יום חמישי, 29.02.2024 שעה 05:07
ליגת העל 23-24
5216-5423מכבי חיפה1
5219-4723מכבי ת"א2
4318-4323הפועל ב"ש3
4128-3423הפועל חיפה4
3129-2523בני סכנין5
3024-2523מכבי בני ריינה6
2939-2923מכבי פ"ת7
2536-2523מכבי נתניה8
2431-2423הפועל ירושלים9
2332-3123בית"ר ירושלים10
2337-2923הפועל ת"א11
2236-1723הפועל חדרה12
2138-1923מ.ס אשדוד13
1735-1623הפועל פ"ת14
לוח משחקים
 • מכבי נתניה
 • שבת, 02/03, 15:00
 • הפועל חיפה
 • בני סכנין
 • שבת, 02/03, 18:30
 • מ.ס אשדוד
 • הפועל ירושלים
 • שבת, 02/03, 18:30
 • מכבי בני ריינה
 • מכבי ת"א
 • שבת, 02/03, 19:30
 • מכבי פ"ת
 • מכבי חיפה
 • ראשון, 03/03, 20:00
 • הפועל חדרה
 • הפועל פ"ת
 • שני, 04/03, 20:00
 • הפועל ת"א
 • הפועל ב"ש
 • שני, 04/03, 20:30
 • בית"ר ירושלים

"היה קשה לראות את מה שעשו הזרים של חיפה"

מנכ"ל ב"ש, גיא פרימור, על הסערה סביב מכבי חיפה: "אם אחרי קבלת הסבר שחקנים שלנו לא היו מניפים את השלט, הם לא היו במועדון. השלט לא היה פוליטי"

|
מיגל ויטור וגיא פרימור (האתר הרשמי של הפועל ב
מיגל ויטור וגיא פרימור (האתר הרשמי של הפועל ב"ש)

ליגת העל בכדורגל חזרה לפעילות חלקית ביום שבת עם משחק ההשלמה בין מכבי חיפה להפועל פ”ת וסערת הזרים של האלופה, ובסוף השבוע הקרוב הליגה צפויה לחזור לפעילות מלאה. מנכ”ל הפועל באר שבע, גיא פרימור דיבר על כך בתוכנית הספורט של ישראל ב-102FM בשיתוף ONE עם אופירה אסייג וגידי ליפקין.

גיא, אני רוצה לשבח את אלונה ברקת ושחקני הפועל באר שבע. אני באופן אישי צלצלתי אליה ואמרתי לה שנראה לי שזה ישמח את אוהד מונדר בן ה-9 אם השחקנים יבקרו אותו. והם באו ושימחו אותו עם מדים וכובע וכדור עם חתימות. כל הכבוד לכם. זה לא פשוט לנחם ולהכיל ואתם לקחתם את זה פרויקט.
“כן, בהחלט. אירועי השבעה באוקטובר משמעותיים במיוחד בשביל מקום כמו באר שבע שזה קרה באזור שלנו, כולם היו חלק מזה, זה טלטל אותנו. אנחנו באותו יום הקמנו חמ”ל פנימי, כל עובדי המועדון והשחקנים גויסו ופשוט עברנו מהלוויה להלוויה ומשבעה לשבעה”.

כמה אוהדים שלכם נרצחו?
“למעלה מ-20 ויש לנו עוד 6-7 חטופים, אתמול חזר אוהד שלנו ואנחנו בקשר עם כולם ומסתובבים בכל הארץ, מאילת עד הצפון אנחנו שם בשביל האוהדים והמפונים”.

שחקני הפועל באר שבע עם אוהד מונדר וחבריו (דוברות בית החולים שניידר)שחקני הפועל באר שבע עם אוהד מונדר וחבריו (דוברות בית החולים שניידר)

מה דעתך כמנכ”ל מועדון בליגת העל על התנהלות הזרים במכבי חיפה? איך הייתם פועלים במקומם?
“לא צריך להיות משויך לשום קבוצה כדי לקבל את הבוקס בבטן. היה מאוד קשה לראות את זה ואני בטוח שגם למכבי חיפה היה קשה לראות את זה. אני חושב שמה שהיו צריכים לעשות זה לוודא שלא מגיעים למצב כזה. במכבי חיפה אומרים שהם פשוט לא תיווכו את זה כמו שצריך. אני חשוב שאחד הדברים החשובים, בטח כשהזרים שלנו חזרו וזה דבר לא פשוט, זה לעשות קצת הסברה”.

