יום ראשון, 24.10.2021 שעה 21:08

בוטלו כל משחקי גביע הטוטו לעונה הקרובה

פרסום ראשון: פוצצה פגישה בין ראשי ההתאחדות למועצה להסדר ההימורים בשל פערים בלתי ניתנים לגישור. לבנוני אישר את הידיעה: "שוקלים קיום מפעל אחר"

גביע הטוטו 21-22
 בית 1 
104-74הפועל חיפה1
65-63בני סכנין2
23-23הפועל חדרה3
22-13עירוני ק"ש4
15-33הפועל נוף הגליל5
 בית 2 
70-33הפועל ירושלים1
71-33הפועל ת"א2
44-34מכבי פ"ת3
35-43מכבי נתניה4
13-03בית"ר ירושלים5
לוח משחקים
  • מכבי חיפה
  • 1 - 1
  • הפועל ב"ש
0 תגובות |
גביע הטוטו. המפעל בוטל (עמית מצפה)
גביע הטוטו. המפעל בוטל (עמית מצפה)
פרסום ראשון: מכה גדולה לכדורגל הישראלי בכלל ולנבחרת בפרט. בשל פערים בלתי ניתנים לגישור, בוטלו כל משחקי גביע הטוטו לעונת המשחקים 2008/09, כך נודע היום (חמישי) רשמית ל-ONE.

בפגישה שנערכה ולא בפעם הראשונה בין ראשי ההתאחדות לבין מועצת ההימורים בספורט התברר שהצדדים מתקשים לגשר על הפערים ואף רחוקים זה מזה שנות אור על סיכום משחקי גביע הטוטו שהיו אמורים להיפתח בשבוע הבא.

ל-ONE נודע שההתאחדות לכדורגל מקבלת כל שנה 9 מיליון ש"ח ממועצת ההימורים והשנה ההתאחדות דרשה יותר ובמקום חוזה ל-3 שנים, ההתאחדות ביקשה חוזה לשנה אחת בלבד, עניין שלא מקובל בכלל על המועצה להסדר ההימורים. הצדדים יפגשו ביום ראשון בניסיון להגיע לפשרה גם בנוגע להארכת החוזה ובטח בנושא הכסף.


בכיר בהתאחדות: "בשל הפערים, לא רק שהמחזור הראשון של גביע הטוטו בוטל, אלא לא יתקיים השנה בכלל גביע הטוטו ובהתאחדות בוחנים קיומו של מפעל חלופי לגביע הטוטו".

דובר ההתאחדות לכדורגל, גיל לבנוני, אישר את הידיעה ל-ONE ואמר: "אנחנו שוקלים את קיומו של מפעל אחר. ניסינו כמחווה של רצון טוב להרים צוות שינהל מו"מ, ביומיים האחרונים הוחלפו טיוטות חוזים, אבל יש פערים גדולים מידי. ההצעה לא הוגנת עבור הכדורגל הישראלי.


גיל לבנוני. ההתאחדות בוחנת אפשרות לקיום מפעל חלופי
גיל לבנוני. ההתאחדות בוחנת אפשרות לקיום מפעל חלופי

"זה חשוב לכדורגל הישראלי ולספורט הישראלי. אם המועצה תיענה לדרישות, נקיים את גביע הטוטו. אנחנו שוקלים לפתוח מפעל אחר. אנחנו פועלים לטובת הכדורגל ולא בשם האגו. במועצה אין יו"ר ואין מנכ"ל. רצינו שיהיו הרבה משחקי הכנה לנבחרת", אמר לבנוני.

עוד אמר דובר ההתאחדות: "נמצא את התחליף המקצועי, נקיים מפעל חלופי. עובדים על זה ממש עכשיו. קשה לי להאמין שתוקדם הליגה. אפשר לפתור את הדבר, המועצה הרוויחה מיליארדים, כמה מיליונים זה לא משהו קריטי עבורה".


אבי לוזון. הפערים היו גדולים מדי
אבי לוזון. הפערים היו גדולים מדי

ל-ONE נודע ששני הצדדים לא רצו בפיצוץ הפגישה וניסו מספר פעמים להתגבר על הפערים כדי שמפעל גביע הטוטו ייצא לדרך בכל זאת כדי שקבוצות ליגת העל המחכות למפעל כהכנה רשמית לליגה, וגם כדי שהזוכה תשלשל לכיסה סכום כסף לא מבוטל, אך בעיקר רצו בהתאחדות לכדורגל שמאמן נבחרת ישראל, דרור קשטן, ועוזרו משה סיני, ינסו ללקט את הסגל הטוב ביותר לקראת המשחק מול נבחרת שוייץ שאמור להתקיים ב-6 בספטמבר במוקדמות מונדיאל 2010.

עכשיו כשבוטלו כל משחקי גביע הטוטו, דרור קשטן יזכה לראות את השחקנים אותם הוא רוצה רק במחזור אחד בודד, ב-30 באוגוסט, במסגרת משחקי ליגת העל.


קשטן וסיני. יקבלו את השחקנים אחרי מחזור 1 בלבד
קשטן וסיני. יקבלו את השחקנים אחרי מחזור 1 בלבד

ברוך דגון, דובר מועצת ההימורים, אמר בתגובה ל-ONE: "העברנו טיוטת חוזה לאישור ההתאחדות והתכוונו לקיים משא ומתן, כשרוצים לבטל פונים לגלי האתר. אם זה רצונם זה כבודם. לא קיבלנו שום הודעה על ביטול גביע הטוטו, אבל זה סמנטיקה. חילוקי הדיעות בינינו לבין ההתאחדות לכדורגל הם מהותיים.

"אנחנו חושבים שהגשנו הצעה הוגנת. לעובדה שאין יו"ר ואין מנכ"ל אין קשר לכך שאין חתימה על ההסכם. נשים משחקים שקיימים בכל רחבי העולם בטופס הטוטו. ההכנסות של המועצה לא נפגעו כשהוצאנו מהטוטו את הליגה הלאומית.


גדעון בריקמן. לא מינו לו מחליף
גדעון בריקמן. לא מינו לו מחליף

"אכפת לי מהכדורגל הישראלי, אנחנו שותפים של הההתאחדות בהרבה דברים, אבל הגשנו הצעה שתואמת את הצרכים שלנו. אנחנו התכוונו לקיים מו"מ בתום לב עם הרבה רצון טוב, נכון שיש פערים, אבל הם ניתנים לגישור. אם ההתאחדות תירצה לקיים מו"מ היא מוזמנת. מבחינה משפטית אין לשום צד טענה לצד השני. הכסף מחולק בצורה שקופה וציבורית וצריך לתאום את הצרכים שלנו", סיכם דגון.

בתחילה ההתאחדות לכדורגל היתה אמורה לדחות רק את המחזור הראשון של גביע הטוטו, שתוכנן להתקיים ביום שבת הבא, 2 באוגוסט. זאת מאחר והגוף שמממן את המשחקים, מועצת ההימורים, מוקפא ולא מתפקדת, במיוחד לאחר עזיבתו של היו"ר גדעון בריקמן.


ניצן שירזי: "חבל שההתארגנות נראית ככה" (אור שפונדר)
ניצן שירזי: "חבל שההתארגנות נראית ככה" (אור שפונדר)

עד כה לא נמצא מחליף לבריקמן, כך שהכסף שאמור היה להיות מוזרם לספורט בכלל, ולכדורגל בפרט, מוקפא ותקוע. במצב דברים שכזה, להתאחדות היתה בעיה ולא היה ביכולתה להגריל את משחקי גביע הטוטו של שלוש הליגות הבכירות.

ניצן שירזי: "זו מכה לנבחרת ישראל"
מאמן מכבי פ"ת, ניצן שירזי, אמר בתגובה להחלטה: "חבל שההתארגנות נראית ככה. נבחרת ישראל תקבל מכה חזקה מאד בעקבות ההחלטה הזאת, השחקנים יגיעו למשחק מול שוייץ בלי כושר משחק. אי אפשר לעשות הכנה כזאת לליגה, כי לשחקנים לא יהיה כושר משחק וזה לא דבר נורמלי".

מנהל מ.ס אשדוד, רפי נידם, הוסיף: "חבל מאד שהמפעל הזה בוטל, לא בגלל חשיבות המפעל, אלא בגלל שהתכוננו לקראתו. קיימנו את מחנה האימון לפי התכנון של המפעל ואם לא יהיה גביע הטוטו מישהו יצרך לשלם על המחדל הזה".

מאמן מכבי חיפה, אלישע לוי, אמר: "אני שומע על זה עכשיו בפעם הראשונה, חבל כי משחקי גביע הטוטו יכולים לעזור לנו".

איציק גניש דובר מכבי נתניה: "אנחנו מקווים שימצא פתרון מהיר לבעיה שהתעוררה"

בהכנת הידיעה סייעו דורון בן דור, יניב יוסיף אור, מילן בן דוד וחן מישל

אסור לפספס
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
נגןהידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי
הידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי