יום שישי, 23.02.2024 שעה 15:36

"שתיקתכם שערורייתית, חיים את השואה מחדש"

נאור גלילי במכתב קשה לפיב"א על רקע ההודעה המביכה שלה: "כנראה חשוב לכם רק להישאר בחופי ת"א וליהנות ממסעדות היוקרה בה, אך לא להזדהות עם ישראל"

|
נאור גלילי (רדאד ג'בארה)
נאור גלילי (רדאד ג'בארה)

לאחר שבפיב”א פרסמו הודעה שלא כללה שום גינוי או הזדהות עם המצב בישראל, נאור גלילי, מהאנשים החזקים בספורט הישראלי שמשמש כחבר בוועדת הכספים של פיב"א וכיו"ר ועדת הכספים של IBBA וכמנכ”ל מכבי ישראל, שלח מכתב חריף למנכ”ל הארגון קמיל נובאק ובו הביע את אי שביעות רצונו מהסיטואציה. 

“קמיל היקר, אני מקווה שהכל בסדר מצידך. עם זאת, המצב אצלנו לא יכול היה להיות גרוע יותר, כתב גלילי והוסיף: “אני בטוח שנחשפת לתמונות הנוראיות של הטבח הברברי שהתרחש בישראל. לצערי, אני מוצא שהשתיקה של פיב"א בעניין מקוממת והיא גובלת בשערורייה שאין לה אח ורע. כחבר בוועדת הכספים של פיב"א, אני מתקשה להבין את השתיקה הרועמת ואת הניסיון להרחיק את עצמה מהאהדה תוך גינוי כל ההתקפות הנוראיות והדברים הנוראים שקורים לעמי”.

עוד הוסיף גלילי במכתב: “נותר לי רק להניח שאולי מה שחשוב לארגון של פיב"א הוא רק לבוא כאורחים לכמה שיותר אליפויות שיש לאיגוד הכדורסל הישראלי להציע, להישאר בחופים בתל אביב תוך כדי הנאה ממסעדות יוקרה ולא להזדהות עם ישראל בזמנים קשים אלו. נותר לי רק לקוות שארגון פיב"א יתעשת בהקדם האפשרי ויוציא הצהרת תמיכה בישראל ללא היסוס וגינוי מוחלט לפיגוע הטרור הנורא שהתרחש. ככל שיעשה זאת מוקדם יותר, אולי תפחת חלק מהאכזבה העמוקה השוררת בקרב האנשים וחובבי הספורט בישראל”.

נאור גלילי (רדאד ג'בארה)נאור גלילי (רדאד ג'בארה)

“אני מודע לכך שמאחורי הקלעים אתה מקיים שיחות תמיכה עם ראשי איגוד הכדורסל הישראלי, אולם הצהרות אלו בטלות מבלי לצאת ולומר זאת בגלוי ובפומבי. אני דורש מפיב"א אירופה לתמוך בפומבי בישראל ולהתנגד לפעולות הטרור הללו של חמאס = דאעש שגרמו לנו, עם ישראל, לחיות מחדש את השואה. מצורף סרטון אחד מני רבים המדגימים את הזוועות המתרחשות בישראל בתקופה זו. אני מבקש ממך להעביר דוא"ל זה לנשיא פיב"א אירופה, מר חורחה גרבאחוסה”.

זוסמן: "קשה מאד למצוא את המילים"
אסור לפספס
נגןרד בול מציגים: "יום בחיי אוסקר גלוך"
רד בול מציגים: "יום בחיי אוסקר גלוך"
נגןרונאלדיניו דופק הופעה ב"הישרדות טורקיה"
רונאלדיניו דופק הופעה ב"הישרדות טורקיה"
נגןרק בת 15: אלופת הפריסטייל שברה שיא גינס
רק בת 15: אלופת הפריסטייל שברה שיא גינס
נגןהאם בסופ"ש נכבש השער המהיר בהיסטוריה?
האם בסופ"ש נכבש השער המהיר בהיסטוריה?
/* LAST / NEXT ROUNDs */