יום שבת, 13.08.2022 שעה 16:13

ניצן חן מציג: שיטת השקשוקה של המועצה

ניצן חן סגר דיל עם ערוצים בתשלום, נכנע לאיומים וללחצים, ובמהלך זריז הוציא שימוע חדש לביטול ההחלטות הקודמות למניעת זליגת תכנים בתשלום

|
ניצן חן. מועצת הכבלים והלווין ממשיכה במסחטת הכספים
ניצן חן. מועצת הכבלים והלווין ממשיכה במסחטת הכספים

בחודש יוני פורסם לראשונה ב ONE שניצן חן תופר "דיל" בדלתיים סגורות עם הערוצים בתשלום ואכן הלא יאומן קורה ומועצת הכבלים והלויין, בראשותו של ניצן חן, פירסמה הודעה לציבור על שימוע בזק של מס' ימים לשינוי מוחלט של שידורי הספורט הישראלי.

שימוע "המחטף" מבטל את החלטות השימוע שתיכנסנה לתוקפן בעוד מספר ימים בודדים, ב- 30 בספטמבר 2009, ומוציא לדרך חוקים חדשים וזאת בניגוד לשימוע שהתבצע לאחר מחקר מקיף שנערך במשך שנה וחצי, הוכרז ע"י שר התקשורת דאז אריאל אטיאס וכן ע"י שר התקשורת הנוכחי משה כחלון, שהצהיר: "השימוע יצא לדרך בספטמבר 2009"

השימוע המקורי: שידורים חיים  ב-4 ערוצים במקום ב-6
כזכור, לפני קצת פחות משנה, בנובמבר 2008, יצא באופן חוקי שימוע ציבורי רחב היקף במועצת הכבלים והלויין, שהסתיים בהליך חוקי ומדוקדק והוכרז באופן רשמי לאחר הצבעה נוספת בחודש פברואר 2009.

ההחלטות המרכזיות שניצן חן פועל לביטולן:
1.שידורים של אירועי ספורט חיים בענפי הספורט כדורגל כדורסל וטניס ירוכזו בארבעה ערוצי ספורט בלבד, ערוץ הבסיס, 5+ ספורט1 וספורט2 .

2. מפיק ערוץ הבסיס יהיה רשאי לשדר אירועי ספורט בענפי הספורט המרכזיים רק כאשר ערוץ הבסיס וערוץ 5+ משדרים במקביל אירועים חיים ואטרקטיביים יותר.

המדיניות החדשה של מועצת הכבלים והלויין אמורה היתה להיכנס לתוקף ב- 30/06/2009, ולאחר מכן נדחתה  ל- 30 לספטמבר 2009, קרי, אמורה להיכנס לתוקף בעוד מספר ימים.

ה"מתנות" של ניצן חן לערוצים בתשלום בשימוע החדש 
להלן רשימת הזליגות החדשות בענפי הכדורגל כדורסל וטניס שבניגוד  לשימוע שהתקבל ניצן חן מבקש לאשר לערוץ לייב: 

1.משחקי גביע המדינה עד לשלב רבע הגמר, כמו למשל מכבי חיפה מול הפועל ת"א בשמינית הגמרשל גביע המדינה בעונת 2008\2009.

2. משחקי גביע הטוטו עד לשלב רבע הגמר ומשחק אחד מחצי הגמר. כולל לדוגמא הדרבי הגדול של ת"א בחצי גמר גביע הטוטו בעונה שעברה 2008\2009.

3. המשחק שנחשב ל"שני בחשיבותו" בליגה האיטלקית.

3. המשחקים של הישראלים בליגה הספרדית, בהם לדוגמא בן סהר באספניול ודודו אוואט במיורקה.

4.משחקיהם של שחקנים ישראלים בליגות באירופה שאינם במסגרת הליגה האיטלקית או הליגה הספרדית. משחקי פיני  בלילי בטורקיה , משחקי עומר גולן, אליניב ברדה יואב זיו, ואבי סטרול בליגה הבלגית.

5. משחקיהם של שחקנים ישראלים בליגות משניות.

6. משחקים במסגרת הגביעים בכדורסל וכדורגל בחו"ל – עד לשלב חצי הגמר.

7. משחקי ליגת הכדורסל בישראל.

8. משחקי NBA אטרקטיביים יותר מאלו שבחבילת הבסיס -כולל לדוגמא
כל משחקיו של עומרי כספי ב-NBA.
 

מסמך השימוע החדש שייצא ב- 7 בספטמבר וייסגר ב- 17 בספטמבר

החלטות שימוע הספורט  בפברואר 2009 

החלטות שימוע  הספורט בנובמבר 2008

ניצחון גדול למשרדי הלוביסטים ולאינטרסטים על חשבון הציבור האינטרסנטים שוכרים, במחיר יקר, משרדי לוביסטים חזקים ובעלי השפעה כבדה מתוך מטרה לבטל את השימוע בכל מחיר. מס' ימים לפני כניסתן לתוקף של ההחלטות, מפעילים המשרדים לחצים כבדים ואיומים קשים על מנת לבטל את החלטות השימוע הציבורי, שנעשה ע"פ חוק ובמנהל תקין.

