יום חמישי, 24.06.2021 שעה 22:00
ראשי|תוצאות LIVE|ONE VOD|הימורי ספורט|גליצ'ים|Winner|רדיו|מגזין הספורט לצעירים|בריאות וכושר|ליגת החלומות יורו|יורו 2020

אגייאר רכש 60% מהפועל ירושלים והפך לבעל הבית

עידן חדש בקבוצה. הספונסר לשעבר יזרים אליה 1.75 מיליון דולר בכל שנה במשך שלוש השנים הבאות. היו"ר, דני קליין: "אין בעיה עם מצב בריאותו"

לוח משחקים
  • מכבי ת"א
  • 67 - 73
  • גלבוע/גליל
129 תגובות |
ורנאדו, סטרוברי, כדיר ונעימי עם המדים (גיא בן זיו)
ורנאדו, סטרוברי, כדיר ונעימי עם המדים (גיא בן זיו)

הפועל ירושלים עומדת בפני עידן חדש. אחרי שנים שלא תיפקדה ללא בעל בית, אלא נוהלה על ידי דירקטוריון, קנה הספונסר לשעבר, גומא אגייאר, 60 אחוזים מהבעלות על הקבוצה ויתפקד כבעל הבית היחידי, כך הכריז דני קליין במסיבת עיתונאים חגיגית לפני פתיחת העונה. מסיבת העיתונאים שודרה בשידור ישיר ובחינם ב-ONE TV LIVE.

יו"ר הקבוצה, דני קליין, פתח את דבריו באירוע עם ההודעה החגיגית: "הבשורה הגדולה ביותר היא שתהליך שהתחיל עם גומא אגייאר לפני שנתיים הגיע לסיומו בכל שלפני כחצי שעה דירקטוריון אישר את העברת המניות לאגייאר. הוא יהיה מחזיק המניות הראשי של הפועל ירושלים, כלומר בעל הבית. הוא יעביר מיליון ו-750 אלף דולר בשלוש העונות הבאות בכל שנה, מה שיעזור לנו להבטיח תקציב סביר, לא מפוצץ, שיעזור לנו לשרוד. ברור לנו שסיום בניית הארנה יכולה להיות נקודת המפנה להפועל ירושלים. אגייאר מחזיק כרגע ב-60 אחוז ממניות הקבוצה, הוא בעל הבית. הוא יכול להחליט כל מה שהוא רוצה. גם מי יהיה היו"ר".

לגבי הבעיות הנפשיות שהיו לגומא בעבר, כאשר אושפז בכפייה בבית חולים פסיכיאטרי, אמר קליין: "אגייאר עמד בכל הסכם שהוא חתם, אני לא מכיר בעיות אחרות. הוא מכיר את החשיבות של עשיה למען הקהילה, קיבלנו את כל הבטחונות, אנחנו לא דואגים, רגועים מאוד. אנחנו רואים עתיד משותף איתו לאורך שנים. הוא רוצה לזכות בתארים ולהצליח. בעזרתו נוכל לשמר את תקציב הקבוצה. הוא נכנס לקבוצה רק בגלל ההנהלה. כל הכסף הולך לטובת הקבוצה".

צפו בקליין מצהיר: גומא בעל הבית

"אתם לא מכירים את גומא. הוא ביקש התחייבות שאשאר בתפקיד ולא הסכמתי. שום זר פרחים לא יביע את ההערכה שלנו אליו. זו פעם ראשונה שיש לי בעל הבית וזו אחריות כפולה. זה מהלך שהתחיל לפני שנתיים והיום הסתיים. אין בעיה המצב בריאותו או כל דבר אחר. אנחנו באים משיקול דעת והיכרות עם האיש. יש הסכם שמדבר על כל הדברים, על מה יכול לקרות אם וכאשר. גומא יגיע לירושלים בקרוב. הוא רוצה בהצלחת הקבוצה והוא הכל בשביל זה".

"לא ביקשתי דו"ח בריאות מאף ספונסר. הלוואי שיהיו עוד גומא אגייארים ואנחנו מאוד גאים שהוא חלק מאיתנו. רענן כץ גם כן הביע את רצונו להיכנס. הוא יהיה בארץ בנובמבר, דיברנו איתו, הוא מברך על המהלך. יש עוד גוף גדול שמעוניין להיכנס. זה יום חג מבחינתי. במשחק הראשון אשמע את 'התקווה' ויזלגו לי דמעות. השמיים הם הגבול אם כל מה שנרצה יקרה".

כדיר מוודא שכולם יידעו מה השם שלו (גיא בן זיו)
כדיר מוודא שכולם יידעו מה השם שלו (גיא בן זיו)
 

מאמן הפועל ירושלים, עודד קטש, סיפר על בניית הקבוצה: "הדגשים היו אחרים השנה, חברתיים, כחלק מהעונה שעברה. חיבור בין השחקנים ויצירת קבוצה שלוחמת ויודעת לעבור משברים זה הכרחי, במיוחד בקבוצה כמו הפועל ירושלים. כולם יודעים איפה אפשר להשתפר. אנחנו רוצים לדבר פחות ולעשות יותר. עוד נתחזק בשחקן שיכול לשדרג אותנו בצורה משמעותית. ננסה פחות להבטיח ויותר לעשות. הזרים שהצטרפו הם עם אופי מיוחד. נעשה את הכי טוב שאנחנו יכולים".

"הקבוצה עוד לא גמורה. נתחזק בשחקן אחד, אולי שניים. לפחות בשתי עמדות קצת לקחנו את הזמן העונה וחיכינו. גם אם התקציב היה יותר גדול, היינו מביאים את אותם שחקנים. זו קבוצה חדשה ומתגבשת, היא לא חד גונית. אני מאמין שאפשר יהיה לנצח גם דרך ההגנה וגם דרך ההתקפה. בתחילת העונה שעברה קיוויתי שדברים יראו אחרת עכשיו, שנמשיך עם אותו בסיס, אבל זה לא קרה. עונה חדשה, שחקנים חדשים. אני כאחראי מתחייב לעשות הכל כדי שהפועל ירושלים תהיה קבוצה של הקהל שלה, שהקהל יהיה גאה בה. שירגישו שהשחקנים עושים את הכי טוב כל יום בשביל הקבוצה שלו".

ורנאדו, סטרוברי, כדיר ונעימי מתכוננים לצילום (גיא בן זיו)
ורנאדו, סטרוברי, כדיר ונעימי מתכוננים לצילום (גיא בן זיו)
 

קפטן הקבוצה, אורי קוקיה: "אכפת לנו בחדר ההלבשה לגבי האופי של הקבוצה והצורה שלה. התברכנו בשחקנים ובזרים שהם בני אדם וכיף להסתבוב איתם בחדר ההלבשה. כולנו שמחים להיות בהפועל ירושלים. בספורט נמדדים בהישגים ונעשה הכל כדי להביא אותם, אבל חשוב שתהיה קבוצה שתביא גאווה לאוהדים ולעיר ירושלים. זה הדגש שלנו. אני מקווה שזה יקרה. מחכים לצאת לדרך".

גם מאחורה המדים נראים יפים (גיא בן זיו)
גם מאחורה המדים נראים יפים (גיא בן זיו)
 

אלי גונן, יו"ר הדירקטוריון של הקבוצה: "נעשו כמה דברים מאוד חשובים בפגרה ואני מאמין שאנחנו הולכים לעונה טובה ושנממש את הציפיות שלנו. אני מאמין שהצוות הזה יביא את הקבוצה קדימה. אני מקווה שנהיה שניים לאף אחד. הקבוצה תמשיך לשחק בירושלים, ויקראו לה הפועל ירושלים גם עם אגייאר. דני קליין ימשיך בתפקיד, כל הדברים סגורים. גומא מאמין שההנהלה הנוכחית תעשה את העבודה".

יו"ר קבוצת מגדל, הספונסרית הראשית, אהרון פוגל, הוסיף: "אנחנו בשנה ה-12 עם הקבוצה והזמן עובר מהר. זו הפעם הראשונה שיש סיכוי לבנות משהו ארוך טווח. הכניסה של אגייאר עם מבט קדימה נותנת בטחון שאפשר לתכנן ואפשר לבנות. זה לא רק שהפירות יהיו בעתיד, אנחנו הולכים להיות קבוצה טובה יותר לקראת הארנה ולאחר מכן הקבוצה תוכל להתמודד ברמות הגבוהות באירופה והמקום הראשון בישראל. אם לא נהיה מקום שני לפחות, נכשלנו. אם לא נתקדם באירופה שלב או שניים, לא הצלחנו".

