יום שבת, 24.08.2019 שעה 01:00
ראשי|תוצאות LIVE|ONE VOD|הימורי ספורט|גליצ'ים|Winner|רדיו|גיימינג|בריאות וכושר|לה ליגה פנטזי

העדות המדהימה: חוזים כפולים והחשבון בשווייץ

יו"ר הבקרה התקציבית עופר אורליצקי בעדות מדהימה למפרקי האדומים: מהיכן הכסף של וייצמן, ההחתמות של כבירי, 'השר הגדול' וגם: היו"ר הקודם והמשטרה (30 תגובות)

ליגת העל 19-20
00-00בית"ר ירושלים1
00-00בני יהודה2
00-00הפועל ב"ש3
00-00הפועל חדרה4
00-00הפועל חיפה5
00-00הפועל כפ"ס6
00-00עירוני ק"ש7
00-00הפועל רעננה8
00-00הפועל ת"א9
00-00מ.ס אשדוד10
00-00מכבי חיפה11
00-00מכבי נתניה12
00-00מכבי ת"א13
00-00סקציה נס ציונה14
06/01/2019 17:00 מאת גידי ליפקין
אורליצקי. עדות מדהימה (רדאד ג'בארה)
אורליצקי. עדות מדהימה (רדאד ג'בארה)

עופר אורליצקי, יו"ר הבקרה התקציבית, הופיע בפני המפרקים של הפועל תל אביב, עו"ד שאול קוטלר ורו"ח חן ברדיצ'ב במשך שעות, על מה שקרה עם הקבוצה. אורליצקי סיפק לא מעט כותרות בעדות שלו על פני מאות עמודים. ONE מביא לכם את עיקרי העדות של יו"ר הבקרה התקציבית. מדהים לקרוא ולהבין איך הדבר התנהל מאחורי הקלעים.

רצוי שראשי ההתאחדות לכדורגל והמנהלת יקראו ויקימו ועדה לבדיקת ההתנהלות החובבנית  של כל הכדורגל הישראלי במשך שנים רבות. גם לא ברור אם אורליצקי אומר שבהפועל ת"א נעשתה עבירה פלילית, מדוע אף גורם עד כה לא עירב את המשטרה.

קוטלר: הכתובת היתה על הקיר

כאשר מדברים איתו על כך שנמשך כסף מהפועל ת"א, אומר על כך אורליצקי: “שמשכו כסף החוצה שזה בכלל עבירה פלילית, מבחינתי זה משטרה אם זה נכון". כששואלים את אורליצקי על מה הסתמך כאשר אישר בשנה של ההתמוטטות את התקציב של הקבוצה הוא השיב: "הסתמכתי על 12 מיליון שקל צ'קים של מני ויצמן כולל פגישה עם אורן חסון שהוא מביע התחייבויות. מני, נותן לי צ'קים אישיים של 12 מיליון ואומר ‘עופר, אני אזרים’".

מני ויצמן (רדאד ג'בארה)מני ויצמן (רדאד ג'בארה)

כששואלים את אורליצקי למה הוא שם את הצ'קים של ויצמן במגירה אצלו ולא בכספת הרגילה הוא ענה: “הוא ביקש שהתקשורת לא תדע. הוא אמר שהמשפחה שלו מתנגדת לזה, שהילדים שלו מתנגדים לזה שהוא תורם כסף והוא שם הרבה כסף בקבוצה, והוא שם הרבה כסף והילדים שלו ואשתו מתנגדים לזה למרות שהיא גרושתו".

לפי אורליצקי הפועל ת"א עלתה לוויצמן הרבה מאוד כסף, והוא אף שילם לא פעם את המשכורות לשחקנים בעצמו. "הוא שילם לחלק מהשחקנים אישית מחשבון הבנק שלו בחו"ל. אני רציתי לראות שהמשכורות שולמו, אני רואה שזה הועבר מהחשבון הבנק האישי שלו בשווייץ, הוא שלח לי העתק לראות את זה", אמר.

על אמיר כבירי אמר אורליצקי: “אני אומר את זה לפרוטוקול, הוא תכנן את זה באיזה שהיא צורה, הוא לקח את הכסף, עשה חוזים כפולים ואחרת זה לא היה קורה. אני מרגיש שלם ב-100 אחוז, ואם הייתי יושב פה כל השנים הייתי מאשר אותו דבר. ממש הייתי בטוח שהכל יעבור חלק, ואני חוזר ואומר זה היה עובר חלק אם לא היו מושכים כספים מהקבוצה, זה היה עובר חלק לגמרי".

אמיר כבירי (נעם מורנו)אמיר כבירי (נעם מורנו)

עוד מאשים אורליצקי: “אם ה-18 מיליון שנכנס לקבוצה לא היה נמשך החוצה, ולא היו עושים חוזים כפולים עם ה-20 מיליון שחקנים או 30 מיליון, ולא היו עושים חוזים כפולים ששיקרו את מס הכנסה ושיקרו אותי, ולא היו מנהלים כמו רשלנים אחרי זה את העונה ולא היו שולחים, מזלזלים באופ"א".

אורליצקי גם חושב שנהג נכון עם שעבוד הפסלים שלקח מכבירי: "לא סמכתי על כבירי בגלל שאני ראיתי שהגרעון גדל בסכום חריג יחסית, אמרתי לך 20 ומשהו מיליון, זה חריג מבחינתי ולא סמכתי עליו ולכן לא הסכמתי לאשר את התקציב על כבירי והכספים של כבירי, ודרך אגב וזה חשוב קיבלתי ממנו שגם זה אי אפשר לזלזל, אחרי ריב ענק, השארתי את השעבוד עם תצהיר, עם הכל על האוסף פסלים שהוא מצהיר שזה שלו, שהוא מצהיר שזה השווי שלו".

הפסלים של כבירי (מערכת ONE)הפסלים של כבירי (מערכת ONE)

עו"ד שאול קוטלר העיר על כך לאורליצקי בחקירה "שאף אחד לא בדק את זה". אורליצקי השיב בתגובה: “בסדר בן אדם מציג, סליחה העורך דין שלו כתוב שהוא מאשר. מאשר את הבעלות שלו, מאשר את הכל".

על הוועדה להעברת זכויות מספר אורליצקי: “חיים רמון אומר יש לי את היכולת, אני יודע לגייס אנשים, אני יודע להתרים, אני יודע להביא, אני הייתי שר גדול, אני יודע להביא אנשים, יש אנשים איתי שיתמכו בהפועל ת"א, הולכים איתי, הוא אומר והוועדה מתרשמת ומאשרת אותו". עו"ד שאול קוטלר שואל את אורליצקי: “ואתה לא נדרש לבדוק את היכולות הכספיות?".

אורליצקי משיב: “ממש לא, ממש לא. בשום מקרה אני לא נדרש, אני לא יושב ראש הוועדה להעברת זכויות. במקרה של כבירי אמרו לו, תגיש תצהיר הון של זה. הוא הגיש תצהיר הון חתום ע"י רואה החשבון שלו וזה הכל. אני גם לא בודק, אין לי חברות חקירות שוני עובד ומפעיל. לא הייתה יכולות כספיות ודרך אגב שלכל הוועדות להעברת זכויות".

רמון (רדאד ג'בארה)רמון (רדאד ג'בארה)

על האישור כעת של האחים ניסנוב כבעלי הפועל ת"א סיפר אורליצקי: “הם לקחו את הפועל ת"א עכשיו, אמרו אנחנו יהלומנים, אנחנו זה, יש לנו יכולות כספיות יש לנו זה ומאשרים אותם".

עוד סיפר אורליצקי על “נפלאות” הוועדה: “הוועדה לא נכנסת בכלל למאזן הקבוצה, זה אוטומטי עוברים קבוצות. יש קבוצות בליגת העל עם גירעונות של מעל 150 מיליון שקל, 140 מיליון, רוב הקבוצות הגדולות הם בגירעונות הרבה יותר גדולים מהפועל ת"א כשעוברים".

על יניב משולם, חשב של הפועל ת"א באותן שנים, אמר אורליצקי: "יניב משולם, אתה יודע רב איתם וזה ולא דיבר איתי מעולם על זה. הוא ניסה לחרחר מאחורי הקלעים. הוא היה בריב עם כולם שמה. איתי אישית, הוא לא דיבר מעולם על דבר כזה. אני יודע שהוא מתבטא פה ושם בדברים האלה ומעולם לא דיבר איתי. מעולם לא אמר לי שיש נורות, רק כשפיטרו אותו הוא התחיל לדבר בחוץ".

יניב משולם (עמיחי הילמן)יניב משולם (עמיחי הילמן)

אורליצקי גם פתח פה גדול על יאיר רבינוביץ' שהיה לפני כן יו"ר הבקרה התקציבית. אורליצקי, כששואלים אותו האם ישב לחפיפה עם רבינוביץ', משיב: “הוא לא הסכים. הוא כעס, יאיר רבינוביץ' רצה להישאר, הוא כועס עליי כאילו בתאוריה, הוא רצה להישאר והוציאו מכרז חדש, הוא רצה לגשת למכרז אבל הורידו את המחיר ואז הוא רב עם ההתאחדות ואמר אני לא מוכן לעבוד במחיר יותר נמוך. הוא לא הסכים לעשות חפיפה, הוא לא הסכים לדבר".

עוד המשיך ואמר: “רבינוביץ’ קשה? בתקופה של ה-18 שנה שלו נפלו 30, 40 קבוצות בפשיטת רגל, ובשמונה שלי, שלוש. הוא קשה? בני יהודה פעמיים, בית"ר ירושלים, פעמיים פשיטת רגל, הפועל ר"ג, אצלו. מה אתם מדברים, בחייכם, נו".

RSS RSS   Facebook Twitter טוויטר   הדפס   הוסף תגובה 

... תגובות בטעינה ...
אסור לפספס
נגןבת הזוג של כריסטיאנו רונאלדו מככבת בפרסומת חדשה
ג'ורג'ינה רוקדת בפרסומת להלבשה תחתונה
נגןאנטונלה נתנה חשיפה לגולשים למנגל הביתי הענק שלהם
הגולשים בהלם: המנגל המפלצתי של ליאו מסי
נגןהשוער הצעיר חגג מוקדם מדי את עצירת הפנדל
והנה תזכורת: לעולם אל תחגוג מוקדם מדי
נגןכוכב העבר והפרשן ידוע ביכולות התנועה שלו
בלי צחוק: שאקיל אוניל בסשן ריקוד מהפנט