יום שבת, 27.11.2021 שעה 20:31

רחובות תנציח את מוטי קינד שנרצח במהלך משחק

הערב יוסר הלוט מעל האנדרטה לזכרו של כדורגלן מכבי רחובות שנדקר למוות במהלך משחק בשנת 1975. אחותו, עירית דוידוביץ': "אנחנו רוצים להעביר מסר"

1 תגובות |
מוטי קינד. נרצח במהלך משחק של מכבי רחובות
מוטי קינד. נרצח במהלך משחק של מכבי רחובות

לפני 33 שנים התערבבו לרגע הספורט והאלימות למקרה נורא וטראגי: מוטי קינד, שחקנה של מכבי רחובות, נדקר במהלך משחק כדורגל בליגה ג' מול מכבי כפר גבירול. כתוצאה מהדקירה הוא מצא את מותו. 

33 שנים אחרי הרצח, הערב (ראשון) ינציחו את זכרו של קינד בעיר רחובות, כאשר יסירו את הלוט מעל האנדרטה על שמו. הטקס יתקיים בשעה 18:00 בגן המייסדים ברחובות, במקום שבו עמד בעבר המגרש שבו בוצע הרצח. עיריית רחובות הקצתה כיכר לטובת ההנצחה, שממוקמת בדיוק היכן שקינד נרצח.

אחותו של קינד, עירית דוידוביץ' סיפרה הבוקר ל-ONE על זכרונותיה מהאירוע הנורא: “ב-6 בדצמבר 1975 מוטי ואחיו התאום אהרל'ה שיחקו במכבי רחובות מול כפר גבירול. במהלך המשחק פרצו אוהדים של כפר גבירול למגרש והחלו להכות את שחקני רחובות. אחד מהם רץ עם סכיח מטבח שלופה ודקר את מוטי בליבו. מוטי הצליח ללכת עוד מספר צעדים והתמוטט כשהוא מתבוסס בדמו על רחבת ה-16”.

דוידוביץ' המשיכה וסיפרה על התקופה שאחרי הרצח המזעזע: “מאז האירוע קיבלנו עשרות מכתבי תמיכה ואני זוכרת שבעיתונים היו כותרות טראגיות שזעקו. בזמנו קיימו משחק לזכרו של מוטי של 'נבחרת הכוכבים' של פעם, ביניהם קיש רומנו, דני נוימן ומוטל'ה שפיגלר וכולם הוזמנו לטקס הערב".

בנוסף לכל שחקני העבר ובני המשפחה שינכחו במעמד הסרת הלוט, סיפרה האחות על כך שהרבה אנשים יגיעו ממרחק רב כדי ליטול בו חלק: “במשך כל היום אני מקבלת טלפונים מאנשים שמודיעים שיגיעו מרחוק מאוד. זה מעיד שאנשים רואים בזה חשיבות וזוכרים את המקרה”.

דני נוימן. גם הוא יגיע
דני נוימן. גם הוא יגיע

יחד עם כולם יגיעו גם קבוצות הילדים של רחובות. “הטקס נועד כדי להעביר מסר שנקטעו כאן חיים, זה יום מאוד מרגש מבחינת המשפחה", אמרה דוידוביץ'. “ההורים שלנו לא זכו לראות את זה, ומבחינת המשפחה אחרי כל-כך הרבה שנים זה מאוד מרגש להגיע למצב שאנחנו מנציחים אותו ומצליחים להעביר מסר שמדובר רק בספורט ואין לערבב בתוכו אלימות כלל. לצערי, האלימות בספורט רודפת אותנו. כדי להמחיש את זה, האנדרטה היא בצורת כדורגל, שחודרת אליו מעין חרב שפוגעת בשלמותו".

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30