יום שלישי, 27.02.2024 שעה 05:44
ליגת העל 23-24
5216-5423מכבי חיפה1
5219-4723מכבי ת"א2
4318-4323הפועל ב"ש3
4128-3423הפועל חיפה4
3129-2523בני סכנין5
3024-2523מכבי בני ריינה6
2939-2923מכבי פ"ת7
2536-2523מכבי נתניה8
2431-2423הפועל ירושלים9
2332-3123בית"ר ירושלים10
2337-2923הפועל ת"א11
2236-1723הפועל חדרה12
2138-1923מ.ס אשדוד13
1735-1623הפועל פ"ת14
לוח משחקים
 • מכבי נתניה
 • שבת, 02/03, 15:00
 • הפועל חיפה
 • בני סכנין
 • שבת, 02/03, 18:30
 • מ.ס אשדוד
 • הפועל ירושלים
 • שבת, 02/03, 18:30
 • מכבי בני ריינה
 • מכבי ת"א
 • שבת, 02/03, 19:30
 • מכבי פ"ת
 • מכבי חיפה
 • ראשון, 03/03, 20:00
 • הפועל חדרה
 • הפועל פ"ת
 • שני, 04/03, 20:00
 • הפועל ת"א
 • הפועל ב"ש
 • שני, 04/03, 20:30
 • בית"ר ירושלים

יצחקי: גלוך עשה נכון כשדחה מעבר לברצלונה

השיחות בין הקשר והקטלונים, השתיקה של קין, שועה ואבוקסיס, אוהדי בית"ר, איביץ' ומאבק האליפות: המנהל המקצועי לשעבר של מכבי ת"א בראיון ל-102FM

|
ברק יצחקי (רדאד ג'בארה)
ברק יצחקי (רדאד ג'בארה)

ברק יצחקי סיים את דרכו כמנהל המקצועי של מכבי תל אביב בסיום העונה שעברה, הערב (רביעי) חלוץ העבר התארח בתוכנית הספורט של ישראל ב-102FM ודיבר על החזרה האפשרית לצהובים, הקשר בין יוסי אבוקסיס וירדן שועה, הקפיצה של אוסקר גלוך והשתיקה של רובי קין.

ברק, אתה שיחקת שנים בבית”ר ירושלים והיית קשור מאוד למועדון. איך לדעתך יוסי אבוקסיס מוציא את בית”ר מהבעיות שלה ומנצח בדרבי הזה?
”אין ספק שפתיחת העונה של בית”ר הייתה מעורפלת, גם בגלל עניין השחקנים של מי יחתום ומי יעזוב וגם כמובן הפחתת הנקודות. אומנם היו להם שני משחקים בהם ניצחו, אבל עדיין יש לבית”ר כמה בעיות והיא לא מצליחה להתמודד איתן. בעיות המשמעת של חלק מהשחקנים זה לא משהו שמוסיף למצב של בית”ר, שהוא גם ככה מועדון לחוץ, שחי תמיד סביב בעיות כאלה או אחרות. מה שהם צריכים זה שקט, ועם השקט גם הנקודות מגיעות. יש לבית”ר סגל טוב ומאמן טוב, ואני בטוח שאבוקסיס יידע לייצב את הספינה, הוא עשה זאת בעבר ברגעי סערה, אבל הוא צריך לעשות את זה כמה שיותר מוקדם”.

העובדה שהדרבי יהיה ללא קהל זה לרעתה או לטובתה בית”ר?
”בסוף מדברים המון על הקהל של בית”ר שהוא מלחיץ, אבל בסוף כשחקן, בטח כשחקן של בית”ר כשאתה משחק בטדי, אין ספק שהקהל עוזר ומוסיף מוטיבציה. זה חיסרון עצום לבית”ר לשחק משחק דרבי בלי קהל”.

אוהדי בית"ר ירושלים (אורן בן חקון)אוהדי בית"ר ירושלים (אורן בן חקון)

אם היית היום המנהל המקצועי של בית”ר, היית ממליץ להיפרד מירדן שועה?
“אני לא מכיר את העובדות אלא רק ניזון מהתקשורת, אז לא יכול להגיד דבר כזה. אני יודע שלאבוקסיס ושועה יש מערכת יחסים טובה עוד מתקופת בני יהודה. ראינו בכל מיני צמתים שיוסי יודע להתמודד עם שועה. מבחינת כדורגל, לא סוד ששועה שחקן מוכשר, אבל יש דברים שמסיטים אותו קצת מהדרך הנכונה כמו תנועות גוף ורגעים שהוא מתעצבן תוך כדי המשחק. אני שם לב שהוא מנסה לשלוט בזה, לפעמים זה מתפרץ, אבל הוא מנסה. אבוקסיס מתמודד איתו בדרך כלל, אבל בסוף לכל אדם הסבלנות פוקעת ונראה לאן זה יגיע בסוף”.

כשאתה רואה השנה את מכבי ת”א, זו קבוצה די דומה לסגל שבנית כשהיית שם. מה ההבדל בין מכבי הזו למכבי של תקופתך?
”מכבי בהחלט עם פתיחת עונה טובה בליגה ובאירופה. צבירת הנקודות טובה, אבל אני בטוח שהם יכולים לשחק כדורגל אפילו טוב יותר. בסוף ההבדל בין הקבוצה הזו לשלי זה הנקודות, למרות שגם בעונה שעברה הפתיחה שלנו הייתה טובה עם איביץ’”.

ואז איביץ’ ברח לרוסיה וטעית בבחירת המאמן.
“בסוף אין מה לעשות, מתקבלות החלטות במועדון וזה לא רק חילופי מאמנים כאלה או אחרים. יש כל כך הרבה החלטות שמתקבלות, היו כל מיני סיבות לכך שבסוף לא הצלחנו להתמודד על האליפות”.

ולאדן איביץ' (רדאד ג'בארה)ולאדן איביץ' (רדאד ג'בארה)

אתה מתגעגע למכבי ת”א?
”עברתי שם כל כך הרבה שנים, אני לא יכול להסתיר את הרגשות שלי. יש לי יחסים טובים עם הבעלים, נציג הבעלים, עם בן מנספורד, עם השחקנים, אבל טוב לי איפה שאני נמצא. אין תשובה חד משמעית אם אני מתגעגע או לא”.

אם היום גולדהאר היה מרים טלפון ומבקש שתחזור, היית חוזר?
”לא נראה לי שיכול לקרות דבר כזה. אני לא מתעסק ב’אם’. כשזה יקרה נדבר”.

הדלת שלך למכבי ת”א נסגרה?
”הסיום שלי במכבי ת”א היה בצורה טובה. קיבלתי החלטה לא פשוטה, אבל אני מאוד שלם איתה. אין לדעת אם אשוב למכבי ת”א בעתיד, בסוף זה כדורגל”.

ברק יצחקי (חגי מיכאלי)ברק יצחקי (חגי מיכאלי)

אם מנספורד היה בשנה שעברה לצידך במערכת, אולי היום עוד היית במכבי ת”א?
”אני לא רוצה לחפש יותר מדי תירוצים על זה שלא הצלחנו להתמודד על האליפות, יש לי את האחריות שלי כמו לכל אחד במועדון. אני לא מאלה שמנסים להפיל את האשמה על מישהו אחר”.

איך אתה רואה את המשך המאבק על האליפות העונה?
”זה לא הולכת להיות שנה רגילה, אין מה לעשות. גם עם דחיית הליגה, גם החזרה בלי קהל, זרים שחלקם חוזרים וחלקם לא. כרגע זה נראה שהנפגעת העיקרית זו מכבי חיפה עם כל הרעש שהיה סביבה מתחילת העונה – עזיבת שחקנים, חילופי מאמנים, עניין דיא סבע, עניין השלט, סוער שם וזה פוגע בה, אבל בסוף היא עדיין קבוצה טובה שאני מאמין שכן תיאבק על האליפות”.

התבאסת כתושב מדינת ישראל שרובי קין לא גינה ולא במילה את הזוועות שעברנו מאז ה-7 באוקטובר?
”בסוף כל אחד לוקח את ההחלטה שלו, בין אם היא החלטה אישית או החלטת מועדון. אני בטוח שהכל היה מתואם שם עם מכבי ת”א. קצת חרה לי שלא שמעתי אותו אומר כלום, ואני מקווה שבסוף הוא כן ידבר ויגיד משהו”.

רובי קין (אורן בן חקון)רובי קין (אורן בן חקון)

אתה התעקשת בעונה שעברה שיתנו לאוסקר גלוך דקות משחק. עד לאיפה הוא יגיע לדעתך?
”הוא יגיע רחוק ויעשה עוד קפיצת מדרגה מזלצבורג, ללא ספק בכלל. כל קבלת ההחלטות שלו ושל המשפחה שלו הייתה טובה. הייתה להם אפשרות לעבור לברצלונה שהיו איתה שיחות מאוד מתקדמות ולחצו עליו מאוד, אבל האבא לקח החלטה אמיצה והאמין בדרך של רד בול זלצבורג ואני חושב שהוא עשה נכון. אנחנו רואים את זה בליגה האוסטרית ובאלופות, שאוסקר רק הולך ומתפתח”.

ג’ורדי קרויף דיבר איתך על אוסקר בזמנו עבור ברצלונה?
”שיחות פנימיות אני אשאיר ביני לבין עצמי ותבינו מזה מה שאתם רוצים לבד”.

אסור לפספס
נגןספיד שואל את דרוגבה אם הוא אבא של פוגבה
ספיד שואל את דרוגבה אם הוא אבא של פוגבה
נגןלמה סון סירב לחתום על חולצה של טוטנהאם?
למה סון סרב לחתום על חולצה של טוטנהאם?
נגןהכדור נדבק לו לרגל: אדן הזאר משחק קטרגל
הכדור נדבק לו לרגל: אדן הזאר משחק קטרגל
נגןעקף את כל המגרש כמו מראדונה בדרך אל הרשת
עקף את כל המגרש כמו מראדונה בדרך אל הרשת
/* LAST / NEXT ROUNDs */