יום ראשון, 26.09.2021 שעה 13:05
ראשי|תוצאות LIVE|ONE VOD|הימורי ספורט|גליצ'ים|Winner|רדיו|מגזין הספורט לצעירים|בריאות וכושר|ליגת החלומות|לה ליגה פנטזי

נדאל זכה ברולאן גארוס בפעם ה-5 ברציפות

הספרדי גבר 6:3, 5:7, 2:6 ו-4:6 על ג'וקוביץ' והוכיח שוב שהוא מלך החימר. נדאל שבר את שיא הזכיות הרצופות, זכה בפעם ה-9 בצרפת ולקח גראנד סלאם 14

70 תגובות |
נדאל מניף את הגביע (רויטרס)
נדאל מניף את הגביע (רויטרס)

כל מי שעוד הטיל ספק בכך, קיבל היום (ראשון) את התשובה - רפאל נדאל הוא הטניסאי הטוב ביותר בהיסטוריה על משטח החימר. השור ממיורקה גבר 6:3, 5:7, 2:6 ו-4:6 על נובאק ג'וקוביץ' בגמר הרולאן גארוס, הפך לראשון שזוכה בפעם החמישית ברציפות בגראנד סלאם בצרפת וגם זכה בפעם התשיעית בקריירה על משטח החימר בפאריס.

מלבד זאת, הספרדי זכה בפעם ה-14 בקריירה שלו בתואר גראנד סלאם, השתווה לפיט סאמפרס במקום השני בטבלת הזכיות והוא רחוק רק 3 תארי גראנד סלאם מרוג'ר פדרר. כמו כן, הספרדי השיג היום את ניצחונו ה-66 ברולאן גארוס, כשהפסיד פעם אחת בלבד ב-10 הטורנירים האחרונים. בנוסף, השור ממיורקה העלה את מאזנו מול ג'וקוביץ' ל-19:23 וזאת לאחר שהפסיד לסרבי ב-4 המשחקים האחרונים ביניהם.

המשחק נפתח היטב דווקא מצדו של הסרבי. ג'וקוביץ' נראה טוב יותר, היה יותר אגרסיבי, ובמהלך המערכה הראשונה היה קרוב יותר לשבור את הספרדי מאשר להישבר. ואכן במשחקון השמיני הסרבי השיג את השבירה, עלה ל-3:5, ניצח את משחקון ההגשה הבא שלו וסיים את המערכה עם 3:6.

המערכה השנייה הייתה כבר אופרה אחרת. נדאל העלה את הרמה שלו, ולמרות שהשבירה שהשיג במשחקון השישי נעלמה במשחקון שאחריו כשלא שמר על ההגשות שלו, הוא ידע לשבור בדיוק בזמן, במשחקון ה-12, רגע לפני שנכנסים לשובר שוויון וניצח 5:7 את המערכה השנייה ואיזן ל-1:1 במערכות.

נדאל מניף את הגביע (רויטרס)
נדאל מניף את הגביע (רויטרס)
 

במערכה השלישית, נדאל, שנישא על גלי המומנטום מהשבירה הקריטית מהמשחקון האחרון במערכה השנייה, הצליח לשבור גם בפתיחת המערכה השלישית ועלה ל-0:3 מרשים. בדיוק הרגעים שבהם אפשר להבין לאן המשחק הזה ילך. שאין מה לעשות, הוא השחקן הכי טוב על החימר. נדאל שבר פעם נוספת את ג'וקוביץ' במערכה והביס את הסרבי 2:6.

נדאל בוכה (רויטרס)
נדאל בוכה (רויטרס)
 

במערכה הרביעית השניים המשיכו להיאבק כמו שני טיטאנים. כל אחד שמר בפתיחה על ההגשות שלו עד למערכה ה-6, בה הצליח נדאל לשבור. גמור? לא אם שואלים את הסרבי. ג'וקוביץ' התאושש מיד והצליח לשבור בחזרה. אלא שכמו במערכה השנייה, גם כאן נדאל ידע בדיוק מתי לשבור.

