יום שני, 17.01.2022 שעה 08:21

שלי אן פרייזר האישה המהירה ביותר בעולם

אחרי הזכייה של אוסיין בולט, האצנית מג'מייקה השלימה דאבל בריצת 100 מ' כשקבעה 10.78 שנ'. סימפסון וסטיוארט זכו במשותף במדליית הכסף

0 תגובות |
שלי אן פרייזר. שרפה את המסלול (רויטרס)
שלי אן פרייזר. שרפה את המסלול (רויטרס)
שלי אן פרייזר מג'מייקה היא האישה המהירה ביותר בעולם: האצנית הנהדרת "שרפה" את המסלול בבייג'ין כשעברה את 100 המטרים ב-10.78 שנ'. ג'מייקה השלימה טריפל מדהים על הפודיום עם זהב, כסף... וכסף!

פרייזר פתחה מבערים כבר מאדני הזינוק ופרצה מצוין כדי לסיים ביתרון גדול על שאר הרצות. כמו בן ארצה אוסיין בולט, הפגינה דומיננטיות ועליונות גבוהה על שאר הרצים. פרייזר בת ה-22 היתה האצנית הצעירה ביותר בגמר.

ההצלחה של ג'מייקה לא נגמרה כאן: במקום השני הגיעו... שתיים! קרון סטיוארט ושרון סימפסון קבעו 10.98 שנ' כ"א וסיימו במקום השני והשלישי, כששתיהן תקבלנה את מדליית הכסף. גם בתצלום הפוטו פיניש לא ניתן היה להכריע מי מהשתיים הגיעה ראשונה ונקבע להן זמן זהה.

במקום הרביעי סיימה האמריקאית לורן וויליאמס שקבעה 11.03 שנ'. גם בת ארצה לי מונה, שהרשימה במקצים המוקדמים, לא תזכה לענוד על צווארה מדליה אולימפית. היא סיימה חמישית עם 11.07 שנ'.

את רשימת הרצות בגמר השלימו ג'נט קוויקי המפתיעה מבריטניה, שהתברגה במקום השישי ודבי פרגוסון בת ה-32 מהבהמס הגיעה שביעית. טורי אדוארדס מארה"ב שוב איכזבה כשסיימה אחרונה עם 11.20 שנ'.

מוקדם יותר נערכו מקצי חצי הגמר, גם שם בלטו הג'מייקניות. שלי-אן פרייזר קבעה את הזמן הטוב ביותר כשסיימה ראשונה בחצי הגמר הראשון עם 11.00 שנ' בדיוק. בת ארצה קרון סטיוארט הרשימה לא פחות עם 11.05 שנ' וסיימה שניה במקום הכללי.במקום השלישי והרביעי שתי אמריקאיות: מונה לי המצוינת שבלטה מקצי המוקדמות סיימה עם 11.06 שנ' ולורן וויליאמס קבעה 11.10 שנ'.

שרון סימפסון מג'מייקה עלתה מן המקום החמישי הכללי והשלימה שלישייה מג'מייקה. טורי אדוארדס מארה"ב השלימה אף היא שלישייה אמריקאית.

ג'נט קווייקי המפתיעה מבריטניה, התברגה גם היא לגמר ריצת ה-100 מטרים עם תוצאה של 11.19 שנ' ודבי פרגוסון-מקנזי הוותיקה, האצנית מן הבהמאס תשלים את השמינייה.

האכזבה הגדולה הגיעה מכיוונה של קים גבארט. הבלגית שסיימה חמישית באליפות העולם באוסאקה, לא הצליחה להעפיל לגמר וסיימה במקום ה-11 עם 11.30 שנ'.

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30