יום ראשון, 22.05.2022 שעה 08:38

חגיגה בטעם מר: שני אוהדי צרפת נהרגו

הצרפתים חגגו כל הלילה את הזכייה השנייה במונדיאל, אך מספר עימותים נרשמו עם כוחות הביטחון, כאשר שני אוהדים מצאו את מותם. אוהד צרפתי קפץ מתעלה

|
אוהד צרפת נפגע מגז מדמיע במהלך החגיגות (רויטרס)
אוהד צרפת נפגע מגז מדמיע במהלך החגיגות (רויטרס)

אמש (ראשון) נבחרת צרפת החזירה את גביע העולם לפאריס לאחר 20 שנות היעדרות, אחרי שניצחה באופן מרשים ביותר את נבחרת קרואטיה 2:4. אוהדי הטריקולור חגגו עד השעות הקטנות של הלילה בכל רחבי המדינה ובעיקר בעיר האורות, שם הקהל הססגוני מילא את הרחובות המרכזיים.

אך האוהדים הצרפתים, אשר ידועים כקיצונים לפעמים, העיבו על האווירה הנפלאה עם מספר עימותים לא רצויים עם המשטרה הצרפתית. בחלק מהם המצב הגיע עד כדי אלימות של ממש ושימוש בגז מדמיע ואמצעים אחרים, כאשר הרגע העצוב ביותר של החגיגות היה בהיוודע מותם של שני אוהדים במהלך העימותים.

הפריעו לחגיגה: אלימות קשה ברחובות פריז

רוב העימותים האלימים היו בפאריס, אך בכל רחבי המדינה נרשמו אירועים מכוערים עם המשטרה. היו אף כמה צרפתים שניצלו את השאננות והחגיגה במדינה, פרצו לחנויות וגנבו סחורה יקרה משם. גם הרחובות הראשיים נפגעו בנזק רב מהחגיגות כאשר לכלוך רב נצבר על הרצפה, ומכוניות רבות ניזוקו. 

לא רק אלימות קשה הייתה בצרפת אתמול, אלא גם מעשים מטופשים. בעיר אננסי, הממוקמת כ-350 ק”מ מפאריס, אוהד הטריקולור בן 50 קפץ לתעלה המרכזית בעירו לאחר הניצחון. הוא הובהל לבית החולים ושם התברר ששבר את צווארו.

אוהדים צרפתים במהלך העימותים (רויטרס)אוהדים צרפתים במהלך העימותים (רויטרס)
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
נגןחזקה בביזנס: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
טיבו מבסוט: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
נגןחבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב
חבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב