יום שני, 25.10.2021 שעה 04:56

יש כבוד: רוקדות כל הדרך למקום השלישי בעולם

הישג לישראל: לאחר שזכו במקום הראשון בחצי הגמר בפריז זכתה המשלחת מהאקדמיה למחול יוניסון במקום השלישי בגמר העולמי של תחרות YAGP בניו יורק

10 תגובות |
חברות המשלחת הישראלית בניו יורק. צילום: Ehud Lazin
חברות המשלחת הישראלית בניו יורק. צילום: Ehud Lazin

הישג גדול לישראל על הבמה בלינקולן סנטר – לאחר שזכו במקום הראשון בחצי הגמר בפריז זכתה המשלחת הישראלית מהאקדמיה למחול יוניסון במקום השלישי בגמר העולמי של תחרות Yagp בניו יורק.

11 רקדניות האקדמיה זכו בפרס המכובד מתוך מאות ריקודים מכל העולם עם קטע מתוך ׳מקס׳ מאת אוהד נהרין. תלמידות האקדמיה נבחרו להופיע בגאלה המסכמת את התחרות - The stars of today meet the stars of tomorrow והצטרפו למספר מצומצם של רקדנים הנחשבים לדור הבא של סצנת המחול העולמי!

פרס זה התווסף למסורת פורצת גבולות של האקדמיה למחול יוניסון שמייצגת את ישראל בפעם השלישית בגמר הגדול בניו יורק.

זוהי השנה הרביעית ברציפות שהאקדמיה למחול יוניסון זוכה במקומות הראשונים בתחרות הבלט היוקרתית YAGP בפריז, מסורת וסטנדרטים השמורים לאקדמיות המובילות בעולם.

על התחרות YAGP

YAGP: youth America grand prix  – היא התחרות בתחום הבלט והמחול העכשווי הנחשבת לגדולה וליוקרתית ביותר בעולם. היא נועדה לרקדנים צעירים בגילאים 9-19 מכל רחבי העולם. מטרתה לספק להם הזדמנויות מקצועיות וחינוכיות ולשמש כקרש קפיצה למשתתפים בה לעולם הריקוד המקצועי מול מיטב מנהלי האקדמיות למחול הגבוהות בעולם כגון האופרה של פריז, הרויאל בלט בלונדון שמעניקים לזוכים מלגות לבתי הספר או הזדמנויות להתקבל לעבודה.

רקדניות המשלחת על הבמה בניו יורק (צילום: Ehud Lazin)רקדניות המשלחת על הבמה בניו יורק (צילום: Ehud Lazin)

התחרות מתקיימת במקביל במוקדים שונים בעולם - אוסטרליה, יפן, סין, פריז, ברצלונה, ברזיל, קנדה וכל רחבי ארה"ב, כאשר עשרות אלפים מתחרים על הזכות להגיע לכאלף הרקדנים הסופיים ולהשתתף בגמר בניו-יורק. השנה נערכה התחרות ב-36 מדינות ב-17 שפות.

יוניסון היא האקדמיה למחול היחידה בישראל שמשתתפת בתחרות שנה רביעית ברצף ותהיה זו השנה השנייה בגמר הגדול בניו-יורק.

העלייה לגמר מגיעה בעקבות הישג ישראלי יוצא דופן שהתרחש בפריז, בתחרות YAGP תחרות הבלט היוקרתית והגדולה בעולם. בנובמבר השנה (12.11.17) ובה זכה אנסמבל האקדמיה במקום הראשון בתחרות חצי הגמר בפריז.

בנוסף התווספו שתי תלמידות יוניסון הגיעו למעמד הנכסף של 12 הפינליסטיות בקטגורית מחול מודרני, וזכייה בשתי מלגות יוקרתיות לתלמידות יוניסון לאקדמיה למחול בדרזדן בגרמניה ולאקדמיה במחול בקאן.

המשלחת על הבמה בניו יורק (צילום: Ehud Lazin)המשלחת על הבמה בניו יורק (צילום: Ehud Lazin)

ייחודיות הישגי האקדמיה בניהולה של מורן ברק, טמון ביכולתה להביא כוריאוגרפיה ישראלית מקורית וחדשנית ולבצעה ברמה גבוהה על בימה בין-לאומית. כך, בזכיות האחרונות בוצעו יצירותיהם של כוריאוגרפיים ישראלים מובילים שכללו את אינדסטריאל של אוהד נהרין, ו-אויסטר של ענבל פינטו ואבשלום פולק.

על האקדמיה

האקדמיה למחול יוניסון הוקמה בשנת 2011 ומספקת מעטפת כוללת, במטרה להכשיר תלמידי מחול ישראלים לסטנדרטים בינלאומיים ולהציבם מעל בימה זו.

הסטנדרטים הגבוהים, השאיפה למצוינות והדגש על התפתחות התלמידים כבני-אדם וכרקדנים כאחד, באווירה צוותית ומשפחתית אפשרה לאקדמיה להגיע תוך זמן קצר לזכייה בשורה של פרסים ארציים ובינלאומיים, כולל פרס הצטיינות בהוראה- Outstanding teacher 2016 YAGP, זכייה בתחרות מיה ארבטובה לבלט, וזכיה מלגות קרן אמריקה ישראל ובמלגות בינלאומיות לקורסי קיץ בחו"ל באופרה בפריז ובאקדמיה של הבולשוי.

רקדני יוניסון מופיעים בעולם עם יצירות מחול ישראליות שהינם נכס צאן ברזל של המחול הישראלי וכוללים יצירות של כוריאוגרפים מובילים כגון אוהד נהרין, ענבל פינטו ואבשלום פולק, איציק גלילי, רמי באר, כמו גם יצירות של כוריאוגרפים צעירים כגון איבציה באגו ורונאלד סאבקוביץ'(קרואטיה) ומביאים הכרה וגאווה למחול המתפתח בארץ.

אסור לפספס
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
נגןהידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי
הידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי