יום שישי, 22.10.2021 שעה 15:25

צפו: תאונה בסין גרמה לטסלה להדרדר לתעלת מים

למרבה המזל הנהגת, בנה בן ה-10 חודשים וחמותה יצאו כמעט ללא פגע מהתאונה וחולצו במהרה מהמים. לפי הווידאו, נראה ששני הנהגים לא הסתכלו על הכביש

0 תגובות |
רגע לפני הירידה אל תוך התעלה. מזל שאין פגיעות בנפש (צילום מסך)
רגע לפני הירידה אל תוך התעלה. מזל שאין פגיעות בנפש (צילום מסך)

בשנים האחרונות אנו עדים ללא מעט דיווחים אודות תאונות של רכבים אוטונומיים ברחבי העולם – תאונות אשר הסתיימו לא פעם בצורה טראגית של אובדן חיי אדם באופן מצער ומיותר.

בעקבות תאונות מסוג זה, יכולה להיווצר תפישה מוטעית לפיה כל התאונות בהן מעורבים הרכבים האוטונומיים, מתרחשות עקב תקלות או שגיאות באותה מערכת, אך ספק רב אם זה המקרה בתאונה מוזרה ביותר שארעה בדרום סין בסוף אוגוסט האחרון.

מספר שניות לפני התאונה מתחיל תיעוד ווידאו של אחד משני הרכבים המעורבים בתאונה. הווידאו מתחיל בצורה לא ברורה, כאשר נהג הרכב הראשון (המתעד) מבצע פרסה בכביש דו נתיבי לכל כיוון וחוצה קו רציף (גילוי נאות: כותב שורות אלו אינו מודע לכללי התנועה בסין, ולכן ידווח מה שנראה בווידאו, ומה שנראה בווידאו בלבד).

בהמשך הווידאו אותו נהג מגיע לצומת, בו הרכב השני המעורב בתאונה, ה-Tesla 3, מתקרב לעברו מצד שמאל של אותו הצומת. למרות שנראה כי לשני הרכבים היתה הזדמנות מצויינת למנוע את התאונה וההתנגשות, הם פשוט מתקרבים אחד לעבר השני (במהירות שנראית כבינונית) כאשר הפגיעה יוצרת תאונה הזויה.

צפו בתאונה המוזרה:

רכב הטסלה, בו היו נהגת, בנה בן ה-10 חודשים וחמותה, המשיך לכיוון ימין ומעט קדימה (מנקודת המבט של הרכב הראשון אשר צילם את התאונה), שבר את מחסום הבטון של הצומת, והדרדר הישר לתוך תעלת המים העירונית.

למרבה המזל כל שלוש הנפשות חולצו ללא פגיעה משמעותית בגופן מן המכונית (הולכי רגל חשו להעניק עזרה מספר שניות לאחר התאונה), וגם הרכב עצמו נמשה מן המים. מיותר לציין כי מדובר בלא פחות מנס, כאשר נזק הגוף היחיד היה אצל של חמותה של הנהגת אשר סבלה משריטות בלבד בבירכה – מזל גדול שזה נגמר אך ורק בכך.

מצפיה בווידאו נראה כי שני הנהגים המעורבים פשוט “נרדמו על ההגה” וכי תשומת לב בסיסית היתה מונעת את התאונה המוזרה והמיותרת הזו. מכל מקום, אפשר לנחש כי לא מעט מהקוראים אשר נחשפו לכתבות שונות ברחבי העולם אודות התאונה, מאשימים את מערכות הנהיגה האוטונומיות. נכון לכתיבת שורות אלו, זה ממש לא במקום.

הכותב שי לב שימש בעבר כעורך הראשי של אתר ONE ובימים אלו עורך את מדור האזור המוטורי באתר.

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה במדור בריאות וכושר? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את בריאות וכושר. נתראה בכתבה הבאה!

אסור לפספס
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
נגןהידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי
הידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי