יום שבת, 24.02.2024 שעה 13:44

גורבנקו השיגה קריטריון ושיא חדש ב-400 מעורב

השחיינית הישראלית נכנסת לכושר, לאחר שזכתה במדליית הכסף בארה"ב במשחה עם זמן מצוין של 4:37.90 דקות ושיפרה את השיא הישראלי כמעט בשלוש שניות

|
אנסטסיה גורבנקו  (סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה)
אנסטסיה גורבנקו (סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה)

אנסטסיה גורבנקו נכנסת לכושר לקראת החודשים החשובים ביותר של השנה האולימפית - ומשיגה קריטריון אולימפי נוסף ושיא לאומי חדש. הבוקר (שבת) השחיינית הישראלית המובילה זכתה במדליית הכסף באליפות ארצות הברית הפתוחה במשחה ה-400 מטר מעורב אישי, אחרי שסיימה אותו בזמן של 4:37.90 דקות.

בעקבות התוצאה הזו ב-400 מעורב, גורבנקו למעשה קבעה שיא ישראלי חדש לאחר ששיפרה אותו באופן משמעותי של כמעט שלוש שניות מלאות בתוך חצי שנה בלבד, הרי ששיאה הקודם עמד על 4:40.76 דקות ונקבע בחודש מאי האחרון. בנוסף, השיגה את הקריטריון האולימפי לפאריס גם במשחה הזה, הרי שהזמן שנקבע להשגתו עומד על 4:38.53 דקות.

בתחרות בארצות הברית הפתוחה, גורבנקו סיימה במקום השני מבין המתחרות, כאשר רק סאמר מקינטוש הקנדית הקדימה אותה וניצחה עם 4:29.96 דקות. אין ספק כי מדובר בשיפור משמעותי של הישראלית שמתקרבת לצמרת העולמית, כשמונה חודשים לפני אולימפיאדת פאריס 2024.

אנסטסיה גורבנקו (סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה)אנסטסיה גורבנקו (סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה)

גם במשחה ל-200 מטר מעורב, גורבנקו רשמה תוצאה מהירה עם 2:09.38 דקות וסיימה במקום הרביעי את התחרות בארצות הברית. זוהי תוצאה שהתקרבה מאוד לשיאה האישי, שעומד כזכור על 2:09.28 דקות, במשחה בו היא כבר השיגה את הקריטריון האולימפי.

אסור לפספס
נגןרד בול מציגים: "יום בחיי אוסקר גלוך"
רד בול מציגים: "יום בחיי אוסקר גלוך"
נגןרונאלדיניו דופק הופעה ב"הישרדות טורקיה"
רונאלדיניו דופק הופעה ב"הישרדות טורקיה"
נגןרק בת 15: אלופת הפריסטייל שברה שיא גינס
רק בת 15: אלופת הפריסטייל שברה שיא גינס
נגןהאם בסופ"ש נכבש השער המהיר בהיסטוריה?
האם בסופ"ש נכבש השער המהיר בהיסטוריה?
/* LAST / NEXT ROUNDs */