עשיתם שינוי עם הזרים.
“כן, שני זרים עזבו באופן הדדי. הגישה שלנו היא שאנחנו לא מחזיקים אף אחד בכוח. אנחנו לא יכולים לצפות מזרים להבין באמת מה קורה פה. אף פעם לא היה אקט של ‘אתם חייבים לחזור’. שלחתי להם מפות והסברים והכל מבחינה ביטחונית ובסופו של יום קיבלתי את ההחלטות של אלו שאמרו שהם מעדיפים לא לחזור ונפרדנו מהם באופן הדדי. כל השאר חזרו לפה ומתאמנים, ישבנו אחרי ארוחת הערב בחמישי והסברנו להם מה קורה במקרה של אזעקות”.

פטריק קלימלה בשלאסק ורוצלאב. עזב את ב"ש (הטוויטר הרשמי של שלאסק ורוצלאב)פטריק קלימלה בשלאסק ורוצלאב. עזב את ב"ש (הטוויטר הרשמי של שלאסק ורוצלאב)

מה היית עושה במקום מכבי חיפה?
“השלט לא היה שלט פוליטי, הוא היה שלט הומני אנושי ברור. אם הייתי מגיע למצב שהסברתי לזר את הצד האנושי של המקרה והוא עדיין בחר לא להניף אותו אני חושב שאנחנו בבעיה קשה ואולי אותו זר לא היה יכול לשחק בהפועל באר שבע”.

צריך להסביר את המילים האלו שהיו על השלט בכלל? אין רשת שלא התעסקה במה שקרה פה. כולם יודעים מה זה ‘bring them home’. אין ילד בן שנתיים שלא מבין, למה צריך להסביר להם? אתה חושב שהם צריכים ללכת הביתה?
“בכל מה שקשור לניהול השחקנים של מכבי חיפה אני משאיר את זה להם. מבחינתי בהפועל באר שבע, ובהנחה שהסברתי הכל לפני והם בחרו שלא להרים את המסר האנושי הם לא היו פה. אני רוצה לדעת שמי שבחר לא להחזיק את השלט הבין את זה, ואז אנחנו בסיטואציה אחרת”.

הזרים של מכבי חיפה נמנעים מהחזקת השלט (עמרי שטיין)הזרים של מכבי חיפה נמנעים מהחזקת השלט (עמרי שטיין)

יש לך את עומאר הזר שפחד לחזור. תסביר לנו על החזרה שלו והאם הוא יחזיק את השלט?
“היו לנו הרבה שיחות. הוא חזר בשישי וחזר מתוך רצון ולא מתוך הכרח. יש לו חוזה אבל הוא חזר מרצון לאחר שכל הזרים חזרו. נשב ונסביר לו מה שהסברנו לזרים האחרים בחמישי”.

כמה חשש היה לו לבוא לפה?
”לפני שבועיים הוא כן העלה איזשהו חשש. אתה אף פעם לא יכול לדעת איזה איומים יגיעו, הכל מאוד דינמי במקומות בהם הם גרים. אבל עצם זה שהוא הגיע לפה זה מראה שהוא איתנו ורוצה לשחק פה ואנחנו פה בשבילו”.

אימראן אולאד-עומאר מוצג בהפועל ב"ש (הפועל באר שבע)אימראן אולאד-עומאר מוצג בהפועל ב"ש (הפועל באר שבע)

איזו הפועל באר שבע חוזרת לליגה? הרי לא ששתם לחזור לליגה.
“המניעה שלנו לא הייתה לגבי חזרת הליגה, אלא לגבי התאריך. אני כן חושב שמאוד חשוב שנחזור לשחק, זה חלק מתהליך הריפוי שלנו כעם, אנחנו עם בפוסט טראומה והיינו שמחים שהחזרה תהיה גם עם קהל, אבל אם זה המצב עדיף לחזור גם בלי קהל. זה חלק מהליך הריפוי של העם שלנו. השבוע בא אלינו קצין ואמר לנו שהם שם בשביל שאנחנו נשחק כדורגל, אז מבחינתנו אין ספק לגבי החזרה, אבל כן רצינו לכבד את הקבוצות עם הסגלים הקצרים יותר, שרצו עוד שבוע להתארגן, חייבים לכבד את הבקשה הספורטיבית הזו, לא נעצור אותם מעוד שבוע של הכנה”.

מה מצבכם מקצועית?
”חזרנו ב-19 באוקטובר, כמעט שבועיים לאחר אותה שבת שחורה, אבל חזרנו עם סגל מאוד קצר, גם שישה זרים גם שחקנים שהלכו לנבחרת האולימפית. חזרנו עם הרבה שחקני נוער, בהתחלה זה היה מאוד קשה, לאף אחד לא היה ראש לכדורגל אבל בסוף לא הייתה ברירה כי צריך לשחק כדורגל”.

אלונה ברקת. לא מיהרה לחזור לליגה (ראובן שוורץ)אלונה ברקת. לא מיהרה לחזור לליגה (ראובן שוורץ)

אתה חושב שיהיה קשה להביא זרים לפה בעתיד?
“בהחלט. ממדינות מסוימות בטוח”.

משנאה או מפחד?
“בסופו של דבר זה המקצוע שלהם, אף אחד לא ייתן לשנאה להניע אותו. הם לא מבינים באמת מה קורה פה, אף אחד לא יודע מה זה לחיות תחת טילים. באיזה מדינה חיים תחת אש? למה שזר יגיע לפה בשביל לחיות תחת טילים? הם יעדיפו ללכת לטורקיה וקפריסין ואפילו מקומות כמו אזרבייג’אן שמשלמים יותר מאיתנו”.

מה לגבי שאפי סולימנוב שתמך בפלסטינים?
“כבר הבעתי את דעתי בנושא, זה היה כואב מאוד לראות את הדברים האלה, זה הרגשה מאוד לא נעימה לקבל דבר כזה משחקן שהיה פה שנה שלמה ודרך אגב מאוד כיבד אותנו ומאוד אהב אותנו”.

שאפי סוליימאנוב (רדאד ג'בארה)שאפי סוליימאנוב (רדאד ג'בארה)

מיגל ויטור ואיאד אבו עביד מסיימים חוזה בתום העונה, ויטור יסיים את הקריירה בבאר שבע?
“כל עוד מיגל ויטור ירצה לשחק בהפועל באר שבע, הוא יהיה שחקן של הפועל באר שבע, אין כאן בכלל משא ומתן. זה הוא שצריך להחליט”.

פתחתם בצורה רעה את העונה.
“אני מסכים, זו פתיחה פחות טובה. אני חושב שהחזרה של הליגה תהיה שונה בגלל עומס המשחקים, זה יכביד על קבוצות שלא רגילות לשחק שלושה משחקים בשבוע. לנו יש סגל טוב, רחב וחזק”.

מיגל ויטור (חגי מיכאלי)מיגל ויטור (חגי מיכאלי)

אתם יכולים להתמודד על האליפות?
“אנחנו תמיד מכוונים הכי גבוה אבל אנחנו צריכים לדבר על הדשא”.

אסור לפספס
נגןויניסיוס ג'וניור רוכש נעל ב-17 אלף שקל
ויניסיוס ג'וניור רוכש נעל ב-17 אלף שקל
נגןכמה כסף משלם ליאו מסי לספר האישי שלו?
כמה כסף מרוויח הספר האישי של ליאו מסי?
נגןספיד שואל את דרוגבה אם הוא אבא של פוגבה
ספיד שואל את דרוגבה אם הוא אבא של פוגבה
נגןלמה סון סירב לחתום על חולצה של טוטנהאם?
למה סון סרב לחתום על חולצה של טוטנהאם?
/* LAST / NEXT ROUNDs */