יום חמישי, 22.02.2024 שעה 06:13
ליגת העל 23-24
4916-4822מכבי חיפה1
4919-4622מכבי ת"א2
4317-4322הפועל ב"ש3
4126-3322הפועל חיפה4
2923-2422מכבי בני ריינה5
2828-2322בני סכנין6
2639-2622מכבי פ"ת7
2436-2522מכבי נתניה8
2334-2922הפועל ת"א9
2330-2322הפועל ירושלים10
2232-3122בית"ר ירושלים11
2133-1922מ.ס אשדוד12
2135-1622הפועל חדרה13
1633-1522הפועל פ"ת14
לוח משחקים
 • מכבי פ"ת
 • שבת, 24/02, 15:00
 • הפועל ת"א
 • הפועל חיפה
 • שבת, 24/02, 17:30
 • בני סכנין
 • הפועל חדרה
 • שבת, 24/02, 18:30
 • הפועל ירושלים
 • בית"ר ירושלים
 • שבת, 24/02, 19:30
 • מכבי נתניה
 • מכבי ת"א
 • שבת, 24/02, 20:00
 • הפועל ב"ש
 • מ.ס אשדוד
 • ראשון, 25/02, 20:00
 • מכבי חיפה
 • מכבי בני ריינה
 • שני, 26/02, 20:00
 • הפועל פ"ת

"יהיו סנקציות נגד אזרח ישראלי שישחק בפלסטין"

שר הספורט זוהר ל-102FM: "אדרוש מההתאחדות והמנהלת לדאוג לכך, מאמין שאצליח במשימה הזו". וגם: דברי רג'וב, צביעות הוועד האולימפי ושיקום עוטף עזה

|
מיקי זוהר ועטאא ג'אבר (חגי מיכאלי, רויטרס)
מיקי זוהר ועטאא ג'אבר (חגי מיכאלי, רויטרס)

אחרי שנחשפה התוכנית שלו לשיקום הספורט בעוטף עזה, שר התרבות והספורט מיקי זוהר דיבר הערב (רביעי) בתוכנית הספורט של ישראל ב-102FM, שיתף על המשך המלחמה, הלחץ העולמי, הצביעות של הוועד האולימפי והצהיר שייאבק לקבוע סנקציות נגד אזרחי ישראל שיבחרו לשחק בפסלטין, כדוגמת עטאא ג’אבר.

אם אתה יכול להעביר לקבינט הביטחוני – תמחקו את חמאס ואל תשאירו ממנו זכר אחד.
”יש תמימות דעים בממשלה, בקבינט ובקרב כל אזרחי ישראל שצריך להשמיד לחלוטין את הארגון שיותר גרוע מדאעש בהתנהלות שלו, באכזריות שלו. אני רואה את ההודעה על משפחת ביבס והלב שלי נשרף, אני מקווה שמדובר בהודעה שקרית”.

אתם יכולים להבטיח שנלך עד הסוף ולא ניעצר בגלל לחץ עולמי?
”אני יכול להבטיח שמה שהיה הוא לא מה שיהיה, העולם היה מכתיב לנו כל הזמן כל מיני תכתיבים מהאינטרסים שלו וראינו לאן הגענו. בכל יום אנחנו רואים עשרה חטופים שחוזרים הביתה, זה עוד עשר נפשות של עם ישראל שחוזרות בחיים מהמתים וזה שווה גם את ההתנהלות המחפירה של הארגון הזה. אבל כשתיגמר העסקה הזו וישובו כמה שיותר חטופים הביתה, אני פה לומר שאין אופציה אחרת מלבד המשך לחימה עד הסוף של חמאס.

מיקי זוהר (אורן בן חקון)מיקי זוהר (אורן בן חקון)

“צה”ל יותר חזק מהארגון הזה ויש לנו את היכולת לנצח, ראינו מתחילת המלחמה שסוף סוף נתנו לצה”ל לנצח הוא מנצח. אצלנו יש ערך לחיי אדם וכל חייל שנופל כולנו בכאב גדול, אצלם זה לא ככה, לא אכפת להם מחיי אדם. אנחנו נלך עד הסוף וננצח. אם זה ייקח עוד חודש, חודשיים או שנה – בסוף לא יישאר אחד מהם”.

ראית שג’יבריל רג’וב שיבח את הטבח. מה אתה הולך לעשות עם הדבר הזה?
”יו”ר הוועד האולימפי אפילו לא גינה את הדברים. בואו נגיד את האמת, יש המון צביעות בעולם. הכסף הקטארי והכסף שמגיע מהמדינות הללו, כולל מאיראן מעוור ומביא גופים רבים למצב שהם שוכחים את העקרונות הבסיסיים. ב-7 לאוקטובר טבחו באזרחי ישראל רק כי הם יהודים וישראלים וזה דבר שהם בוחרים להתעלם ממנו. הדבר הכי קל זה להגיד שאנחנו פורשים מכל פעילות כזו או אחרת מגוף שלא מגנה, אבל בסוף מי שיפסיד מאוד מזה אזרחי ישראל. לכן המאבק שלנו זה להציב להם מראה ואת האמת ולהראות להם איך הם נראים”.

