יום שישי, 19.08.2022 שעה 04:38

שיבק: חוזרים לבסיס, אי אפשר להצליח בלי הגנה

הנבחרת עבדה באימון על התחום החלש שלה בהפסדים לאיטליה ולפינלנד. המאמן לקראת היריבה הבאה, לטביה: "אם נסגור אותם מעבר לקשת, יהיה בסדר"

|
שיבק.
שיבק. "מבינים כמה המשחק חשוב" (שרון קביליו)

שלושה ימים לפני המשחק השישי במוקדמות אליפות אירופה מול לטביה, החליטו בנבחרת ישראל להעלות את נושא ההגנה הבעייתית לראש סדר העדיפויות ובאימון שנערך היום (שישי) בהדר יוסף עבד הצוות המקצועי בעיקר על הרפיון והשמירה החלשה, שמציגים שחקני הנבחרת מול היריבות עד כה.

ההגנה החלשה של ישראל היתה הגורם המרכזי לשני הפסדיה המאכזבים בקמפיין, מול פינלנד החלשה בחוץ ומול איטליה המדשדשת בבית. אין ספק שמדובר באחת הנבחרות המוכשרות ביותר שנראו בישראל בשנים, אך גם ההתקפה המצוינת והאנרגיות וההתלהבות, אינן מצליחות להסוות את נקודת התורפה הישראלית.

כעת ייאלץ המאמן הלאומי, אריק שיבק, למצוא פתרונות יצירתיים ולהכין את נבחרתו היטב לקראת המפגש מול הלטבים, בידיעה שהפסד נוסף עשוי לסבך את ישראל במאבקים על הכרטיס לאליפות אירופה בליטא בקיץ הבא. אף שהמאבק על המקום הראשון עדיין פתוח, מי שמסתמנת כרגע כנבחרת החזקה בבית וצפויה לסיים במקום הראשון היא מונטנגרו.

בסיום האימון סיפר שיבק על ההכנות של הנבחרת ללטביה ועל ההתמקדות הספציפית בנושא ההגנה: "התחלנו את המשחק אחרון רע מאוד בהגנה ושיפרנו אותה רק בחצי השני, אנחנו קבוצה שבנויה על הגנה טובה וריצה ואי אפשר להצליח בלי זה, חזרנו אתמול והיום לבסיס, שזה מה שעושים כשלא הולך וזה מה שגם אנחנו עשינו".

"כולם מבינים כאן כמה המשחק חשוב וכמה צריך לנצח. אנחנו מדברים על שחקנים חכמים שמבינים מה קורה ומה צריך לעשות ובטוח גם יגיעו תוצאות".

גרין: עדיין נאבקים על מקום ראשון

על היריבה הלטבית, אותה הביסה הנבחרת במפגש הראשון בישראל אמר המאמן הלאומי: "לטביה היא נבחרת שמרבה לזרוק מבחוץ, יש להם שחקנים שלוקחים הרבה זריקות, לפחות 50-60 זריקות ולא מעט זריקות לשלוש, אז זה לא פשוט וצריך לדעת איך לעמוד מולם. בגדול, צריך לסגור את כל הנושא הזה של הזריקות משלוש, אם נעשה את זה יהיה בסדר. יש פער גדול בין מונטנגרו ללטבים והם כמעט הפסידו שם, מה שיש על הנייר לא משנה, משנה רק מה שקרה בפועל ובכל משחק כל נבחרת יכולה לנצח".

גרין (שי לוי)
גרין. "במשחק האחרון ההגנה שלנו לא הייתה טובה" (שי לוי)
 
סנטר הנבחרת, יניב גרין, יודע שלא מצפה לישראל מאבק קל אך מנסה לשמור על אופטימיות ואפילו מאמין שעוד אפשרת לסיים במקום הראשון בבית: "במשחק האחרון ההגנה שלנו לא היתה טובה, גם הסגירה לריבאונד. היו הרבה בעיות בתיאומים ובגלל זה אנחנו עובדים עכשיו לשפר את זה לקראת המשחקים הבאים. אנחנו עדיין רוצים מקום ראשון, יש לנו עוד שני משחקי חוץ ומשחק בית אחד ומן הסתם אלה משחקים קשים, נעשה את המירב ונתחיל בלטביה, חשוב מאוד שננצח שם וכולם מבינים את המשמעות של המשחק הזה ואני מאמין שיהיה בסדר, צריך רק לעשות הכנה טובה".

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו