יום שלישי, 30.11.2021 שעה 22:52

ONE: לא מחזיקים כרטיסי אשראי, הכל בחינם

ONE עמד בחזית המתקפה האינטרנטית נגד ישראל, האקרים סעודים פרצו לאחת מחוות שרתיי האתר במהלך המשחק בין אשדוד וק"ש, התקלה תוקנה תוך דקות

122 תגובות |
ההודעה של ההאקרים
ההודעה של ההאקרים

אתר הספורט ONE הותקף הלילה על-ידי האקרים אנטי ישראלים מערב הסעודית החפצים לפגוע בישראל ובאזרחי המדינה. האקרים הצליחו לחדור לאחת מחוות השרתים של האתר במהלך משחק העונה בין מ.ס. אשדוד ובין עירוני קרית שמונה, במהלך הפריצה הצליחו ההאקרים להפנות למספר דקות חלק מגולשי האתר לדף הפרסום שלהם.

חובה להבהיר שאתר הספורט ONE הינו אתר חינמי ואינו גובה תשלום מחובבי הספורט ואינו דורש מגולשיו פרטי כרטיס אשראי במהלך הגלישה באתר.

יש לציין שפרטי כרטיסי האשראי שפורסמו לא נלקחו מ-ONE.

ההאקר, המכנה עצמו OxOmar ונמנה על קבוצת ההאקרים Wahhabi שייך את עצמו לקבוצת ההאקרים העולמית אנונימוס, שתקפה בשנים האחרונות אתרים רבים ברחבי העולם.

בהודעה פרסמו ההאקרים כי מדובר "במתנה לעולם לשנה החדשה וזה כיף לראות 400 אלף ישראלים עומדים בפאניקה מול חברות האשראי והבנקים ומתלוננים על כרטיסים גנובים ולראות את הבנקים מבטלים 400 אלף כרטיסים ואז מנפיקים חדשים. הכיף הוא לראות אנשים רוכשים לעצמם דברים כשהם משתמשים בכרטיסי האשראי הגנובים והופכים את הכרטיסים הישראלים ללא אמינים בעיני העולם, כמו הניגרים".

הפרשה אמנם הסעירה את המדינה, אולם לאחר בדיקה של כל חברות האשראי ובנק ישראל מתברר כי מדובר ב"רק" 18 אלף בעלי כרטיסים עדכניים, מספרים נמוכים בהרבה ממה שהאקרים ציינו בפריצה. 

ברשימות המלאות מופיעים 400 אלף ערכים, אבל חלק גדול מן המידע מופיע שוב ושוב, לעיתים מאות פעמים.

דב קוטלר, מנכ"ל ישראכרט, אמר הבוקר, כי לאחר בדיקה מתוך 3.3 מיליון כרטיסים נחשפו פרטיהם של כ-6,600 כרטיסים אמיתיים של לקוחות החברה, כתוצאה מהפריצה לאתרי אינטרנט בישראל.

בהודעת חברת ישראכרט נמסר: "ישראכרט פעלה במהירות על פי נוהל שיגרתי וחסמה כרטיסים אלה לפעילות באינטרנט באופן מיידי על ידי מחלקת הביטחון. ללקוחות אלה יונפקו כרטיסים חדשים באופן מיידי. החברה תטפל כמובן בכל חשש לפגיעה או לנזק שיגרם ללקוחות שכרטיסיהם נחשפו, כפי שהיא עושה באופן שוטף".

בחברת לאומי קארד אישרו כי 4,000 כרטיסים הם של כרטיסי לקוחות החברה. בחברה הוסיפו: "מדובר בפריצה לאתרים של בתי עסק אינטרנטיים ולא בפריצה לחברות כרטיסי האשראי. לא נגרם כל נזק ללקוחות, ובכל מקרה הינם מבוטחים באופן מלא", והוסיפו כי ככל חברות האשראי, גם בלאומי קארד פונים לבעלי הכרטיסים, ויחליפו אותם במהלך היומיים הקרובים.

בחברת כאל הודיעו: "אנו מדברים על כמה מאות כרטיסים. 'גידרנו' את הכרטיסים שפרטיהם נחשפו, ונחסמה האפשרות לבצע איתם רכישות באינטרנט. במהלך היום ניצור קשר עם הלקוחות שפרטיהם נחשפו וננפיק להם כרטיסים חדשים". 

ONE חזר לפעול כרגיל כעבור כמה דקות ומפקח אחרי כל פריצה כאשר לגולשים אין שום חשש כשהם גולשים באתר.

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30