יום חמישי, 18.07.2024 שעה 15:43
ליגת העל 24-25
00-00בית"ר ירושלים1
00-00בני סכנין2
00-00הפועל ב"ש3
00-00הפועל חדרה4
00-00הפועל חיפה5
00-00מ.ס אשדוד6
00-00מכבי בני ריינה7
00-00מכבי חיפה8
00-00מכבי נתניה9
00-00מכבי פ"ת10
00-00מכבי ת"א11
00-00עירוני ק"ש12
00-00עירוני טבריה13
00-00הפועל ירושלים14
לוח משחקים
 • מכבי בני ריינה
 • שבת, 24/08, 00:00
 • מכבי נתניה
 • מכבי חיפה
 • שבת, 24/08, 00:00
 • עירוני טבריה
 • בית"ר ירושלים
 • שבת, 24/08, 00:00
 • מ.ס אשדוד
 • עירוני ק"ש
 • שבת, 24/08, 00:00
 • הפועל ב"ש
 • בני סכנין
 • שבת, 24/08, 00:00
 • מכבי פ"ת
 • מכבי ת"א
 • שבת, 24/08, 00:00
 • הפועל ירושלים
 • הפועל חדרה
 • שבת, 24/08, 00:00
 • הפועל חיפה

מכבי ת"א דורשת כ-143 אלף ש"ח מבית"ר ת"א

הצהובים משיבים אש וטוענים שזה הסכום שעלו עד כה הוצאות הבוררות: "תובענת הסרק שלהם חסרת יסוד ומחוסרת תום לב". בית"ר ת"א ענתה: "בקשה מופרכת"

|
שחקני מכבי תל אביב (רדאד ג'בארה)
שחקני מכבי תל אביב (רדאד ג'בארה)

המאבק בין מכבי תל אביב לבית"ר ת"א/בת ים נמשך, כפי שחשפנו לראשונה ב-ONE. בית"ר ת"א הגישה נגד מכבי ת"א תביעת בוררות בטענה כי הצהובים הפרו את ההסכם בין הקבוצות, גרמו לנפילת הקבוצה וביקשה לקבל מסמכים על השאלת השחקנים. בהמשך ביקשה בית”ר ת”א להפסיק את ההליך המשפטי ולבטל את התביעה, כאשר הצהובים דרשו את ההוצאות שנלוו לכך.

דיון מקדמי התקיים בפני הבורר עו"ד עמיאל תגר, כאשר בית"ר ת"א לאחר מכן הגישה בקשה להפסקת ההליך, כאשר היא מציינת כי בכוונתה להגיש תביעה כספית נגד מכבי ת"א. כעת, הצהובים הגישו ב-25.2.2024 דרישה לקבלת סך של 142,914 ש”ח הוצאות מבית"ר ת"א, שלטענתם עלו להם עד כה בגין התביעה.

"תובענת הסרק שבית"ר הגישה היא חסרת יסוד, מחוסרת תום לב, ומהווה שימוש לרעה בהליכי משפט. בכתב התביעה בית"ר עתרה למסמכים בטענה שאלה כביכול אינם בידיה, אולם הוכח במהרה כי מדובר בטענה שאינה אמת, ובידי בית"ר היו עשרות מסמכים (הסכמים) להם עתרה. בית"ר הייתה יכולה להשיג את המסמכים להם עתרה מהרשות לבקרת תקציבים ו/או ממנהלה של בית"ר בתקופה הרלוונטית, רו"ח ליאור שחטר, אך היא לא עשתה כן, ואף לא הציגה ולו פניה אחת למי מהם טרם הגשת התובענה", טענו במכבי ת”א.

שחקני בית"ר תל אביב בת ים (יונתן גינזבורג)שחקני בית"ר תל אביב בת ים (יונתן גינזבורג)

כאמור, מכבי ת"א דורשת באמצעות עורכי הדין שלום מטלון, גל מזרחי ממשרד מטטרי, מאירי, וכט ושות': "לצרכי התגוננות מן התובענה, מכבי הוציאה עד מועד הגשת תשובה זו (ללא הוצאות תשובה זו), סך של 142,914 ש”ח, כולל מע"מ. כל ההוצאות שהוצאו כאמור היו חיוניות וסבירות. על פי דין, על בית"ר לשאת במלוא ההוצאות בפועל שנגרמו למכבי בנסיבות עד כה של הקבוצה".

לתביעה של הכסף אף מצורף תצהיר של סמנכ"ל הכספים של מכבי ת"א, רו"ח תומר שמואל, שמציין כי הקבוצה כבר שילמה למשרד עורך הדין שלה 50,703 שקלים וכי סך נוסף של 92,211 שקלים צפוי להיות משולם במהלך חודש מרץ.

מנגד, בית"ר ת"א באמצעות עו"ד דניאל לסרי דחתה את טענות מכבי ת"א וטענה כי: "יכולה הנתבעת לטעון ולחזור ולטעון, בלשון כזו ובלשון אחרת, כי התביעה חסרת יסוד, חסרת עילה, חסרת תום לב, מהווה שימוש לרעה בהליכים משפטיים וכיו"ב, אך כל אלה בשלב זה, מהוות סיסמאות וקלישאות, או משאלת לב של הנתבעת, שלא יכולות לבוא במקום קביעות משפטיות וסופיות של ערכאה משפטית".

שחקני מכבי תל אביב (רז אמיר)שחקני מכבי תל אביב (רז אמיר)

לגבי בקשתה של מכבי ת"א לקבל 142,914 שקלים, כותב עורך הדין של בית"ר ת"א: "את עיקר מרצה הקדישה הנתבעת לשכנע את הבורר הנכבד כי היא זכאית לא פחות מ-142,000 ש”ח כשכ"ט וכי הקדישה להליך עד כה ממנה ביקשה התובעת לחזור לאחר ישיבת ק"מ הראשונה לא פחות מ-230 שעות עבודה. נניח לרגע לכנות השעות שנטען שהושקעה בהכנת התיק. האם זו כמות שעות סבירה? האם זו כמות שעות מידתית לאופי הדיון עלותו או מורכבותו? האם הדבר מעיד על חיסכון במשאבי זמן ועלויות כנדרש בתקנות הרלוונטיות? האם על התובעת לשאת בעשרות או מאות השעות שטוענת הנתבעת שהשקיעה, כדי להצדיק למשל את טענת ההגנה העיקרית של הנתבעת, כאילו בין הצדדים לא התקיימו לכאורה יחסים מיוחדים. (ב-3 שנים האחרונות היו בסגל התובעת מידי שנה 15 שחקנים מושאלים של הנתבעת)?".

עוד מציינת בית"ר ת"א לגבי הסכום הנדרש: "מכל מקום ברור שמדובר בבקשה מופרכת שאף בר דעת לא היה נענה לה. בכלל, ובנסיבות שהובילו לבקשת המחיקה. האם הניחה הנתבעת בפני הבורר שמץ של נימוק שיצדיק את הגדלת הסכום? האם עשתה הנתבעת איזה שהם מאמצים או מהלכים במהלך ההתדיינות עד היום, שיצדיקו את הגדת הסכום? ואולי דווקא ההיפך, ואלמלא הייתה יושבת בחוסר מעש ולפחות משיבה או מתייחסת לפניות התובעת, ניתן היה לחסוך את ניהול התיק מלכתחילה? והאם העובדה שכל התיק התמצה בהגשת כתב הגנה וישיבה מקדמית קצרה, במסגרתה הוברר שאין מסמכים והודעות בכתה (שגילויים נדרש בתובענה), לא מצדיק דווקא את הפחתת סכום ההוצאות, שמלכתחילה היינו חושבים עליהם?”

“גם חישוב המתבסס על כללי לשכת עורכי הדין והתעריף המינימלי (לאחר הצמדה להיום) הקבוע בהם להגשת תביעה בבית משפט ששוויה אינו נתון לקביעה כספית (כ-8,600 ש”ח), בפני בורר (75% מהסכום בבית משפט), מביא אותנו לשכ"ט של כ-6,150 ש”ח. אכן התעריף אינו מחייב (ניתן לסטות ממנו, למעלה אך גם למטה)”.

אסור לפספס
נגןמתיאו מסי רוצה שיגזרו לו חתיכה מהרשת
מתיאו מסי רוצה שיגזרו לו חתיכה מהרשת
נגןהעקיצה שקיבל אוסקר גלוך מחבריו בזלצבורג
העקיצה שקיבל אוסקר גלוך מחבריו בזלצבורג
נגןאיך עושים תספורת כמו של לאמין ימאל?
איך עושים תספורת כמו של לאמין ימאל?
נגןדניאל פרץ עם נוקאאוט לסוון אולרייך
דניאל פרץ עם נוקאאוט לסוון אולרייך
כדורגל ישראלי חדשות
ליגת העל
ליגה לאומית
ליגות נמוכות
גביע המדינה
גביע הטוטו
גביע הטוטו לאומית
ליגת העל לנוער
נוער וילדים NEXT ONE
ספורט תיכוניים
ליגת ''יעז'' פוצ'יוולי
נבחרת ישראל
ליגת העל לנשים
הליגה הלאומית לנשים
התאחדות/שופטיםכדורגל עולמי חדשות
יורו 2024
ליגה ספרדית
ליגה איטלקית
ליגת האלופות
הליגה האירופית
קונפרנס ליג
ליגה אנגלית
ליגה גרמנית
ליגה צרפתית
ליגה בלגית
ליגה הולנדית
ליגה רוסית
ליגה טורקית
ליגה יוונית
ליגה קפריסאית
ליגה סקוטית
ליגה פורטוגלית
ליגה שווייצרית
ליגה אוסטרית
ליגה פולנית
ליגה ארגנטינאית
ליגה ברזילאית
ליגת האומות
מוקדמות יורו 24
מונדיאליטו
יורו עד 21
ליגות נוספותכדורסל ישראלי חדשות
ליגת ווינר סל
גביע המדינה
גביע ווינר
לאומית גברים
ליגת ווינר אתנה נשים
ליגת התיכונים
נבחרת ישראלכדורסל עולמי
חדשות
NBA
יורוליג
יורוקאפ
ליגת האלופות של פיב''א
ליגה ספרדית
ליגה יוונית
ליגה איטלקית
ליגה טורקית
ליגה אדריאטית
/* LAST / NEXT ROUNDs */