יום ראשון, 26.06.2022 שעה 20:31

אולימפיאדת החורף בסוצ'י תצא מחר לדרך

המשחקים האולימפים יחלו מחר כשיותר מ-50 מילארד דולרים הושקעו בהכנות. 88 מדינות, 17 ימי תחרות, 98 אירועי ספורט וחמישה ספורטאים שיצגו את ישראל

|
יגאל כרמי (הוועד האולימפי)
יגאל כרמי (הוועד האולימפי)

אולימפיאדת החורף, "סוצ'י 2014" תצא לדרך מחר (שישי) באיצטדיון האולימפי "פישט" כשבמוקד החגיגה יודלק כמובן גם הלפיד האולימפי. 2,800 ספורטאים, 88 מדינות, 17 ימי תחרות, 98 אירועי ספורט וחמישה ספורטאים שייצגו את מדינת ישראל. 

שלושה נציגים ישראלים יתחרו בהחלקה אומנותית: אלכסיי ביצ'נקו, ואנדראה דוידוביץ' ויבגני קרסנופולסקי. ביצ'נקו יתחרה בסולו הגברים, דוידוביץ' וקרסנופולסקי יתחרו יחדיו בזוגות.

וירג'יל ואן דה-פוט יתמודד בתחרות סקי אלפיני וישתתף במקצים של סלאלום וסלאלום ענק. ולדיסלב ביקנוב יסגור את המשלחת הישראלית כשיתחרה בהחלקה מהירה במסלול קצר ויקח חלק במקצים של 500, 1,000 ו-1,500 מטרים. 

בינתיים, המשחקים שוברים שיאים חדשים של הכנות והשקעה. הלפיד האולימפי לדוגמא, החל את מסעו בשבעה באוקטובר 2013 והגיע בפעם הראשונה בהיסטוריה, לקוטב הצפוני ואף הקיף את תחנת החלל הבינלאומית. מדובר במרוץ הלפיד הארוך והמושקע ביותר בתולדות המשחקים האולימפיים.

לצד ההשקעה במרוץ הלפיד חובק העולם, משחקי החורף האולימפיים בסוצ'י זכו להשקעה יוצאת דופן גם בפן הלוגיסטי מבחינת מתקנים, תשתיות ואבטחה ופן הכלכלי.

גורמים בכירים טוענים כי הממשל הרוסי מעוניין לייצר תדמית ליברלית וחיובית בדעת הקהל העולמית כלפי רוסיה, ורואה במשחקי החורף הזדמנות פז להשאיר רושם חיובי. התקציב שתוכנן לאולימפיאדת החורף עמד בתחילת הדרך על כ-12 מיליארד דולרים, וזינק במהירות לתקציב של למעלה מ-50 מיליארד דולרים.

יו&qout;ר הוועדת האולימפי יגאל כרמי לוחץ את ידו של מזכ&qout;ל האימון באן קי מון בסוצ´י
יו"ר הוועדת האולימפי יגאל כרמי לוחץ את ידו של מזכ"ל האימון באן קי מון בסוצ´י
 

לשם ההשוואה, תקציב משחקי החורף האחרונים שנערכו בקנדה עמד על פחות מתשעה מיליארד דולרים.

בדומה לשבירת השיאים של מרוץ הלפיד בשנה זו, משחקי החורף האולימפיים בסוצ'י מתהדרים בתואר אולימפיאדת החורף המושקעת ביותר בהיסטוריה.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו