יום חמישי, 30.05.2024 שעה 00:24
לוח משחקים
  • מ.ס. טירה
  • 0 - 2
  • מ.ס. דימונה

דו"ח שיפוט חמור: "הרגשתי לינץ', זו סכנת חיים"

מקרה חמור בליגה ב'. השופט שניהל את המשחק של עראבה טוען בדו"ח: "המגרש הפך לשדה קרב, שחקני הקבוצה התחילו לרוץ לעברי, חברי הנהלה איימו עליי"

|
אירוע חמור בליגות הנמוכות (לילך וויס-רוזנברג)
אירוע חמור בליגות הנמוכות (לילך וויס-רוזנברג)

הקנסות מטעם ההתאחדות לכדורגל ממשיכים להגיע גם השבוע. אתמול (רביעי) בית הדין סיפק את הסחורה בהחלטותיו בדבר ליגות א', ב' ו-ג'. בין האירועים המשמעותיים: בליגה א', הפועל איכסל נקנסה בסכום של 5,500 שקלים על ההתפרעויות שהיו לפני שבועיים. מ.ס טירה, בעקבות התפרעות אוהדיה, נקנסה בסכום גבוה אף היא ובנוסף תצטרך לחפש בית אחר בשבוע הבא, הרחוק בלפחות 30 ק"מ מביתה.

האירוע החמור ביותר הגיע מהמשחק של הפועל עראבה, שהתמודדה במסגרת ליגה ב' צפון א' מול הפועל דיר חנא ונקנסה בסכום של 5,000 שקלים ואיסור עריכת משחקים בפני קהל למשחק אחד. העונשים: התפרעות אוהדים, התפרעות, תגרה ותקיפה, התפרצות לשדה המשחק ופגיעה על ידי אוהדים. בדו"ח השיפוט נכתבו הדברים החמורים הבאים: "תקרית מספר 1: חבר הנהלת עירוני עראבה וסאם סח בדקה 55 נשלף לעברו כרטיס אדום עקב מחאות נשנות וחוזרות בצורה בוטה ומזלזלת לעברי ולעבר עוזרת מס 1. אותו חבר הנהלה לא נשאר חייב והמשיך לצעוק ולקלל גם אחרי שיצא מתחומי המגרש מה שגרם להתחממות האווירה בין שחקני אוהדי וספסלי שתי הקבוצות".

הוסיף והמשיך: "תקרית מספר 2: הוספתי 9 דקות תוספת זמן עקב בזבוזי הזמן של שחקני בני עראבה ובדקה האחרונה של התוספת הפועל דיר חנא הבקיעה את שער השוויון ששחקני עראבה טענו לנבדל, ולאחר מכן שרקתי לסיום. מאותו רגע הפך שדה המגרש לשדה קרב. אתחיל בזה שמיד עם שריקת סיום נזרק לעברי מיציע אוהדי עראבה בקבוקי מים ופחיות שתייה שרובם פגעו בי, באותו רגע כמה שחקנים מקבוצת הפועל עראבה רצו אליי בריצת אמוק. באותו רגע לא הצלחתי להבחין מי השחקנים רציתי רק להיחלץ מאיתם וניסיתי להתרחק לכיוון חדר ההלבשה שחקן וקפטן הפועל עראבה מספר 8 נסאר בעט בי בכדור בעוצמה. באותו רגע כמה מאוהדי הפועל עראבה התפרצו למגרש והתחילה קטטה בינם לבין שחקני הפועל דיר חנא לא הצלחתי להבחין איזה מספרים השחקנים מרוב האנשים שהיה על המגרש , באותו רגע נכנסתי לחדר ההלבשה יחד עם המשקיף ויסאם דאוד ושתי העוזרות".

"אתחיל בזה שאני שופט משנת 2011. פעם ראשונה שאני מרגיש סכנת חיים ממשית הרגשתי לינץ’ שלא יודע איך אני יוצא ממנו אני והצוות נעולים בחדר השופטים ושחקני ואוהדי הפועל עראבה מקיפים את החדר וזורקים אבנים על החלונות באותו רגע שכחתי בכלל שאנחנו במגרש כדורגל, אחרי בערך 20 דקות ראיתי שחברת האבטחה לא משתלטת על אירוע וברקע דברים שנזרקים לעבר החדר החלטתי שאני מתקשר למשטרה כדי להיחלץ משם, אחרי בערך רבע שעה הגיעו כמה שוטרים שגם לא הצליחו להשתלט על האירוע וביקשו תגבור אחרי בערך 10 דקות הגיעו כמה שוטרים ואם לא הם לא יודע מה היה קורה ואיך הייתי יוצא מהמגרש אם בכלל, החליטו השוטרים שהם מוצאים אותי בליווי, גם שארבעה שוטרים מקיפים אותי לא מנע מחברי הנהלת הפועל עראבה לאיים עליי".

"אנשי הנהלה איימו עליי" (שחר גרוס)"אנשי הנהלה איימו עליי" (שחר גרוס)

"יחד עם זאת, החליטו השוטרים ששוטר עולה איתי לרכב וניידת מובילה אותנו ואז הגיע אדם ניטרלי שאמר ששמע אוהדי עראבה מתכננים לחכות לי ביציאה מסכנין, אחרי שהשוטר שמע את דבריו החליט להוציא אותי מדרך מילוט השוטרים נשארו איתי עד שהגעתי לתחנת משגב, אירוע מביש ואלים שבמזל רב לא נגמר באסון אחרי המשחק שחקנה של הפועל עראבה אמיר נסאר ששיחק באותו משחק שלח לי הודעה בפייסבוק 'תשמע יא חמור' חסמתי אותו בעודו מקליד. צילום ההודעה והחשבון נמצא איתי העוזרות שהיו איתי נשאר לשפוט משחק אחרי המשחק שלנו, התקשרה אליי אחרי המשחק עוזרת השופט נדא דיאב ואמרה לי ששחבר הנהלת הפועל עראבה מרואן בדארנה נשאר גם למשחק השני ולא הפסיק לקלל אותן בקללות מבישות. למרות זאת, יו״ר עראבה יצא זכאי בבית הדין של ההתאחדות, אף על פי כל שכתב השופט בדו״ח החמור.

מ.ס. טירה נקנסה ב-4,000 שקלים ותארח 30 ק"מ מהבית

לא מעט קבוצות הופיעו בשבועות האחרונים ללא מאמן על כר הדשא ונקנסו על כך. בליגה ב', אחווה כפר מנדא נענשה במשחק רדיוס בעקבות אבוקה ונקנסה. קריית מלאכי נקנסה בעקבות מצת שנזרק מהיציע ובליגה ג', הפועל מטה יהודה, שלא הופיעה להתמודדות מול מ.כ. ב"ש, הפסיקה פעילות עד תום העונה.

בליגה א', מכבי טמרה נקנסה בסכום כולל של 12,000 שקלים בעקבות כך שהופיעה ללא מאמן (מאמן לא מאושר על ידי האיגוד) ועברה על חוקת/תקנוני והוראות ההתאחדות. הפועל איכסל נקנסה בסכום כולל של 5,500 שקלים, אחרי שלפני כשבועיים, בהתמודדות בין איכסל לכאוכב נכתב דו"ח שיפוט חמור. בין סעיפי ההרשעה: התנהגות בלתי ספורטיבית, אי מתן הגנה לשופט, עבירה על חוקת/תקנוני/הוראות ההתאחדות ואי קיום חובת הקבוצה הביתית. 

גדי כרמלי, מאמנה של בית"ר נורדיה ירושלים, שהיה מורחק מהמשחק האחרון מול בני אילת, הופיע בקרבת מקום. בעקבות אי קיום החלטת מוסד שיפוטי, כרמלי נקנס בסכום של 1,000 שקלים והורחק ל-2 משחקים, נוסף למשחק עליו היה לרצות. הפועל כפר שלם נקנסה ב-1,000 שקלים בעקבות התפרעות אוהדיה, שכן זרקו אבוקות לכר הדשא בהתמודדות מול מכבי קביליו יפו. מכבי יבנה נקנסה בסכום של 1,000 שקלים בעקבות מטריה שנזרקה מהיציע שלהם לעבר כר הדשא. העבירה: התפרעות אוהדים. עוד הופעות ללא מאמן: מכבי צור שלום נקנסה ב-1,500 שקלים, הפועל בני ערערה עארה נקנסה בסכום של 1,000 שקלים והפועל מגדל העמק בסכום של 500 שקלים בלבד.

גדי כרמלי - מאמן הפועל בני לוד (באדיבות יונתן גינזבורג)גדי כרמלי - מאמן הפועל בני לוד (באדיבות יונתן גינזבורג)

בליגה ב', אחווה כפר מנדא תיאלץ להיפרד מ-2,500 שקלים בעקבות התפרעות אוהדיה, שהדליקו אבוקה עם סיום המשחק בינה לבין הפועל עירוני כרמיאל. יחד עם זאת, קיבלה עונש של איסור עריכת משחקים במגרש ביתי (רדיוס) למשחק אחד, כשהסעיף הזה הופעל מפסיקה על תנאי. מכבי נוג'ידאת נקנסה בסכום של 2,500 שקלים בעקבות התפרעות אוהדיה בהתמודדות מול הפועל בני מוסמוס, פגיעה על ידי אוהדים והופעה למשחק בניגוד להוראות. קריית מלאכי, מליגה ב' דרום ב', נענשה בסכום של 1,500 שקלים בעקבות התנהגות בלתי הולמת מצד אוהדיה כשבדקה ה-16 במשחקם מול מכבי עירוני נתיבות, נזרקה לכר הדשא מצית. בנס לא פגעה בנפש.

עירוני בית דגן, המשחקת בליגה ב' דרום א', נקנסה בסכום כולל של 3,000 שקלים בעקבות התפרעות, תגרה ותקיפה בהתמודדות בינה לבין הפועל מחנה יהודה. בדו"ח השפוט נכתב: "בירידה לחדרי ההלבשה בסוף המחצית הראשונה, התחילו לריב שני שחקנים, אחד מכל קבוצה. ממחנה יהודה, תמיר חלף ומבית דגן בן ביטון. חשוב לציין שבן ביטון אינו היה שותף במשחק והיה שחקן ספסל . תחילה בן ביטון חנק את תמיר, כאשר תמיר השתחרר מהחניקה הוא לא נשאר חייב ופגע בפניו של בן בעזרת אגרופו, כאשר בן החזיר ונתן אגרוף גם הוא. מיד לאחר זאת התפתחה מהומה בצמוד לחדרי ההלבשה אשר נכחו בה יותר מ-10 אנשים משתי הקבוצות. לאחר הרגעת הרוחות, הודעתי למנהלי הקבוצות על הרחקת שני השחקנים". בן ביטון, שחקן בית דגן, קיבל הרחקה ל-4 משחקים בפועל. ומה עם הפועל מחנה יהודה? הסתפקה בקנס כספי על סך 1,000 שקלים בעקבות האירועים.

ליגה א' (באדיבות נזיה סולטן)ליגה א' (באדיבות נזיה סולטן)

בליגה ג', בהתמודדות בין מועדון כדורגל באר שבע להפועל מטה יהודה, האחרונה החליטה על דעת עצמה שלא מופיעה. בסעיף ההרשאה "אי הופעה למשחק", נקנסה הפועל מטה יהודה בסכום של 1,500 שקלים והפסקת פעילות עד תום העונה הנוכחית "לפי בקשת הנאשמת". באר שבע נהנתה מניצחון טכני (0:3). בהתמודדות בין מכבי אשקלון להפועל רהט, האחרונה נענשה בסכום של 1,500 שקלים בעקבות התפרצות לשדה המשחק.

בדו"ח נכתב: "בדקה 40 למשחק פרץ אחד האוהדים מהיציע נכנס למגרש, הוציא מצלמה והצטלם עם השחקנים של רהט סלפי. להבנתי מדובר באח של אחד השחקנים של רהט ומדובר באוהד של רהט, לאחר שהצטלם יצא מהמגרש. ביקשתי ממאמן של אשקלון לשים לב שאף אחד לא יכנס למגרש שוב מהיציע ואם צריך שישים סדרן ליד השער". ההתמודדות המרתקת בין מכבי פרדס כץ לבית"ר עזרא איחרה ב-14 דקות בעקבות איחור בהגעתו של החובש. פרדס כץ נקנסה בסכום של 500 שקלים.

יצחקי ואנגלידיס במסע"ת מכבי ת"א
אסור לפספס
נגןכואב: ספיד נפצע בתחרות גלגול הגבינה מההר
כואב: ספיד נפצע בתחרות גלגול הגבינה מההר
נגןקאסמירו עובד עם היורש על ביעטה מעל החומה
קאסמירו מלמד את הבן שלו לבעוט מעל החומה
נגןהאם זה השער העצמי היפה ביותר בהיסטוריה?
האם זה השער העצמי היפה ביותר בהיסטוריה?
נגןהפרסומת החדשה של מסי ביחד עם וויל סמית'
הפרסומת החדשה של מסי ביחד עם וויל סמית'
כדורגל ישראלי חדשות
ליגת העל
ליגה לאומית
ליגות נמוכות
גביע המדינה
גביע הטוטו
גביע הטוטו לאומית
ליגת העל לנוער
נוער וילדים NEXT ONE
ספורט תיכוניים
ליגת ''יעז'' פוצ'יוולי
נבחרת ישראל
ליגת העל לנשים
הליגה הלאומית לנשים
התאחדות/שופטיםכדורגל עולמי חדשות
ליגה ספרדית
ליגה איטלקית
ליגת האלופות
הליגה האירופית
קונפרנס ליג
ליגה אנגלית
ליגה גרמנית
ליגה צרפתית
ליגה בלגית
ליגה הולנדית
ליגה רוסית
ליגה טורקית
ליגה יוונית
ליגה קפריסאית
ליגה סקוטית
ליגה פורטוגלית
ליגה שווייצרית
ליגה אוסטרית
ליגה פולנית
ליגה ארגנטינאית
ליגה ברזילאית
יורו 2024
ליגת האומות
מוקדמות יורו 24
מונדיאליטו
יורו עד 21
ליגות נוספותכדורסל ישראלי חדשות
ליגת ווינר סל
גביע המדינה
גביע ווינר
לאומית גברים
ליגת ווינר אתנה נשים
ליגת התיכונים
נבחרת ישראלכדורסל עולמי
חדשות
NBA
יורוליג
יורוקאפ
ליגת האלופות של פיב''א
ליגה ספרדית
ליגה יוונית
ליגה איטלקית
ליגה טורקית
ליגה אדריאטית
/* LAST / NEXT ROUNDs */