מה אתה עושה כשר הספורט כדי לקדם את המאבק הזה?
“בעניין הזה יש מי שיעשה את הפעולות כי אסורה התערבות פוליטית של שר הספורט. אני יודע שגם בוועד האולימפי וגם בהתאחדות לכדורגל יש פעילויות כדי להציב להם את המראה מול העיניים. ראינו שבתחילת הדרך באופ”א לא התייחסו ברצינות וסירבו לעשות דקת דומיה, ולאחר מכן עם פעולות שלנו ושל ההתאחדות לכדורגל, הם הסכימו להתחיל לעשות משהו ועשו דקת דומיה משותפת.

תומאס באך (רויטרס)תומאס באך (רויטרס)

“תזכרו שאנחנו בפיגור של פי עשרת אלפים. על כל אלף חשבונות ישראלים ברשתות החברתיות, יש עשרה מיליון חשבונות של מוסלמים, ואז תמיד הרוב של המדיה החברתית היא נגדנו. המשימה שלנו היא להביא את האמת לעולם. לדוגמה – צרפת, ארה”ב ובריטניה, יש שם הרבה בציבור שנגדנו, אבל בסוך הממשלות שלהן איתנו. למה? כי בסוף יש שם שיח ציבורי, שרוב הציבור חושב שישראל צודקת במקרה הזה וזו הסיבה שהממשלות שלהן איתנו, וזה קרה בזכות הרבה הסברה”.

מה התוכנית שלך לשיקום העוטף בתחום הספורט?
”אחד המרכיבים הכי חשובים כדי להחזיר את ישראל לשגרה ובפרט את העוטף זה לתמוך בהם בתחומי התרבות והספורט. אני מתכנן להעתיק לשם את וינגייט דרום שאמור היה לקום בבאר שבע ונפעל להקמת עוד מתקנים רבים של תרבות וספורט בהיקפים של מאות מיליונים ואולי אפילו מיליארדים”.

מתי כל זה יתחיל?
”מיידית. בשבוע הבא יש לנו ישיבה ראשונה לגבי הקמת וינגייט דרום. אנחנו עושים הכל כדי להביא לשם מטרופולין ספורט ותרבות, שזה יביא לשם אזרחים שיבינו כמה זה מקום שצריך להיות בו, וגם לתושבי המקום הנוכחיים זה יביא תרבות, ספורט ותעסוקה”.

מיקי זוהר נואם (אבי שי)מיקי זוהר נואם (אבי שי)

פנית בבקשה לשר משה ארבל כדי לשלול את האזרחות של עטאא ג’אבר. האם הוא השיב לך?
”האמירה של ג’יבריל רג’וב, יו”ר ההתאחדות לכדורגל שלהם עוד יותר מחזקת את הטענה שלי במכתב ששלחתי לשר ארבל, שאם אתה משחק בנבחרת פלסטין אתה מזדהה עם טרור וגם קושר את גורלך עם יישות שהיא עוינת לישראל, וזה בעצם הפרת אמונים לישראל, מה ששווה ביטול אזרחות. בדקתי משפטית את סעיפי החוק, יש סעיף בחוק האזרחות ובו יש מרכיב של קשירת גורל וניסיון הקניית זכות לאזרחות במקום אחר.

“עצם ההשתתפות בנבחרת ועמידה בדקת הזיכרון ועצם זה שהנבחרת מזדהה עם האויב, זה מראה שג’אבר רוצה לקשור את גורלו עם הרשות הפלסטינית. זה מרכיב מספיק חזק כדי לשלול את אזרחותו. השר אמר לי שהדברים ייבדקו משפטית בשיא הרצינות. אני חושב שיש סיכוי טוב שאצליח במשימה. אני רוצה להודיע שכל מי שהוא אזרח ישראל ובוחר לשחק בנבחרת הזו מסיבה כזו או אחרת צריך להבין שיהיו גם סנקציות והוא לא צריך לשחק בליגה הישראלית. מדובר ביישות עוינת לישראל, שתמכה בטבח ב-7.10 במדינת ישראל”.

תעביר חוק כזה?
”אני לא יכול להעביר חוק כזה, אבל מתכוון לדרוש מההתאחדות ומהמנהלת להידרש לסוגיה הזו. אם מישהו ישחק במקום עוין לישראל ורואה בישראל אויב, שידע שאין לו מקום בליגת העל. אם הוא רוצה לשחק בליגה הפלסטינית, שילך גם לגור שם”.

אסור לפספס
נגןהאם בסופ"ש נכבש השער המהיר בהיסטוריה?
האם בסופ"ש נכבש השער המהיר בהיסטוריה?
נגןכוכב הטיקטוק מגשים חלום וחותם בקבוצה
"הגשמת חלום": כוכב הרשת שהופך לכדורגלן
נגןשחקני ניואל'ס עומדים בתור להצטלם עם מסי
שחקני ניואל'ס עומדים בתור להצטלם עם מסי
נגןאתגר קשוח: שוער אחד מול 200 כדורים
אתגר קשוח: שוער אחד מול 200 כדורים
/* LAST / NEXT ROUNDs */