יום שבת, 04.12.2021 שעה 09:37

נפטר נשיא ביה"ד של ההתאחדות שאול אלוני

אבל כבד נפל על ההתאחדות לכדורגל. אבי לוזון: "איש יקר, מיוחד ונדיר". אבן עזרא: "מכה בשבילי". הועברה בקשה רשמית לדקת דומיה במשחק מול רוסיה

0 תגובות |
שאול אלוני (במרכז). נחשב לשופט בעל מוח חריף
שאול אלוני (במרכז). נחשב לשופט בעל מוח חריף
אבל כבד נפל היום (שישי) בהתאחדות לכדורגל, עם היוודע דבר מותו של נשיא בית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל, שאול אלוני שנפטר לאחר שנלחם במחלה קשה בגיל 79.

אלוני היה שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, ובתקופה מסוימת אף היה שופט בית המשפט העליון כשופט בפועל. במשך תקופה ארוכה הוא נמנה על ביה"ד העליון של ההתאחדות לכדורגל, כשבמקביל שימש כנשיא בתי דין של איגודי ספורט נוספים וחבר בוועדות ציבוריות רבות.

בהתאחדות בכלל ובמחלקה המשפטית בפרט, קיבלו בצער רב את דבר מותו של שאול אלוני. מנהל המחלקה המשפטית יריב טפר אמר ל-ONE: "אני אזכור את החדות של אלוני. היתה לו סמכות ברגע שהוא ניצב בכל דיון משמעתי, לא היתה לו בעיה לדפוק על השולחן ולהגיד זו ההחלטה שלי".

"היה אצלו סדר בבית הדין", המשיך טפר, "הוא לא אכל את כל השטיקים שיש אצלנו בכדורגל. העיקרון הספורטיבי והפייר פליי עמדו לנגד עיניו, וכל זה הוא עשה מתוך אהבת המשחק.

"שאול היה איש יקר, מיוחד ונדיר בנוף האנושי של ימינו. במשך שנים הוא עזר, תרם, האיר והעניק לנו מחוכמתו ותבונתו. הוא יחסר לכל מי שהכיר אותו ולכדורגל הישראלי, כולנו נתגעגע אליו", אמר אבי לוזון, יו"ר ההתאחדות לכדורגל.

שאול אלוני ששכל את בנו שהיה חייל בצנחנים, היה איש אשכולות, אוהב השפה העברית, התמחה בלשון, אהב ספרות והיה בעל ידע בתלמוד, גמרא ומשנה. אלוני, שהיה גם מבכירי הבוררים בישראל, נחשב לשופט בעל מוח חריף, פסיקה בהירה, מהיר וחד בהחלטותיו.


שאול אלוני ז"ל (משמאל). "כולנו נתגעגע אליו"
שאול אלוני ז"ל (משמאל). "כולנו נתגעגע אליו"

תובע ההתאחדות לכדורגל, שלום אבן עזרא, תאר קווים לדמותו של שאול אלוני כשאמר ל-ONE :"כשופט הוא היה מהיר תפיסה, הוא היה מכין את התיק לפרטי פרטים, והיה בא מוכן לדיונים בצורה מאוד קפדנית, ההחלטות שלו לא תמיד היו שגרתיות אבל מדובר במשפטן מעולה ואיש אשכולות ממדרגה ראשונה."

בן עזרא, שהיה חבר אישי של המשפחה, הוסיף: "אנחנו חברים יותר מ-40 שנה, בשבוע שעבר הייתי לצידו ושוחחנו לא מעט. אלוני אהב את המקורות, למדנו יחד גמרא ותנ"ך. מותו זה מכה בשבילי". מיד עם היוודע מותו של אלוני, העבירה ההתאחדות בקשה רשמית לערוך דקת דומיה לפני המשחק נגד רוסיה מחר באצטדיון ר"ג.

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30