נדאל (רויטרס)
נדאל (רויטרס)
 

הספרדי שהוליך 4:5 שבר במשחקון המכריע אחרי טעות כפולה של הסרבי. בטח שלא כך הוא היה רוצה לנצח את המשחק, אבל לאורך כל המשחק הוא הוכיח שהוא טוב יותר מהסרבי ואין עוררין על כך שהוא גדול שחקני החימר בכל הזמנים.

ג´וקוביץ´ מאוכזב (רויטרס)
ג´וקוביץ´ מאוכזב (רויטרס)
 

כמו כן, נדאל הפך לשחקן הראשון שזוכה בתואר גראנד סלאם בכל שנה במשך 10 שנים, הוא שבר את השיא שהחזיק בו בעצמו, כשהפך לראשון שזוכה 9 פעמים באותו תואר גראנד סלאם והוא גם מחזיק בשיא של הכי הרבה זכיות באותו טורניר (לא רק טורנירי גראנד סלאם).

נדאל וג´וקוביץ´ (רויטרס)
נדאל וג´וקוביץ´ (רויטרס)
 

מערכה ראשונה: נדאל - ג'וקוביץ' 6:3
נובאק ג'וקוביץ' הגיש ראשון. הסרבי לא הסתבך בהגשות שלו, הראה עליונות על הספרדי וניצח במשחקון הראשון. כמו הסרבי, גם נדאל לא התקשה לנצח במשחקון ההגשה הראשון שלו ודרס את ג'וקוביץ על האפס, כשהוא מנצל שלוש טעויות בלתי מחוייבות של המדורג שני. במשחקון השלישי הסרבי המשיך לשמור על ההגשות שלו ועלה ל-1:2. כמו כן, במשחקון הזה קיבלנו את הראלי היפה ביותר במשחק עד כה, של 21 חבטות, שבסופו זכה ג'וקוביץ' בנקודה אחרי טעות לא מחוייבת של הספרדי.

נדאל וגו´קוביץ´ (רויטרס)
נדאל וגו´קוביץ´ (רויטרס)
 

המשחקון הרביעי היה הצמוד ביותר בין שני השחקנים עד כה, אך למרות זאת הספרדי שמר על ההגשות ואיזן ל-2:2. הסרבי המשיך לשמור על חבטות ההגשה שלו במשחקון החמישי, בעזרת שני ווינרים, טעות לא מחוייבת של הספרדי ואייס. גם הספרדי המשיך לשמור על חבטות ההגשה שלו. עם זאת, נדאל מתקשה יותר לשמור על הסרבים ונראה שהוא מתאמץ יותר מאשר ג'וקוביץ'.

ג´וקוביץ´ (רויטרס)
ג´וקוביץ´. יזכה ברולאן גארוס בפעם הראשונה? (רויטרס)
 

המשחקון השביעי היה הצמוד ביותר עד כה, והיה נראה שיש סיכוי לשבירה של נדאל לאחר שהשניים היו בשוויון, אך הסרבי הריץ את נדאל בנקודות המכריעות ושמר על ההגשה בדרך ל-3:4. אחרי שבעה משחקונים בהם השחקנים שמרו על ההגשות, במשחקון השמיני הסרבי שבר את נדאל ועלה ל-3:5. במשחקון התשיעי הספרדי היה קרוב לשבור כשהשיג שתי נקודות שבירה, אך הסרבי השתלט על המשחקון וניצח במערכה הראשונה 3:6.

ביורן בורג (רויטרס)
ביורן בורג (רויטרס)
 

מערכה שנייה: נדאל - ג'וקוביץ' 5:7
הספרדי הגיש ראשון בפתיחת המערכה השנייה ובעזרת שני ווינרים ושתי טעויות בלתי מחוייבות של הסרבי ניצח במשחקון הראשון ועלה ל-0:1. גם הסרבי לא התקשה במשחקון ההגשה הראשון שלו במערכה השנייה ואיזן ל-1:1. הספרדי המשיך להראות שההפסד במערכה הראשונה לא פגע בו וניצח במשחקון השלישי בו גם השיג את האייס הראשון שלו במשחק ועלה ל-1:2.

