בגעש - מה שמוביל את הענף למשבר גדול. כל זאת קורה כאשר לטיסיה בק, הישראלית הראשונה ב-LPGA עושה חיל בעולם, ובמקביל אליה גם איתי כהן מתקדם ומסומן כפוטנציאל להגיע ל-PGA, אחרי שהגיע ללמוד במכללת IMG שבפלורידה, המקום בו לטיסיה בק למדה בצעירותה.

לטיסיה בק (אחמד מוררה)לטיסיה בק (אחמד מוררה)

הגולף נחשב לענף אולימפי ויש לו גם פוטנציאל אדיר מבחינה תיירותית. בזמן שבארץ נותר כאמור רק מגרש אחד, בעולם קיימים מעל 34 אלף מגרשים. מיליוני אנשים בעולם רשומים כשחקני גולף ולפי ההערכות יש בעולם כ-15 מיליון איש שמשחקים באופן קבוע את המשחק. מידי שנה, יותר מחמישה מיליון שחקני גולף יוצאים לחופשות גולף ייעודיות ברחבי הגלובוס, כך ששווי ענף תיירות הגולף העולמי מוערך במיליארדי דולרים. ישראל עלולה לפספס הכנסות בכל שנה עקב היעדר תשתית לתיירות גולף, הרי שהמדינה יכולה לקלוט תיירים רבים מאירופה בחודשי החורף החמים יחסית בישראל.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
נגןחזקה בביזנס: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
טיבו מבסוט: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
נגןחבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב
חבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב