יום שבת, 08.08.2020 שעה 04:07
ראשי|תוצאות LIVE|ONE VOD|הימורי ספורט|גליצ'ים|Winner|רדיו|זמן מגרש|בריאות וכושר|לה ליגה פנטזי

סגל: לא מנסה למכור, רוצה להעביר. לא אפקיר

בתכנית הספורט של ישראל בשיתוף ONE דנו עם בעלי מכבי נתניה: "אחרי גמר הגביע לא השקעתי מחשבה יתרה". התכנית משודרת גם ב-101.5FM ורדיו הים האדום

0 תגובות מערכת ONE | 20/05/2020 18:00
אופירה אסייג ואייל ברקוביץ' (מערכת ONE)
אופירה אסייג ואייל ברקוביץ' (מערכת ONE)

תוכנית הספורט של ישראל בשיתוף ONE משודרת בכל ערב מ-18:00 עד 20:00. את תוכנית הספורט ניתן לשמוע ברדיו תל אביב (102FM), רדיו חיפה (99.5FM ו-107.5FM), רדיו ירושלים (101FM), רדיו דרום (97FM ו-95.8FM), וגם באשקלון ובאשדוד ב-101.5FM וברדיו הים האדום ב-102FM בדרום. בנוסף לכל שלל התחנות המכובדות, התוכנית משודרת גם כאן באתר.

הערב בתוכנית דיברנו עם אריק זאבי על תפקידו החדש וכן שוחחנו עם אייל סגל על עזיבתו את מכבי נתניה. כמו כן, התכוננו לחזרת ליגת העל לפעילות בעוד עשרה ימים ונעסוק בכדורגל העולמי.

אייל סגל: “לא רוצה למכור את מכבי נתניה, רוצה להעביר”

שוחחנו עם הבעלים של היהלומים, אייל סגל, על המצב הכלכלי של הקבוצה בעקבות משבר הקורונה, האם הוא מתכוון ללכת או להישאר במועדון, האם יעמיד ערבויות לזכות הקבוצה במקרה שלא יבוא רוכש ומה הטעויות שנעשו לאורך הדרך.

אייל סגל (רדאד ג'בארה)אייל סגל (רדאד ג'בארה)

אתה הולך או נשאר:
”כשאמרתי שאני עוזב את נתניה, עשיתי את זה כצעד הכרחי בתפיסת עולמי ולצערנו הרב כעבור חודש פרצה על כולנו מגפה ואסון עולמי שגרם גם למגעים שהתחילו להתעסק בעצמם ולא ברכישת הקבוצה. יש לי אחריות להמשיך לעזור ולסייע. את האמירה שאני הולך היא סופית ומוחלטת, כרגע אני מנסה לעזור כי אני אוהד הקבוצה והיא חשובה לי, לא שיניתי את דעתי”.

חבל מאוד שאתה עוזב, לדעתי אף אחד לא ייקח את המועדון אחרי הקורונה. איך אתה נשאר.
”אפשר גם אחרת. ברור לי לחלוטין שאף אחד לא עומד להרים טלפון ולהציע הצעה. אגב, אני לא מנסה למכור, אני מנסה להעביר. גם אתה ניהלת קבוצת כדורגל ואתה יודע כמה כסף צריך להזרים, כ-20 מיליון. נתניה בלעדיי בלי מכירת שחקנים הגיעה להכנסות של 20-22 מיליון שקלים”.

אבל המצב לא יהיה כפי שהיה:
בשוטף אני לא נמצא בנתניה. יש דירקטוריון כבר 4 שנים. בניתי מבנה כמו בחברה ציבורית, יש מזכיר שמנהל אותו בשוטף. אם לא יבוא מישהו אחר, אני אמשיך מול הרגולציה ואעמיד ערבויות לקבוצה. עד שהגיע אלי שגב, כל התקופה מאז עזיבת יאמר הערבויות היו שלי. זה מצב הכרחי, מכבי נתניה לא תזרק. היא תבנה בצורה יותר עזה, שדורשת חשיבה שונה ולא תיכנס להרפתקאות. זה רק ייתן הזדמנות לצעירים”.

אייל סגל עם חולצת הוקרה במשחק הראווה (הדר אקריש)אייל סגל עם חולצת הוקרה במשחק הראווה (הדר אקריש)

לגבי החוזים של השחקנים, יש כאלה שלא מוכנים לקצץ.
”התמזל מזלנו שנכון להיום במכבי נתניה יש בסך הכל 5 חוזים ארוכי טווח. מבין החמישה האלה אני מעריך ששלושה או ארבעה יקצצו. אם הבעיה תשאר עם שחקן אחד, נפתור את הבעיה. הנושא הכלכלי הוא לא מהותי, זה כבד מאוד אבל לא המהות. נתניה בשבילי זה עולם ומלואו. אני נמצא בסיטואציה בלתי אפשרית, קשה להיות אוהד שרוף ובעלים”.

