יום שבת, 23.10.2021 שעה 13:06

המשלחת לספיישל אולימפיקס בקמפיין לגיוס המונים

ספורטאים עם מוגבלויות שכליות יקבלו עזרה מהמשלחת הישראלית כדי להתחרות בספורטאי עילית לקראת המשחקים בדובאי. אריק זאבי, איתי שכטר ועוד התגייסו

0 תגובות |
ספורטאים עם לקות שכלית (עמותת ספיישל אולימפיקס ישראל (מערכת ONE)
ספורטאים עם לקות שכלית (עמותת ספיישל אולימפיקס ישראל (מערכת ONE)

המשלחת הישראלית לספיישל אולימפיקס בגיוס המונים לקראת המשחקים בדובאי. ספורטאים עם מוגבלויות שכליות קוראים לספורטאי עילית להתחרות בהם, כשאריק זאבי, שחר פאר, איתי שכטר, יעקב טומרקין, מאי לווי, יותם הלפרין ובר טימור התגייסו לקמפיין Drove למימון המשלחת למשחקים האולימפיים המיוחדים. תשורת הדגל – תא אח"מים באצטדיון וונדה מטרופוליטנו של אתלטיקו מדריד.

500 אלף שקלים, זה מה שזקוקים לו ספורטאי ספיישל אולימפיקס כדי לייצג את מדינת ישראל במשחקים האולימפיים באבו-דאבי ודובאי במרץ 2019. הארגון, הפועל למען ספורטאים עם מוגבלויות שכליות-התפתחותיות, יוצא בקמפיין גיוס המונים ייחודי דרך אתר Drove, במסגרתו שישה ספורטאי ‘ספיישל’ עם מוגבלויות קוגנטיביות-התפתחותיות שונות מזמינים ספורטאי עלית ישראלים לתחרות נגדם. 

אריק זאבי (שחר גרוס)אריק זאבי (שחר גרוס)

ספורטאי הספיישל קראו תיגר בסדרת סרטונים על ספורטאי העילית: חלוץ מכבי תל אביב, איתי שכטר, גארד הפועל ירושלים, בר טימור, והמנהל הספורטיבי שלה, יותם הלפרין, השחיינים יעקב טומרקין ומאי לוי, הג'ודאי אריק זאבי והטניסאית שחר פאר, הצטרפו. ספורטאים נוספים לצד קבוצות ספורט התלהבו מהפרויקט וצפויים להצטרף בהמשך.

התשורות נעות בין ביגוד של ספיישל אולימפיקס לכרטיסים להשתתפות בתחרויות בין ספורטאי הספיישל לעילית, כדורגל חתום על ידי נבחרת ישראל והשיא - תא פרטי הכולל שבעה מושבים באצטדיון של אתלטיקו מדריד באחד המשחקים החמים של השנה. 

איתי שכטר (איציק בלניצקי)איתי שכטר (איציק בלניצקי)

"יש לנו הזדמנות לעשות היסטוריה ולשלוח בפעם הראשונה ספורטאים עם מוגבלויות שכליות-התפתחותיות להתחרות בדובאי ובאבו-דאבי", אמרה מנכ"לית ספיישל אולימפיקס ישראל, שרון לוי-בלנגה. "אך אנחנו זקוקים לרוחב ליבם של אנשים שמאמינים בערכים שלנו – שכולנו שווים, ולכולנו מגיעה הזדמנות שווה. הספורטאים הנהדרים הללו מביאים לנו מדליות מרחבי העולם. תרומה שלכם תעזור לנו להגיע למשחקי הספיישל אולימפיקס, שם בטוח ננצח בתחרויות רבות ומשם נחזור עם מדליות והרבה גאווה למדינת ישראל ולתושביה".

רק לאחרונה, סקר של החברה למתנ"סים העלה כי 90% מההורים בישראל לא רוצים שילדיהם ישתתפו בפעילויות עם ילדים עם מוגבלות. לוי-בלנגה הוסיפה: "המסר הגלום בעצם הקמפיין הוא העצמה של ספורטאי הספיישל. הם אלו שמזמינים את ספורטאי העלית להתחרות בהם. הם, ולא גורם שלישי. הם מזמינים את הציבור לתוך העולם שלהם ומראים בו את הכח שלהם, האמונה שלהם בעצמם ואפילו קצת הומור מהול בחוצפה ישראלית מקסימה".  

אסור לפספס
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
נגןהידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי
הידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי