יום שבת, 13.08.2022 שעה 01:05

לא באותה רמה: 70:85 לסרביה על נבחרת ישראל

במשחק הכנה ראשון מתוך שניים, הסרבים ניצלו את החולשה הישראלית בצבע ומחוץ לקשת וניצחו בקלות. ישראל עדיין ללא ניצחון הקיץ, דוסון בלט עם 20

|
ארז אדלשטיין מתוסכל (איתי כהן)
ארז אדלשטיין מתוסכל (איתי כהן)

אף אחד לא באמת ציפה שנבחרת ישראל תנצח הערב (שבת) את נבחרת סרביה במשחק ההכנה הראשון ביניהן מתוך שניים תוך 24 שעות, אולם ה-70:85 מעלה לא מעט סימני שאלה באשר ליכולתם של הכחולים לבנים.

היתרון של הסרבים בצבע היה ברור עוד לפני הכדור הראשון, אולם בעיה קשה יותר של החבורה בכחול לבן הייתה הקליעה מחוץ לקשת (2/17) והקלות בה עשו הסרבים נקודות כל אימת שרצו, גם אם מדובר בנבחרת מהמובילות באירופה. נקודות האור אצל ארז אדלשטיין היו שון דוסון, שעלה מהספסל ונתן הרבה אתלטיות, כולל דאנק אחד גדול על הפנים של ראדוליצה, וכן רביב לימונד וליאור אליהו שהוליכו את הנבחרת התקפית.

אדלשטיין מודאג (איתי כהן)
אדלשטיין מודאג (איתי כהן)
 

המשחק נפתח בקצב איטי, אך הסרבים הצליחו לברוח ראשונים עם נקודות בצבע, כאשר הגבוהים הישראלים סופגים עבירות בקצב גבוה. שלשה של סימונוביץ' נתנה 15:23 בסוף הרבע הראשון. ברבע השני ישראל צימקה עד לפיגור ארבע, אולם הנבחרת של ג'ורג'ביץ' ידעה לברוח ליתרון דו ספרתי, 32:43 לסרבים במחצית.

ברבע השלישי לקח תאודוסיץ' את המשחק על עצמו, כשנדוביץ' המצוין מפציץ מחות לקשת וההפרש הולך ותופח עד ל-50:69 עשר דקות לסיום. הרבע הרביעי כבר היה גארבג' טיים אחד גדול, וגם שלשות של אפיק ניסים ובר טימור במאני טיים לא המתיקו את הגלולה המרה.

לפני תחילת המשחק נערך טקס מרגש לכבוד שחקני נבחרת ישראל שזכו במקום השני באליפות אירופה בשנת 1979 ביניהם מיקי ברקוביץ', בועז ינאי, מוטי ארואסטי סטיב קפלן ושאר חברי הנבחרת האגדית. כמו כן, במרכז המגרש הועמד גביע אירופה, שנמצא כעת בישראל ושתי הנבחרות הצטלמו איתו בתמונה משותפת.

נבחרת ישראל 1979 (איתי כהן)
נבחרת ישראל 1979 (איתי כהן)
 

הירבו לישראל: שון דוסון 20 נקודות, ליאור אליהו 12, רביב לימונד 10, גל מקל 6 דגן יבזורי ועומרי כספי 4 כל אחד. הירבו לסרביה: נמניה נדוביץ' 16, מרקו סימונוביץ' 13, מירוסלב ראדוליצה 13, איבן ארצג 10, מרקו קאליניץ' 9 ונמניה בייליצה 8.

נבחרות סרביה וישראל עם הגביע (איתי כהן)
נבחרות סרביה וישראל עם הגביע (איתי כהן)
 

רבע ראשון - 15:23 לסרביה
נבחרת ישראל פתחה בחמישייה עם: גל מקל, רביב לימונד, ליאור אליהו, עומרי כספי ואלכס צ'וברביץ'. נבחרת סרביה פתחה עם: סטפן מרקוביץ', דרגאן מילוסבלייביץ', ניקולה קאליניץ', נמנייה בייליצה ומירוסלב ראדוליצה.

שחקני נבחרת ישראל (איתי כהן)
שחקני נבחרת ישראל (איתי כהן)
 

שחקני נבחרת סרביה (איתי כהן)
שחקני נבחרת סרביה (איתי כהן)
 

ארז אדלשטיין (איתי כהן)
ארז אדלשטיין (איתי כהן)
 
אלכסנדר ג´ורג´ביץ´ (איתי כהן)
אלכסנדר ג´ורג´ביץ´ (איתי כהן)
 
המשחק נפתח בקצב איטי ועם הרבה החטאות, כאשר לימונד ניצל אסיסט טוב של אליהו לסל ראשון, ומנגד קאליניץ' העלה את הסרבים ליתרון ראשון 2:3. צ'וברביץ' עם שתי עבירות מהירות ירד לספסל ואיפשר ליניב גרין לקבל דקות היסטוריות בהופעה מס' 180 בכחול-לבן, אך גם הוא התקשה עם הגבוהים האורחים ואחרי שתי עבירות מהירות הוחלף על ידי רוברט רות'בארט.