אולי לא התנהלתם טוב בעבר מבחינה כספית.
”הפסדנו בצורה אכזרית בגמר הגביע. בדרך חזרה זה היה שעתיים היותר קשות שהיו לי בחיים, לא החלפתי עם אשתי מילה. היה לי זמן לחשוב ולראות מה עושים. הדבר הכי חשוב היה לראות איך מפצים את האוהדים. לצערי הרב לא השקעתי מחשבה יתרה”. 

אוהדי מכבי נתניה תומכים באייל סגל (רדאד ג'בארה)אוהדי מכבי נתניה תומכים באייל סגל (רדאד ג'בארה)

ניר אלון: “נזדקק לשיתוף פעולה, חייבים להגיע להסכמות”

יו”ר ארגון השחקנים, ניר אלון, שוחח איתנו על המתווה של שחקני הכדורסל, הכדורגל וליגת הנשים. כמו כן הסביר איך השחקנים והקבוצות צריכים לעשות שיתוף פעולה בשביל להוציא את העונה הבאה לדרך.

מה עושים עם השחקנים שלא רוצים לקצץ.
”היום הגיעו אלי כל הקבוצות בכדורסל וכולם חתמו עם הסכם קיבוצי עד סיום העונה. שחקנים ויתרו על השכר והבונוסים. הם הבינו שהם צריכים לוותר בשביל שהעונה תגמר על הפרקט. ככה גם היה עם ליגת העל נשים. בעונה הבאה ברור לכולנו שקבוצה שכבר חתמה חוזים על השחקנים כמו הפועל באר שבע, צריכה לעשות התאמות. דיברתי עם הרבה יושבי ראש, בעיקר מי שמתוקצב על ידי העיריות, שזה לא יהיה כאלה תקציבים”.

יש 4-5 שחקנים שלא ירצו לקצץ מה עושים.
”יש המלצות של פיפ”א. ברגע שהעונה משוחקת צריך להגיע להבנות מתוך הסכמה. עושים הצבעה, הרוב קובע. שעושים מתווה מסוים ונגיד כמה הם ירוויחו יחסית לחוזה שלהם הקיים והוא יהיה לכולם. אז יודעים שחוזה קיים צריך לשלם 80% על ההסכם. צריכים שיתוף פעולה של כל הצדדים. אני אגלה לכם סוד, זה לא המקום היחיד שיש בעיות ומאה שנה לא היה כזה אירוע. שלחתי היום מייל להמון מדינות ואני רוצה לבדוק מה קורה עם העניין של הביטוח. אם יהיה שיתוף פעולה, נגיע להסכמות”.

ניר אלון (חגי מיכאלי)ניר אלון (חגי מיכאלי)

אריק זאבי: “נפגעתי כלכלית בגלל הקורונה”

שוחחנו עם מי שעתיד להיות יו”ר המכביה הבאה, אריק זאבי, על המינוי הצפוי, איך הוא מרגיש בעקבות כך, מה הוא צופה בעקבות הדחייה של האירוע, האם המגפה פגעה בו כלכלית וגם למה הוא מתכוון לעשות את זה בהתנדבות.

שלום וערב טוב לך, אריק זאבי:
”ערב טוב”.

אריק זאבי (איתי כהן)אריק זאבי (איתי כהן)

אתה צפוי להיות יו”ר המכביה.
”למעשה אני יו”ר הוועדה המארגנת, אירוע ענק שנערך פעם בארבע שנים. בעצם 30 אלף יהודים שמגיעים לארץ לתחרויות האלה”.

גם דייויד בלאט היה בין המועמדים להחליף את אילן פרנקו.
”ככה גם אני שמעתי. גם הוא התגלה במכביה וגם טל ברודי. 5% ממי שמשחק במשחקים האלה עולה לארץ בסופו של דבר. יש 375 מיליון שקל שנכנסים מהדבר הזה. 60% מהעלות של הדבר הזה על הספורטאים. בארצות הברית, רק אחד מתוך 30 נבחר לנבחרת הוקי ויש תחרות גדולה עליהם”.

מה שטוב שהם באים לארץ.
כן 70% מהם באים לראשונה בארץ. זה לא בשביל הרמה, מנסים להביא כמה שיותר חזקים בעולם. זה מכניס הרבה כסף ועוזר לתיירות”.

בלאט (מיכה בננו)בלאט (מיכה בננו)

למה זה התנדבותי.
”יש החזר הוצאות מכובד, זה לא בהתנדבות נטו. יש לשכה שאתה מקבל בכפר המכביה, יש צוות שלם שעושה את זה. גם ניר ברקת לקח חלק מאוד פעיל ותרם מאוד. חיפה תארח את מכביית הנוער, נתניה את הוותיקים וירושלים את המכביה הרגילה. אמיר פלד התקשר אלי והציע לי. הוא זרק עלי את הפצצה הזו”.

כמה פגעה בך הקורונה.
”הג’ודו זה לא הפרנסה העיקרית שלי. אני נפגעתי כי הכל התבטל. היו לי הרצאות בזום, רובם בהתנדבות וחלק בתשלום חלקי. בחודש יוני התחילו טלפונים ואני מקווה שנחזור לשגרה לאט לאט”.

מתי מתחילות ההכנות.
”אנחנו במצב מעולה, כי יש לנו עוד שנתיים. זה נדחה בשנה בגלל שהאולימפיאדה נדחתה”.

אם תהיה הצלחה אתה עשוי לקבל תפקיד נוסף.
”אני מאמן, זה הדבר שאני הכי אוהב לעשות. שני ארגונים ישראלים הציעו לי להיות היו”ר שלהם. אני אוהב לאמן, זה משהו חיצוני שהרגשתי שאני יכול לעשות את זה ואולי זה יפתח לי דלתות”.

אריק זאבי (אורן בן חקון)אריק זאבי (אורן בן חקון)

ברזל: “אייל ברקוביץ’ תמיד מועמד לנבחרת ישראל”

דנו עם ראש מערך ההסברה בהתאחדות לכדורגל, שלומי ברזל, על עתיד הענף ונבחרת ישראל אחרי מגפת הקורונה, מה יעלה בגורלו של המנהל המקצועי וילי רוטשנטיינר והאם אייל ברקוביץ’ וברק בכר יוכלו לאמן את הנבחרת הלאומית.

שלום וערב טוב לך, שלומי ברזל:
”ערב טוב”.

שלומי ברזל (איציק בלניצקי)שלומי ברזל (איציק בלניצקי)

מה מעמדו של ווילי רוטנשטיינר:
“ווילי רוטנשטנייר ממליץ לוועדה המקצועית, היא מקבלת החלטה ואז ההנהלה קובעת. המעמד שלו לא מתנדנד. אני מעריך שיותר מ-75% ווילי יישאר בתפקיד. אנחנו מרוצים ממנו, הוא הסכים לקצץ בשכרו. הוא עושה עבודה טובה ויש הרבה מאוד מרוצים. שינו זוארץ, דודו אוואט, דרור קשטן, שרון ניסנוב ושמעון מימון נמצאים בוועדה”.

ברקוביץ’ יכול לאמן את הנבחרת:
“אייל ברקוביץ’ תמיד מועמד לאימון נבחרת ישראל. הוא אומר שהוא רוצה, יש כאלה שלא אומרים. אין גורם אחד שלא מנסה להתערב בתהליך הזה. צריך לעשות הבחנה בין מי שרוצה לנסות להשפיע ובין מי שמשפיע”.

ברק בכר לא שירת בצבא, הוא יכול לאמן:
”ממה שאני יודע, ברק עשה שירות לאומי וזה סודר. אולי אגיד משהו מפתיע, אבל אין שום הנחיה שחייב לשרת בצבא בשביל לאמן את הנבחרת. אין דבר כזה בתקנון. גם שחקנים שלא עשו צבא יכולים לשחק, אבל זאת נורמה”.

ברק בכר (מרטין גוטדאמק)ברק בכר (מרטין גוטדאמק)
RSS RSS   Facebook Twitter טוויטר   הדפס   הוסף תגובה 

... תגובות בטעינה ...
אסור לפספס
נגןמשחק חיובים באימון של ריאל מדריד
חיובים מול סרחיו ראמוס: מי חגג בסוף?
נגןבת הזוג של רונאלדו ממשיכה לקדם את מותג הטייצים
סרטון של ג'ורג'ינה מתאמנת שובר את הרשת
נגןהאמן שהפוך כוכבים גדולים לבובות מקרמיקה
תנסו בבית: כך מייצרים בובה של רונאלדו
נגןכוכבה של פאריס ממשיך לבצע את האתגרים כהלכה
ניימאר ממשיך לאתגר הבא... בטיקטוק