יום רביעי, 01.12.2021 שעה 15:12

אוברדוביץ': רלף קליין היה מאמן גדול ואדם ענק

עולם הכדורסל כולו הרכין ראש לאחר פטירתו של המאמן האגדי. אטורה מסינה: "זו אבידה גדולה לעולם הכדורסל". ספאחיה: "שמח שזכיתי להכיר אותו"

0 תגובות |
ז'ליקו אוברדוביץ'.
ז'ליקו אוברדוביץ'. "זה יום עצוב מאוד" (אתר היורוליג)
עולם הכדורסל כולו התעטף באבל כבר עם היוודע מותו של גדול המאמנים הישראלים, רלף קליין. אנשי כדורסל מכל אירופה הביעו את צערם ואת הערכתם למי שהיה עוד בחייו אגדת כדורסל.

אלוף אירופה, מאמנה של צסק"א מוסקבה, אטורה מסינה אמר: "לצערי, מעולם לא פגשתי את רלף באופן אישי וישיר אבל עוד כשהייתי צעיר הייתי עוקב אחריו כמאמן הגדול שהיה ושהוביל את מכבי ת"א להישגים הגדולים שלה באירופה. זו ללא ספק אבידה גדולה לעולם הכדורסל האירופי כולו. הוא היה מאמן מבריק שהביא הרבה מאוד כבוד לכדורסל הישראלי בכלל ולמכבי בפרט".

מאמן אלופת יוון, פאנאתינייקוס, זלימיר אוברדוביץ' אמר: "פגשתי את רלף קליין לפני הרבה מאוד שנים, אני הייתי אז שחקן של פרטיזן בלגראד והוא היה מאמן מכבי ת"א. שיחקנו מול מכבי בפיינל פור הראשון שלהם (אני חושב) בבלגיה.

"כולם יודעים מי זה רלף קליין באירופה וזוכרים את ההשפעה הגדולה שלו על עולם הכדורסל כולו. רלף היה אחד המאמנים הגדולים בכל אירופה ויותר חשוב מזה הוא היה אדם ענק. בכל מקום הכירו אותו ואת ההישגים שלו. יש לו חלק גדול מאוד בעבר המפואר של מכבי ת"א, הוא היה אגדה באירופה כולה. זה יום עצוב מאוד, תנחומי למשפחתו".

מאמן מכבי ת"א בעבר, נבן ספאחיה אמר: "זה יום מאוד עצוב לעולם הכדורסל כולו, אני שמח היום על דבר אחד וזה על שהייתה לי ההזדמנות לפגוש אותו, כשמוניתי לאמן את מכבי ת"א. אני שמח וגאה שפגשתי אגדה כ"כ גדולה שקשורה לכדורסל האירופי ולהיסטוריה המפוארת של מכבי ת"א.


מסינה: "עקבתי אחרי רלף בתור ילד" (יעל מרגלית)
מסינה: "עקבתי אחרי רלף בתור ילד" (יעל מרגלית)

"זה מאוד מצער לשמוע על מותו של מי שהיה אגדה בחייו, הוא חלק גדול שאחראי להיסטוריה המכובדת של מכבי ת"א ואני גאה שהכרתי אותו. אני מאחל למשפחתו שלא ידעו עוד צער ושולח את תנחומי".

מנכ"ל אולימפיאקוס, כריסטוס סתאוורופולוס: "אני רוצה לשלוח בשם מועדון אולימפיאקוס את תנחומינו. ביוון מברכים את מי שנגע בו האבל בכך שמשפחתו תדע לאורך השנים לזכור אותו ואת פועלו וכך אני רוצה לברך אותם. אני באופן אישי לא הכרתי את קליין אבל כולם יודעים מי זה רלף קליין ואיזה אגדה של מאמן הוא היה.


נבן ספאחיה: "מצער לשמוע על מותו של מי שהיה אגדה בחייו" (ניר בוקסנבאום)
נבן ספאחיה: "מצער לשמוע על מותו של מי שהיה אגדה בחייו" (ניר בוקסנבאום)

הוא הביא למכבי ת"א הרבה כבוד וגם לכדורסל בישראל בכלל. היו שנים שהוא נחשב לאחד המאמנים הגדולים ביותר באירופה, זה מצער מאוד לשמוע על מותו של רלף קליין שהיה כ"כ חשוב לכדורסל האירופי והביא כ"כ הרבה הישגים".

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30