לוק ג´קסון ומשה מזרחי בשיחה ידידותית (גיא בן זיו)
לוק ג´קסון ומשה מזרחי בשיחה ידידותית (גיא בן זיו)
 

לסיום אמר פוגל: "אנחנו שמחים על השינוי שבישל דני קליין. אגייאר לוקח את זה כשליחות, לקחת את ירושלים ולשים אותה על המפה באירופה. הוא בודק את הדברים ובכל התחייבות עומד בצורה מלאה. אנחנו הולכים לקראת שינוי, הפירות יהיו לאורך זמן בבעלותו ואולי הדלת פתוחה לאחרים להצטרף וביחד עם הארנה ירושלים תהיה במקום שמתאים לה, כי מבחינת האוהדים, אין משהו דומה במדינה. אגייאר הביע את רצונו שדירקטוריון המנהלים הקיים ימשיך".

עו"ד איתן גבאי שייצג את גומא אגייאר במסיבת העיתונאים, אמר בקצרה לגבי מצבו של הבעלים: "מצבו של גומא נפלא, אנחנו בקרוב נראה אותו בארץ".

עודד קטש ודני קליין (גיא בן זיו)
עודד קטש ודני קליין. הציפיות עלו (גיא בן זיו)
 

גומא אגייאר - קדנציה שניה באדום
לגומא אגייאר יש עבר בספורט הישראלי ובהפועל ירושלים בפרט. בסוף אוגוסט 2009, לאחר שכבר הצטרף כספונסר לקבוצת הכדורגל של בית"ר ירושלים. על פי העסקה שנחתמה בזמנו עם היו"ר דני קליין התחייב אגייאר להעביר לקבוצה 1.5 מיליון דולר ויקבל אפשרות לרכשה בסיום העונה. 

לאחר התבטאויות חריגות בנושא החייל החטוף, גלעד שליט, אושפז אגייאר בינואר 2010 במחלקה פסיכיאטרית בבית חולים "אברבנל" ובפברואר של אותה השנה הודיע באמצעות עורך-דינו כי הוא מפסיק את התמיכה.

תמונה קבוצתית (גיא בן זיו)
תמונה קבוצתית (גיא בן זיו)
 

גריוויס ואסקז על סף סיכום
האדומים השאירו בסגל מהעונה שעברה את בראיין רנדל, משה מזרחי, אורי קוקיה וצירפו אליהם את אלישי כדיר, גוני יזרעאלי, די ג'יי סטרוברי, ג'רוויס ורנאדו, לוק ג'קסון ואנדרו סאלופ. גריוויס ואסקז, הרכז מונצואלה, בוגר מכללת מרילנד, ששיחק בעונה שעברה בממפיס גריזליס מה-NBA נמצא על סף סיכום בקבוצה. 

מדובר בגארד בן 24 (1.98 מ'), בחירה 28 בדראפט 2010 של ה-NBA. בשנה שעברה היה רוקי בליגה הטובה בעולם ורשם ממוצעים של 3.6 נקודות ו-2.2 אסיסטים ב-12 דקות למשחק. מכיוון שהוא מחזיק בחוזה ב-NBA, הוא יצטרך לחזור ברגע שהשביתה בליגה הטובה בעולם תסתיים.

העונה שעברה היתה אכזבה אחת גדולה ובמהלכה הירושלמים הודחו בשלב מוקדם מאוד מאירופה ולא הצליחו להעפיל אל גמר הפיינל-פור בישראל.

סגנית האלופה, הפועל גלבוע/גליל, היתה אמורה להיות הנציגה הישראלית שמתחילה את דרכה בשלב הבתים של היורוקאפ, אך בשל סירוב יול"ב לאפשר לה לארח את משחקיה הביתיים באולם בגן נר, ירושלים תהיה בשלב הבתים.

אסור לפספס
נגןהבחור שהתפרסם בזכות אכילה בזמן רכבת הרים
הבחור שהתפרסם בזכות אכילה בזמן רכבת הרים
נגןמאור,מירן ואלחמיסטר מרימים לעדן בן זקן
מאור,מירן ואלחמיסטר מרימים לעדן בן זקן
נגןהמסאז'ר של רונאלדו עכשיו גם בחנויות
המסאז'ר של רונאלדו עכשיו גם בחנויות
נגןרונאלדו נותן אימון במרפסת עם נוף משגע
רונאלדו נותן אימון במרפסת עם נוף משגע