נדאל (רויטרס)
נדאל (רויטרס)
 

במשחקון הרביעי ג'וקוביץ' ניצל 3 טעויות לא מחוייבות של הספרדי, השיג אייס וניצח בקלילות בדרך ל-2:2. גם במשחקון החמישי במערכה השנייה לא קיבלנו שבירות. נדאל ניצח בקלילות את משחקון ההגשה שלו עם שלושה ווינרים ועוד טעות לא מחוייבות של הסרבי ועלה ל-2:3.

במשחקון השישי קיבלנו שבירה גם במערכה השנייה. נדאל עלה ל-30:40, וחשב שהצליח לשבור בנקודה הקריטית, אך הכדור שלו יצא החוצה והסרבי השווה. נדאל יישבר? הצחקתם אותו. הספרדי הצליח לשבור ועלה ל-2:4. אם מישהו חשב שהסרבי יוותר בקלות, אז שיחשוב שוב. ג'וקוביץ' לא נתן לספרדי אפילו רגע אחד של שמחה, כששבר מיד במשחקון השביעי וצימק ל-4:3.

רפאל נדאל (רויטרס)
רפאל נדאל (רויטרס)
 

הסרבי ניצל את המומנטום מהשבירה ולמרות שנדאל השיג נקודת שבירה, הצליח לשמור על ההגשות ולאזן ל-4:4. נדאל הצליח לעצור את המומנטום של הסרבי, שניצח שני משחקונים רצופים ושמר על ההגשות שלו בזכות 3 טעויות בלתי מחוייבות של ג'וקוביץ' ועוד ווינר. במשחקון ה-10 של המערכה השנייה ג'וקוביץ' שמר על ההגשות שלו ואיזן ל-5:5. הספרדי הגיב עם ניצחון מרשים על האפס ועלה ליתרון 5:6. במשחקון ה-12 של המערכה השנייה הצליח הספרדי לגבור על הסרבי ולזכות במערכה. נדאל השיג שתי נקודות שבירה וסיים עם ווינר כדי לאזן ל-1:1 במערכות.

מבט מלמעלה על המגרש (רויטרס)
מבט מלמעלה על המגרש (רויטרס)
 

מערכה שלישית: נדאל - ג'וקוביץ' 2:6
עם המומנטום מהניצחון במערכה השנייה, רפאל נדאל פתח היטב את המערכה השלישית וניצח את המשחקון הראשון במערכה, אותו גם הגיש ועלה ל-0:1. עם גלי המומנטום מהניצחון ב-3 המשחקונים האחרונים, נדאל הצליח לשבור את הסרבי בפעם השנייה ברציפות ועלה ל-0:2. השור ממיורקה המשיך לרכב על המומנטום, ניצח משחקון חמישי ברציפות ועלה ל-0:3.

ללא ספק אלו הרגעים של הספרדי, שנראה בשיא יכולתו. ואלה מסוג הרגעים שבהם ניתן להרגיש שהמשחק הולך בכיוון מסויים. כעת חובת ההוכחה על הסרבי להראות שאינו נשבר מהמומנטום שצבר הספרדי. אז הסרבי ידע שאסור לו להישבר בפעם השלישית ברציפות, ובעזרת שתי טעויות בלתי מחוייבות של נדאל ועוד אייס שלו הצליח לצמק ל-1:3.

ג´וקוביץ´ חובט (רויטרס)
ג´וקוביץ´ חובט (רויטרס)
 

במשחקון החמישי של המערכה הסרבי היה קרוב לשבור את נדאל, אך השור ממיורקה ידע להתגבר על נקודת השבירה וניצח בדרך ל-1:4. הסרבי הצליח לשמור על ההגשות שלו פעם נוספת, בזכות שני אייסים ושתי טעויות בלתי מחוייבות של הספרדי וצימק ל-4:2.

המשחקון השביעי במערכה הזו היה מותח ואיכותי במיוחד. לא פחות מ-5 פעמים התוצאה הייתה שוויון, והמשחקון ארך למעלה מ-10 דקות. לבסוף, השור ממיורקה יצא כשידו על העליונה ועלה ל-2:5. במשחקון השמיני של המערכה נדאל הצליח לשבור שוב את ג'וקוביץ', ניצח את המערכה 2:6 ועלה ל-1:2 במערכות.

נובאק ג´וקוביץ´ (רויטרס)
נובאק ג´וקוביץ´ (רויטרס)
 

מערכה רביעית: נדאל - ג'וקוביץ' 4:6
כמו בשתי המערכות הקודמות, בהן ניצח, גם הפעם נדאל הגיש ראשון. הספרדי המשיך את המסורת משתי המערכות הקודמות, ניצח את המשחקון הראשון ועלה ל-0:1. ג'וקוביץ' המשיך לא להראות סימני שבירה וניצח בקלילות את משחקון ההגשה שלו והשווה ל-1:1 כשהוא מסיים את המשחקון עם אייס מרשים. במשחקון השלישי נדאל מעט התקשה, אך הצליח לגבור על הסרבי בדרך ל-1:2.

בוריס בקר (רויטרס)
בוריס בקר (רויטרס)
 

גם הסרבי הוכיח שכוחו עוד במותניו והצליח לנצח משחקון לא קל והשווה ל-2:2. במשחקון החמישי נדאל הראה עליונות על הסרבי וניצח חלק על האפס. במשחקון השישי נדאל הצליח להשיג את השבירה המיוחלת. אחרי שהשחקנים היו בשוויון, הספרדי ניצל שתי טעויות לא מחוייבות של ג'וקוביץ' ועלה ליתרון 2:4. הסרבי לא נשבר, והגיב מיד בחזרה עם שבירה שהחזירה אותו למשחק וצימקה את התוצאה ל-4:3. ג'וקוביץ' המשיך את המומנטום מהשבירה, שמר על ההגשות שלו ואיזן ל-4:4. 

נדאל משתטח על החימר (רויטרס)
נדאל משתטח על החימר (רויטרס)
 

נדאל הצליח לשמור על ההגשות שלו ועלה ל-4:5. במשחקון ה-10 במשחק, נדאל הצליח לעשות בדיוק את שעשה במשחקון ה-12 במערכה השנייה. לשבור בדיוק מתי שהוא צריך, עם הרבה תודות ליריבו שעשה שגיאה כפולה בנקודת האליפות של נדאל. השבירה העניקה לשור ממיורקה ניצחון 4:6 במערכה וניצחון 1:3 במשחק עצמו.

אסור לפספס
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
נגןהידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי
הידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי
נגן30 מיליון צפיות! למסי ואנטונלה צוללים
30 מיליון צפיות! למסי ואנטונלה צוללים
כדורגל ישראלי חדשות
ליגת העל
ליגת החלומות
ליגה לאומית
ליגות נמוכות
גביע המדינה
גביע הטוטו
גביע הטוטו לאומית
ליגת העל לנוער
מגזין הספורט לצעירים
פינלנדיה פוצ'יוולי
נבחרת ישראל
ליגת העל לנשים
התאחדות/שופטיםכדורגל עולמי חדשות
יורו 2020
ליגה ספרדית
ליגה איטלקית
ליגת האלופות
הליגה האירופית
קונפרנס ליג
ליגה אנגלית
ליגה גרמנית
ליגה צרפתית
ליגה בלגית
ליגה הולנדית
ליגה רוסית
ליגה טורקית
ליגה סינית
ליגה יוונית
ליגה קפריסאית
ליגה סקוטית
ליגה פורטוגלית
ליגה שווייצרית
ליגה אוסטרית
ליגה פולנית
ליגה ארגנטינאית
ליגה ברזילאית
מוקדמות מונדיאל 2022
ליגת האומות
ליגות נוספותכדורסל ישראלי חדשות
ליגת ווינר סל
גביע המדינה ווינר
גביע ווינר
לאומית גברים
ליגת ווינר אתנה נשים
ליגת התיכונים
נבחרת ישראלכדורסל עולמי
חדשות
NBA
יורוליג
יורוקאפ
ליגת האלופות של פיב''א
יורופקאפ
ליגה ספרדית
ליגה יוונית
ליגה איטלקית
ליגה טורקית
ליגה אדריאטית
יורובאסקט