ראשי| תוצאות LIVE|ONE VOD|הימורי ספורט|גליצ'ים|Winner|רדיו|גיימינג|בריאות וכושר|ONE TRAVEL
יניב קטן
אחד מגדולי שחקני מכבי חיפה, זכה עם המועדון בשש אליפויות ופעמיים בגביע הטוטו, כאשר הוא הבקיע במדים הירוקים 113 שערים. קטן ערך 31 משחקים במדי נבחרת ישראל וכבש חמישה שערים. כמו כן, הוא גם שיחק במדי ווסטהאם האנגלית, כאשר בארץ הוא שיחק רק במכבי חיפה
טורים אחרונים

אלאך יצטרך לקבל החלטות קשות מבחינת חיפה
יניב קטן בטור אישי ל-ONE, מייעץ למנהל המקצועי החדש מה לעשות: פילוספיית המשחק שלו שונה משל לוזון, הוא הגיע כדי לשלוט מקצועית ואסור להתערב לו

אני מקווה בשביל המנהל המקצועי החדש של מכבי חיפה שהוא עשה שיעורי בית כמו שצריך לפני שהגיע לפה. מכבי חיפה זהו מועדון גדול עם קהל אוהדים גדול עם אמצעים מאוד גדולים, אבל עם לא מעט בעיות שהוא יצטרך למצוא להן פתרונות.

תפקידו של מו אלאך ללמוד בצורה קפדנית ועמוקה, מי האנשים שסובבים את הקבוצה ומה התפקידים שלהם. המנהל המקצועי הנכנס יצטרך לקבל החלטות לא פשוטות כבר בימיו הראשונים.

גיא לוזון: היו היום הרבה דברים חיוביים

מחלקת סקאוטינג: הוא יצטרך לעשות בדיקה קפדנית במחלקת הסקאוטינג של המועדון שלאורך שנים נכשלת בבחירת השחקנים הזרים ולעיתים גם בבחירת הישראלים. הגיע הזמן לבדוק את דרך קבלת ההחלטות ולהבין למה לא מצליחים כל כך הרבה שנים בבחירת הזרים.

כמו כן המנהל המקצועי יצטרך להיכנס לעובי הקורה גם בעניין הרפואי במועדון, הוא יצטרך לבדוק את כל המאמנים ואנשי המקצוע שעובדים סביב גיא לוזון - מאמני כושר, אנליסט, פסיכולוג, לראיין לעומק ולתהות על קנקנו של כל אחד ואחד מהם. בסופו של דבר הוא יצטרך להחליט מה טוב לו ולאגנד'ה המקצועית שבה הוא מאמין, לראיה שלו כמנהל מקצועי, ומי יכול ללכת איתו לאורך הדרך. בקיצור לעשות סדר.

כמו כן הוא חייב לראות את כל המשחקים של מכבי חיפה בשנתיים האחרונות לפחות, במיוחד מהתקופה בה גיא לוזון התמנה כמאמן הקבוצה ולנסות להבין מה קרה בקבוצה מבחינה מקצועית, ולנסות ולגלות מה הבעיה. כמו כן הוא חייב לקרוא למאמן לשיחה, להסביר לו בצורה יפה שהם לא יכולים להמשיך יחד ולהביא צוות זר חדש לקבוצה. נכון, מבחינת לוזון, מדובר בבחור טוב, אבל נשים את הצד האישי, מבחינה מקצועית הוא נכשל.

גיא לוזון בטירוף. יש לבדוק את הצוות שסביבו (עמית מצפה)

המנהל החדש של מכבי חיפה דוגל בפילוסופיית משחק יצירתית, להיות דומיננטי במשחק, לשלוט, בעוד אצל גיא לוזון הכדורגל לא יצירתי ואנמי. מו חייב להביא צוות שלא מעורבב, ולדעת להיפרד מגיא בצורה מכובדת ויפה. מבחינתי, אם הוא ימשיך עם גיא לוזון זו התחלה ברגל שמאל. גיא לוזון נכשל בכל פרמטר שקשור לכדורגל וקבוצת צמרת.

הדברים שהמנהל החדש צריך לעשות בנוסף: הוא צריך להכין תכניות אימונים למאמנים החדשים אם אכן יהיו כאלו - יומית, שבועית וחודשית או לכול מי שיאמן את הקבוצה, לערוך שיחות אישיות עם שחקנים, להגיד את ה-’אני מאמין’ שלו, לדרך בה הוא רוצה ללכת. להציג לשחקנים את הדברים הפחות טובים בקטעי וידאו, מהיום הראשון להסביר להם מה הוא רוצה לעשות בקבוצה החדשה.

מחלקת הנוער: עליו לבדוק את מנהל המקצועי שמוליק חנין ומאמני המחלקה, מה הידע שלהם בכל הנוגע לאימון ילדים ונוער, מה המטרות בהווה ובעתיד, להתוות דרך מקצועית ברורה ונכונה במחלקת הנוער. לאחר בדיקה קפדנית, עליו להחליט מי מתאים להמשיך ומי לא. מו הגיע כדי לשלוט במועדון מבחינה מקצועית וספורטיבית, עליו לקבל החלטות לא קלות ולא פשוטות, אבל טובת המועדון מעל הכול.

שמוליק חנין (אחמד מוררה)

כפר גלים: הוא חייב שמתקן האימונים יהיה סטרילי לחלוטין רק לשחקנים וצוות מקצועי, בלי גישה לאנשי הנהלה ביום יום ולא לאסיפות הקבוצה. המתקן חייב להיות מחוץ לתחום, רק שחקנים ואנשי מקצוע יכולים להכנס אליו.

יענקל’ה עשה טעות אחרי טוני מוניוס כאשר לא מינה מנהל מקצועי חדש בתפר לאחר שהעסקה מולו נפלה והוא עצמו לא הגיע למועדון כדי למלא את התפקיד הזה. אלאך חייב לקבל מיענק'לה שחר מנדט שיוכל לבצע את ההחלטות המקצועיות לפי ראות עיניו, הוא צריך להתוות את הדרך מקצועית במועדון בלי שיתערבו לו.
RSS RSS  הדפס  שלח לחבר  הוסף תגובה 

... תגובות בטעינה ...
כדורגל ישראלי
כדורגל עולמי
כדורסל ישראלי
כדורסל עולמי
ספורט אחר
ארגוני ספורט
אקסטרה
1:1