יום שישי, 27.05.2022 שעה 16:11

פיפ"א ירדה מתכנית 48 הקבוצות במונדיאל 2022

רשמית: הארגון החליט לנטוש את רעיון הגדלת כמות הנבחרות בטורניר בקטאר, מכיוון שהמדינה לא יכולה להכיל כמות כה גדולה. אופציה נוספת: חלוקת האירוח

|
המטה של פיפ
המטה של פיפ"א (רויטרס)

נראה כי חזון ההעפלה של נבחרת ישראל למונדיאל שוב מתרחק. פיפ”א הודיעה הערב (רביעי) כי החליטה לנטוש את תכנית הגדלת מספר הנבחרות ל-48 בטורניר 2022, שיתקיים בקטאר: “עקב אילוצים לוגיסטיים”.

לפי הדיווח הראשוני, שהתקבל מוקדם יותר היום ב’ניו יורק טיימס’, המדינה מהמפרץ הפרסי התכוננה לאירוח של 32 קבוצות בשמונה אצטדיונים ולא הצליחה לעמוד ביעד שהציב הארגון העולמי, כשגם כאשר פנה לשכנתה, עומאן, השיבה המדינה כי היא אינה מסוגלת להכין את עצמה בזמן.

כזכור, על פי סגן המזכיר הכללי של פיפ”א, זבונימיר בובאן, נשקלה גם אלטרנטיבה נוספת והיא לחלק את האירוח בכמה מדינות שונות, על מנת שיוכלו להכיל את כמות התיירים וכמובן לכלול מספיק אצטדיונים כדי לארח את כלל המשחקים, אך בסופו של דבר כאמור תקיים את הטורניר במתכונת של 32 קבוצות כפי שתוכנן מלכתחילה בקטאר.

בפיפ”א הודיעו: “הגענו למסקנה כי הדבר לא ייצא אל הפועל, לאחר מספר התייעצויות”. יחד עם זאת, נראה כי מדובר בדחייה של הגדלת מספר הנבחרות, שכן במונדיאל 2026 אשר ייערך בארצות הברית, מקסיקו וקנדה, השאיפה היא להגדיל את מספר הנבחרות באופן משמעותי.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
נגןחזקה בביזנס: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
טיבו מבסוט: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
נגןחבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב
חבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב