יום חמישי, 20.01.2022 שעה 13:32

שיאן העולם נכשל בבדיקת סמים אך לא יושעה

שחייה: האלוף האולימפי, סזאר סיילו המחזיק בשיאי העולם ב-50 ו-100 מ' חופשי נתפס על שימוש בחומר אסור אך למזלו ייענש באזהרה בלבד

1 תגובות |
סזאר סיילו. למזלו לא יושעה (GettyImages)
סזאר סיילו. למזלו לא יושעה (GettyImages)

מבוכה לא נעימה לשיאן העולם הברזילאי ב-50 ו-100 מטרים חופשי, סזאר סיילו. התאחדות השחייה הברזילאית פירסמה הערב (שישי) הודעה על פיה סיילו, האלוף האולימפי, נכשל בבדיקת סמים בתחרות שנערכה בריו בחודש מאי, אך למזלו הרב הוא לא יושעה אלא ייענש באזהרה בלבד.

יחד עם סיילו נתפסו שלושה שחיינים נוספים על שימוש בחומר שנועד  חומר שנועד להפחתת משקל באופן מיידי ומשמש גם לטשטוש עקבות של חומרים אסורים אחרים, אך יכול גם להסתיר שימוש בחומרים נוספים. עם זאת, בחרה ההתאחדות הברזילאית להסתפק באזהרה וזאת על פי תקנה בחוקת השחייה הבינלאומית הקובעת כי אם לשחיין יש רקורד נקי מעבירות והחומר האסור איננו חומר ממריץ.

בנוסף, סיילו נושל משש המדליות (חמש מתוכן מזהב) בהן זכה בתחרות. יחד עם סיילו נתפסו גם ניקולאס סנטוס, הנריקה ברבוסה ו-ויניצ'יוס ווקד, לכולם זוהי עבירה ראשונה ולכן אף אחד מהם לא הושעה.

סיילו מנגד שיחרר הודעה על-פיה החומר האסור הגיע לגופו דרך מזון מזוהם שצרך. והבהיר כי הוא רואה בעצמו כאתלט לדוגמא בכל הקשור לאחריות שהוא לוקח על חומרים הנכנסים לגופו.

סזאר סיילו בימים יפים יותר (GettyImages)
סזאר סיילו בימים יפים יותר (GettyImages)
 

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30