יום שני, 24.01.2022 שעה 19:04

גלפנד זכה במקום ה-2 באליפות העולם בשחמט

רב האמן הישראלי עשה הישג חסר תקדים באליפות שהתקיימה במקסיקו. גלפנד סיים במקום השני בצוותא עם אלוף העולם היוצא, ולדימיר קראמניק

0 תגובות |
בוריס גלפנד. הישג באליפות העולם (יח
בוריס גלפנד. הישג באליפות העולם (יח"צ)
רב האמן בוריס גלפנד זכה הלילה (בין ראשון לשני) במקום השני באליפות העולם בשחמט. גלפנד זכה בסגנות יחד עם אלוף העולם היוצא, ולדימיר קראמניק.

זהו הישג חסר תקדים בשחמט הישראלי ונחשב להפתעה גדולה באליפות העולם שהתקיימה במקסיקו.

האיגוד הישראלי לשחמט בירך את גלפנד על הישגיו, כשבסך הכול היה מרחק נקודה אחת מהמקום הראשון (באליפות זכה רב האמן ההודי אישתואן אנאנד).

מאיגוד השחמט מסרו: "יש חשש של ממש שבעתיד נתקשה להגיע להישגים שכאלה ולו בשל העובדה שהמדינה החליטה במקום להגדיל את התמיכה בענף-לקצץ בו".

באיגוד הוסיפו כי בישראל קיים פוטנציאל אדיר של שחקנים ובעזרת תמיכה תקציבית ראויה ישראל יכולה היתה להוביל את השחמט העולמי.

דור העתיד נמצא כבר כאן כשלפני שבוע זכו ארבעה שחמטאים צעירים במקומות הראשונים באליפות אירופה ובהם גיל פופילסקי בן ה-14, שזכה במדליית ארד לבני גילו.

יו"ר האיגוד לשחמט, אביב בושינסקי, אמר שהישגו של גלפנד, המייצג את ישראל, קיבל חשיפה תקשורתית אדירה בכל העולם: "לא יתכן שמצד אחד המדינה תתהדר בהישגים אלה ומצד שני תתנכר לנציגיה בהעדר תמיכה בסיסית ראויה".גלפנד בן ה-39 נולד בברית המועצות לשעבר בעיר מינסק. רב האומן מדורג במקום הראשון בישראל כשמד הכושר שלו עומד על 2736 נק'. גלפנד מדורג במקום ה-11 בדירוג העולמי.

ב-1992 גלפנד היה השלישי בעולם כשמקדימים אותו ענקי השחמט, גארי קספרוב ואנטולי קרפוב. באליפות שנערכה במקסיקו התחרו 8 מגדולי שחמטאי תבל על התואר "אלוף העולם בשחמט".

גלפנד, החבר באגדות השחמט של ראשון-לציון (העיר בה הוא מתגורר), עשה הישג חסר תקדים כשזכה בסגנות והצליח להשיג את ההישג הגדול ביותר בקריירה שלו ובהיסטוריה של השח הישראלי.ויסוואנתן אנאנד, השחמטאי שזכה באליפות העולם, דורג במקום הראשון בעולם עם 2,786 נקודות. אנאד הוא אחד מבין ארבעת השחמטאים, היחידים בעולם, ששברו את מחסום ה-2800 נקודות במד הכושר של פיד"ה. הוא הפך לאסיאתי הראשון בהיסטוריה שזוכה בתואר אלוף העולם בשחמט.

הכנסו לפורום השחמט של ONE
אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30