ל-ONE נודע שבין הגורמים שהפעילו את הלחצים הקשים, נמצאו ח"כ יריב לוין מהליכוד ושרת הספורט לימור לבנת בכבודה ובעצמה. מתוך אנשי הספורט הרלוונטיים גוייס למערכה יו"ר מנהלת הליגה אבנר קופל, שהתבטא לא אחת נגד השימוע.

שר התקשורת כחלון מבטיח "השימוע ייצא לדרך בספטמבר"
ביולי האחרון בראיון לרדיו 103 הבטיח שר התקשורת משה כחלון: השימוע ייצא לדרך בספטמבר "אדאג לצרכני הספורט. לא ידעתי שניצן חן החליט לדחות את השימוע. לא אתן שיהיה ספורט לעשירים, אפעל למען הציבור"

"צריך לקחת בחשבון את השימוע ולא נראה לי הגיוני שיכולה להיות סיבה קלה כדי לשנות את ההחלטה", המשיך כחלון, "אני מתייחס מאוד ברצינות אל השימוע כי זה כמו משפט שבו כל הגופים יכלו להביע את דעתם. שינוי החלטה זה מעשה קיצוני. אני למען הציבור".

משה כחלון- הבטיח האם יקיים ?  (ONE)
שר התקשורת, משה כחלון, הבטיח... האם יקיים ?

"השימוע הזה ייצא לפועל כי הוא הכי טוב. על מנת ללמוד את הנושא גם שוחחתי עם השר אטיאס והוא אמר לי שזה הדבר הטוב ביותר. אני ממשיך לעקוב אחרי הנושא הזה. הטוב ביותר לצרכן וזה מה שיהיה".

לכתיבת מייל לשר התקשורת mcachlon@knesset.gov.il

מי הם חברי המועצה ששותפים לבזיון?
חברי המועצה ששותפים למה שקורה מלבד ניצן חן, יו"ר המועצה, כוללים את: מר אורן משה, מר מוחמד עבדאלכרים חדיג'ה, גב' דוניא בראנסי, מר זאב רז, גב' חנה קובל, מר יגאל לוי,מר מאיר כהן, גב' דנה נויפלד. מי אלו אותם אנשים?

משה אורן – ב-2008 בתור רפרנט האוצר לתקשורת אמר בדיון בנוגע לטלוויזיה החינוכית כי לא ראה מעולם תוכנית בטלוויזיה החינוכית וכי הוא לא רואה צורך בקיומה (!). מגדיר עצמו כבוגר מערכת החינוך.

מר מוחמד עבדאלכרים חדיג'ה – מונה לתפקידו בחודש אוגוסט 2008 בהמלצת שר הספורט דאז, ראלב מג'אדלה.

גב' דוניא בראנסי - תושבת טייבה. מונתה לתפקידה באוקטובר 2008 בהמלצת שר הספורט דאז, ראלב מג'אדלה. ב-2005 היתה ממייסדיה של מפלגה חדשה שביקשה להירשם בפנקס המפלגות "סדר יום חדש לישראל" (חמישית ברשימת המייסדים). המטרה הראשונה של המפלגה: "להילחם בשחיתות השלטונית והציבורית בכל תופעה של פגיעה בטוהר המידות". האמנם?

מר זאב רז – בעברו עמד בראש האגף השידורים הרב ערוציים למנויים. היה אחראי בין השאר לפיקוח על חברות הכבלים וקבלת תלונות מהציבור לגבי פעולותיהן.

גב' חנה קובל – מנכ"לית עיריית כרמיאל. מונתה לתפקידה באקטובר 2006. 
מר יגאל לוי – היה מחליפה הזמני של נעמה הניג כיו"ר מועצת הכבלים והלויין ושימש כסמנכ"ל דואר במשרד התקשורת. הוא אשר הוציא את השימוע המקורי מעניין מה גרם לו לשנות את דעתו ?

מר מאיר כהן – ראש עיריית דימונה. פעיל בתחום החינוך, התרבות והפנאי. כך דואגים לתושבי דימונה?

גב' דנה נויפלד – עורכת דין מהמחלקה הכלכלית-פיסקלית במשרד המשפטים. עיקר פעילותה היום נע סביב מכרז ערוץ 10 ודרישות איגוד היוצרים להתערבות היועץ המשפטי לממשלה בנושא.

לפניות הציבור יש לשלוח מייל:
גב' מירב שטרוסברג אלקבץ, מנהלת תחום הגנה על הצרכן

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו