יום חמישי, 22.02.2024 שעה 19:00

לקראת יום האישה: אילת נצבעה בוורוד פוקסיה

כ-2,000 נשים השתתפו בטורניר של איגוד הכדורשת שהתקיים בעיר בסוף השבוע האחרון. אחת מהמייסדות, מרב צימרמן: "הוכחה לפוטנציאל של ספורט הנשים"

|
טורניר הכדורשת (ליאב פלד)
טורניר הכדורשת (ליאב פלד)

הטורניר הבינלאומי לכדורשת הסתיים בסוף השבוע האחרון (1.3-4.3) בעיר אילת. הטורניר, שהיה השישי במספר, סחף אחריו קרוב ל-2,000 נשים המונות 150 קבוצות מכל רחבי הארץ. הטורניר השנה, שהתפרס על פני סוף השבוע כולו ב 13 מגרשי אולמות, 4 מגרשי חול ו-8 מגרשי דשא, היה בסימן הצדעה לספורט הנשים בישראל וכל תחרות הייתה על שם ספורטאית ישראלית בכירה. בנוסף, אירח הטורניר קבוצת כדורשת מרומניה שגם זכתה בטורניר על שם ירדן ג'רבי.   

שחקניות הכדורשת החלו לעשות את דרכן לאילת כבר ביום רביעי בבוקר. אחרי קבלת הפנים וחלוקת החולצות, יצאו כ-2,000 נשים לצעדה על חוף הטיילת של העיר. צבעי הוורוד פוקסיה ששטפו את הטיילת המשיכו למסיבה חגיגית על חוף הים. בערב נהנו הנשים מהרצאת אורח של אחת הספורטאיות הגדולות שהיו בישראל – קרן לייבוביץ'.

טורניר הכדורשת (ליאב פלד)טורניר הכדורשת (ליאב פלד)

בסוף השבוע יכלו השחקניות ליהנות משלל אירועים ופעילויות מעבר למשחקים שהתקיימו ברחבי העיר. מי שעדין נשאר לה כח יכלה להשתתף באירוע הריצה Eilat Nighat Run שהתקיים באותו סופ"ש בעיר אילת.בנוסף, נהנו השחקניות מתרגילי פילטיס, טיפולים פיזיותרפיים ומגוון עיסויים ללא תשלום. לאחר סיום המשחקים של יום שישי התקיימה ארוחת ערב חגיגית של ערב שישי ולאחר מכן הופעת סטנד אפ של הקומיקאית רותם אבוהב. ביום שבת התקיימו אירועי הגמר השונים, חלוקת פרסים ואירוע הצדעה לקפטניות של 150 הקבוצות שהגיעו לעיר אילת. 

אירוע השיא הבא אליו מתכוננים באיגוד הכדורשת יתקיים בחודש יולי הקרוב במכבייה. אירוע הספורט הבינלאומי יארח לראשונה את ענף הכדורשת כספורט רשמי בטורניר. 

טורניר הכדורשת (ליאב פלד)טורניר הכדורשת (ליאב פלד)

מרב צימרמן, מייסדת וחברת הנהלת איגוד הכדורשת: "הטורניר שהתקיים בסוף השבוע האחרון הוא עוד הוכחה לפוטנציאל העצום שיש לספורט הנשים בישראל. 6 שנים אחרי הטורניר הראשון, ניתן להגיד כי טורניר אילת השנתי הוא הצלחה מהדהדת המגיעה לכל חלקי האוכלוסייה ומתפרסת בכל רחבי הארץ. 2,000 נשים שהחליטו להתנתק משגרת היום יום ומהמשפחה, ולהדרים לעיר אילת, מהוות מפגן כוח של יוזמה נשית וכח נשי. משחק הגמר שקיבץ אלפי נשים הראה יכולות גבוהות המצדיקות את הטענה שלנו כי זהו ספורט ממקצועי לכל דבר.

רגע לפני יום האישה הבינלאומי, טורניר הכדורשת הראה כי הוא יצר מוצר עם ערך מוסף בו השחקניות שלוקחות בו חלק, לא רק נהנות מספורט מקצועני ומהקהילה שנבנתה סביבו, אלא גם מענף שיוצר זהות וערכים דומים שהשחקניות יכולות להזדהות איתם. ענף הכדורשת, על אלפי השחקניות שלו, כבר אינו רק ספורט ופעילות של אחר הצהריים - הוא דוגמא ליוזמה נשית, כח נשי ועשייה משותפת למען הקהילה הנשית וכל הסובבים אותה”.

טורניר הכדורשת (ליאב פלד) טורניר הכדורשת (ליאב פלד)
אסור לפספס
נגןרד בול מציגים: "יום בחיי אוסקר גלוך"
רד בול מציגים: "יום בחיי אוסקר גלוך"
נגןרונאלדיניו דופק הופעה ב"הישרדות טורקיה"
רונאלדיניו דופק הופעה ב"הישרדות טורקיה"
נגןרק בת 15: אלופת הפריסטייל שברה שיא גינס
רק בת 15: אלופת הפריסטייל שברה שיא גינס
נגןהאם בסופ"ש נכבש השער המהיר בהיסטוריה?
האם בסופ"ש נכבש השער המהיר בהיסטוריה?
/* LAST / NEXT ROUNDs */