יום שבת, 13.04.2024 שעה 23:01

הקרקע של בית"ר בשווי מיליארדים בדרך לפתרון

בהמשך לתביעה נגד הירושלמים על אי תשלום דמי חכירה על בית וגן, ינסו למצוא מקום שבו יוקם מגרש אימונים לבוגרת ומקום אחר בו תתאמן קבוצת הנוער

|
שחקני בית
שחקני בית"ר ירושלים (שחר גרוס)

הקרקע עליה יושבת בית"ר ירושלים בבית וגן בבירה שווה מיליארדי שקלים ויש עליה מחלוקת – בדרך למציאת פתרון. הקרקע בת כ-40 דונם, נמצאת אולי במקום הכי יקר כיום בירושלים. בזמנו אף הייתה תכנית לבנות עליה כ-462 יחידות דיור ששוות על הנייר כ-2 מיליארד שקלים.

לראשונה, חברת נאות בית וגן שהייתה בזמנו בבעלות מאיר פניג'ל, ששום שם טוב, מאיר לוי רכשה ב-1999 את הזכויות בקרקע מבית"ר ירושלים. כיום מחזיקה בחברה הדס קפיטל בבעלות הלל זוריבין ואשר סבאג.

על פי ההסכם, אי אפשר לפנות את בית"ר ירושלים מהמתחם, כל עוד לא נמצא לה מגרש חילופי עליו יוקם מתקן אימונים חדש ברמה אירופאית על חשבון נאות בית וגן.

שחקני בית"ר ירושלים (אורן בן חקון)שחקני בית"ר ירושלים (אורן בן חקון)

יש לציין כי כיום במתחם האימונים של הקבוצה, יש שני מגרשי דשא סינטטי ועוד מגרש דשא לא תיקני מבחינת הגדול עליו משחקת הקבוצה הבוגרת. המגרש הוקטן בזמנו לטובת בניית מגרש סינטטי נוסף.

לקבוצה בסדר גודל כזה, 3 מגרשי אימונים לכל המועדון זה מעט מדי ואי אפשר בצורה כזו להתקדם. בירושלים כבר מספר שנים לא ניתן למצוא מקום שישמש מתקן אימונים חילופי לקבוצה הירושלמית.

לאחרונה החל להסתמן פתרון יצירתי: פיצול בין מחלקת הבוגרים לנוער של בית"ר ירושלים. לפי הבדיקה הראשונית שערכו, ניתן למצוא בבירה מקומות מפוצלים, במקום אחד יוקם מתקן אימונים לקבוצה הבוגרת, ובמקום אחר מתקן אימונים חדש לטובת מחלקת הנוער.

שחקני הנוער של בית"ר ירושלים (לילך וויס-רוזנברג)שחקני הנוער של בית"ר ירושלים (לילך וויס-רוזנברג)

הליך כזה יכול לקחת כ-3 שנים עם בנייה וכו'. לאחרונה, כפי שפרסמנו, חברת נאות בית וגן הגישה תביעה נגד בית"ר הירושלים על סך של 7.130,264 מיליון שקל לבית המשפט המחוזי בירושלים בטענה לאי תשלום דמי חכירה משנת 2010 לרשות מקרקעי ישראל.

בתביעה שהוגשה באמצעות עורכי הדין, אמיר איבצן וחגי נצר המייצגים את חברת הדס קפיטל נטען כי בשנת 2019 נחתם הסכם פשרה מול רשות מקרקעי ישראל שתשלם לרשות את דמי החכירה עבור כל השנים משנת 2010 , וכן תשלומים בגין חידוש הסכם החכירה של המגרש הגדול ובין רישום על שמה של הזכויות במגרש הקטן  בבית וגן.

לפי הנטען בתביעה שעוסקת למעשה עוד מהתקופה בה שימש ארקדי גאידמק כבעלי הקבוצה : במסגרת הנספח להסכם הפשרה התחייבה הנתבעת לשלם את חובות העבר וכן לשלם את  דמי החכירה השוטפים, זאת לגבי כל התקופה בה היא החזיקה ותחזיק במגרשים.

ארקדי גאידמק (גיא בן זיו)ארקדי גאידמק (גיא בן זיו)

נאות בית וגן בע"מ תאפשר לקבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים  להמשיך ולעשות שימוש במגרשים כל עוד המגרשים בייעודם  הקיים ו/או כל עוד לא הוקמו מגרשי הספורט החלופיים ונמסרו לעירייה לשביעות רצונה המלא, כנגד תשלום חודשי שלא יעלה על גובה דמי החכירה אשר משולמים לרמ"י על ידי נאות בית וגן".

בית"ר ירושלים נדרשת לשלם סך של 1.448,822 מיליון שקלים בגין חובות העבר הידועים ו-3.158,396 מיליון ש”ח בגין חובות העבר שלא היו ידועים ו-2.523,046 מיליון ש”ח בגין החובות השוטפים עד לתום שנת 2023.

ההערכה היא כי התביעה הוגשה כדי להביא למנוף לחץ כדי לזרז את עזיבת בית"ר ירושלים את המתחם בבית וגן, אך כאמור זה לא יקרה, אם לא יהיה מתקן אימונים חילופי. לפי הידוע, לבעלי נאות בית וגן העבירו מסר ע"י גורמים שונים, שאם ימשיכו ללחוץ בצורה כזו, אז גם ייקח זמן רב עד למציאת פתרון. תורידו לחץ, ויהיה אפשר לראות איך פותרים את הדבר שהוא לא פשוט.  

אסור לפספס
נגןחכו לסוף: ג'ורדי אלבה עם דיוק אדיר מרחוק
חכו לסוף: ג'ורדי אלבה עם דיוק אדיר מרחוק
נגןדקה ה-91: עבד כבש שער ניצחון מול ווסטהאם
דקה ה-91: עבד כבש שער ניצחון מול ווסטהאם
נגןמופע הכביש הכי טוב שראינו עם כדורגל
מופע הכביש הכי טוב שראינו עם כדורגל
נגןטמטמת: עשה תספורת בצורת אצטדיון כדורגל
טמטמת: עשה תספורת בצורת אצטדיון כדורגל
כדורגל ישראלי חדשות
ליגת העל
ליגה לאומית
ליגות נמוכות
גביע המדינה
גביע הטוטו
גביע הטוטו לאומית
ליגת העל לנוער
נוער וילדים NEXT ONE
ספורט תיכוניים
ליגת ''יעז'' פוצ'יוולי
נבחרת ישראל
ליגת העל לנשים
הליגה הלאומית לנשים
התאחדות/שופטיםכדורגל עולמי חדשות
ליגה ספרדית
ליגה איטלקית
ליגת האלופות
הליגה האירופית
קונפרנס ליג
ליגה אנגלית
ליגה גרמנית
ליגה צרפתית
ליגה בלגית
ליגה הולנדית
ליגה רוסית
ליגה טורקית
ליגה יוונית
ליגה קפריסאית
ליגה סקוטית
ליגה פורטוגלית
ליגה שווייצרית
ליגה אוסטרית
ליגה פולנית
ליגה ארגנטינאית
ליגה ברזילאית
יורו 2024
ליגת האומות
מוקדמות יורו 24
מונדיאליטו
יורו עד 21
ליגות נוספותכדורסל ישראלי חדשות
ליגת ווינר סל
גביע המדינה
גביע ווינר
לאומית גברים
ליגת ווינר אתנה נשים
ליגת התיכונים
נבחרת ישראלכדורסל עולמי
חדשות
NBA
יורוליג
יורוקאפ
ליגת האלופות של פיב''א
ליגה ספרדית
ליגה יוונית
ליגה איטלקית
ליגה טורקית
ליגה אדריאטית
/* LAST / NEXT ROUNDs */