גרין מתקשה בצבע (איתי כהן)
גרין מתקשה בצבע (איתי כהן)
 

גל מקל עם סל אחרי ריבאונד התקפה נתן 3:5, אך גם הירבה להחטיא מחוץ לקשת והסרבים החזירו עם ארבע רצופות. הכחולים לבנים המשיכו להחטיא מכל טווח, והסרבים ברחו ל-9:16 אחרי סל של סימונוביץ' בצבע. רות'בארט מהקו ונקודות של כספי ויבזורי עוד הצליחו לצמק אך שלשה של סימונוביץ' נתנה, 15:23 לסרבים עם הבאזר.

לימונד מול ראדוליצה וקאליניץ (איתי כהן)
לימונד מול ראדוליצה וקאליניץ' (איתי כהן)
 

רבע שני - 32:43 לסרביה
אדלשטיין העלה הרכב נמוך, ללא כספי ומקל, וספג שלשה מהירה מנדוביץ'.ליאור אליהו עם ארבע נקודות במשחק ריצה, גרם לג'ורג'ביץ' לקחת פסק זמן ביתרון 20:26. את ההיילייט של הרבע נתן שון דוסון, שנכנס כמחליף וניצל אסיסט של אליהו לדאנק אדיר מעל ראדוליצה שקבע 30:24. אולם פורוורד ראשל"צ החטיא ללא הרף דווקא מחוץ לקשת, ולאחר ארבע רצופות שנתנו לסרבים יתרון דו ספרתי, גם אדלשטיין לקח פסק זמן.

הדאנק של דוסון על ראדוליצה (איתי כהן)
הדאנק של דוסון על ראדוליצה (איתי כהן)
 

הכחולים לבנים נגסו אט אט בהפרש עם אסיסט נהדר של אוחיון למקל ומתפרצת טובה של דוסון שצימקו את ההפרש לארבע בלבד, אך היתרון של הסרבים בצבע עשה את שלו וראדוליצה עם עוד כדור חוזר בהתקפה, ובייליצה עם יד רכה דאגו לשמור את הסרבים במרחק סביר מהישראלים. נדוביץ' עם שלשה השכיח את העובדה שהפיגור היה מינימלי רק לפני רגע והוריד את הסרבים עם יתרון דו ספרתי למחצית.

אליהו ומקל יוצאים למתפרצת (איתי כהן)
אליהו ומקל יוצאים למתפרצת (איתי כהן)
 

רבע שלישי - 50:69 לסרביה
גם אחרי ההפסקה הסרבים נתנו את הטון בצבע עם דאנק של ראדוליצה, לימונד החזיר מהצד השני עם חדירה מצוינת. דאנק של אליהו במתפרצת הוריד את ההפרש לחד ספרתי 45:36, וסחיטת עבירת תוקף של גרין מראדוליצה העירה גם את הקהל. סל נהדר של לימונד בסוף שעון הוריד רק לשש, אך תאודוסיץ' הנהדר עם שלשה הוריד את ההתלהבות הישראלית וקאליניץ' עם סל ועבירה החזיר שוב את הסרבים ליתרון דו ספרתי. מרקוביץ' מהקו ונדוביץ' אחרי חטיפה אף נתנו יתרון שיא, 44:61, לימונד ודוסון עוד ניסו לצמק, אך שלשה של ארצג העלתה את ההפרש אף יותר ושלשה של נדוביץ' עם תום הרבע נתנה 50:69 לסרבים.

אליהו מול תאודוסיץ´ (איתי כהן)
אליהו מול תאודוסיץ´ (איתי כהן)
 

רבע רביעי - 70:85 לסרביה
הבריחה של הסרבים נמשכה עם נקודות קלות של ארצג שהעלו את ההפרש ל-21. דוסון, במשחק טוב מבחינתו, צימק עם סל ועבירה. הישראלים המשיכו להחטיא מחוץ לקשת וסימנוביץ' עם שלשה העלה ל-55:77. אפיק ניסים, שעלה מהספסל נתן לישראל שלשה ראשונה, 2:30 לסוף, וצימק להפרש 15. בר טימור עוד נתן שלשה משלו לפני הסיום, אולם בסיום ניצחון קליל לסרבים, 70:85

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו