יום שלישי, 05.12.2023 שעה 01:20

יואב עומר ותום ראובני: מכוונים למדליה עולמית

הדרמה באליפות ישראל, המצב במדינה, אליפות העולם שמתקרבת והרצון לזכות בכרטיס לצרפת: המועמדים לאולימפיאדת פאריס 2024 בגלישת רוח לגברים מדברים

|
תום ראובני, דן קאופמן ויואב עומר (פרטי)
תום ראובני, דן קאופמן ויואב עומר (פרטי)

בצל המלחמה בישראל, הספורט הישראלי חזר לפעילות. אתמול (שבת) הסתיימה אליפות ישראל בגלישת רוח שהתקיימה במכמורת באישור פיקוד העורף - ובמהלכה נעשו מחוות לאזרחים שנחטפו לרצועת עזה ב-7 באוקטובר. שמחה התערבבה עם עצב. בין היתר, תמונת הפודיום, בו הופיעו המנצחים דן קאופמן, יואב עומר ותום ראובני, הכילה גם את פניהם של החטופים והשבויים שתמונותיהם הופיעו מאחוריהם לצד דגלי ישראל.

החזרה לתחרויות בארץ הייתה חשובה לנבחרות גלישת הרוח הישראליות שנמצאות בטופ העולמי. שגרת האימונים שלהן נפגעה בעקבות המלחמה, דווקא בתקופה חשובה, לקראת אליפות העולם שתתקיים בעוד כחודשיים וחצי, לאחריה תתקבל ההכרעה לגבי זהות הנציגים הבודדים שישתתפו במשחקים האולימפיים בפאריס 2024. רק גבר אחד ואישה אחת ייצאו לייצג את המדינה בתחרות האולימפית שתתקיים באתר השייט במארסיי.

באליפות ישראל במכמורת ניתן היה לראות את המאבק על הכרטיס הבודד בגברים בעיצומו. לגמר העפילו יואב עומר שמוביל את הנבחרת עם 20 נקודות דירוג ותום ראובני, לו יש שש נקודות בטבלת הדירוג הפנימית של המבחנים האולימפיים הישראלים, כאשר לצידם התחרה דן קאופמן בן ה-19. כבר במצוף הראשון היה ניתן להבחין כי עומר וראובני היו עסוקים אחד בשני, כאשר ראובני נפל למים לאחר שעומר התקרב אליו, אלא שגם הוא איבד מומנטום בעקבות הנפילה - כך שדווקא גולש הרוח הצעיר ניצל את הרגע הדרמטי במים, תפס את ההובלה וניצח את אליפות ישראל.

עומר, אלוף ישראל לשעבר ב-IQ פויל, איבד את תוארו באופן מפתיע לדן קאופמן שהתחרה לצידו וזכה רק במדליית הכסף. זה קרה דווקא אחרי תחרות מצוינת של גולש הרוח בן ה-25, במהלכה התקיימו 12 שיוטים בהם הוא רשם שמונה ניצחונות, נפסל שלוש פעמים וסיים עוד שיוט בודד במקום החמישי. לטענתו, הפסילות היו בגלל ציוד תקול.

המאבק על הכרטיס לפאריס בעיצומו. יואב עומר (גל פרידמן)המאבק על הכרטיס לפאריס בעיצומו. יואב עומר (גל פרידמן)

"מבאס להפסיד את תואר אלוף ישראל אחרי שלוש שנים", אמר יואב עומר ל-ONE. "הייתה לי יכולת טובה בתחרות והייתי דומיננטי במהלך כל השבוע, אבל זה הפורמט של התחרות ואין ספק שהוא טריקי. אתה מגיע לגמר כפייבוריט ובסוף גולש הרוח שעלה מהמקום השישי זוכה, אבל זה חלק מהספורט ומגיע כל הכבוד לקאופמן על זה שהצליח לעקוץ אותנו וזכה באליפות ישראל. הוא עשה הכל נכון ומגיעות לו כל המחמאות".

לאחר התחרות הלאומית, עומר התייחס למאבק על הכרטיס לאולימפיאדת פאריס שיגיע לשיאו בסוף חודש ינואר: "אני בטוח ביכולות שלי ואני מרגיש שאני בהתקדמות טובה. אליפות העולם הקודמת, בה סיימתי במקום השישי, נתנה לי דחיפה קדימה לכיוון המדליות. זה משהו שאני צריך לכוון אליו, כי המשחקים האולימפיים אוטוטו מגיעים ואליפות העולם הקרובה תהיה התחרות הקובעת, כך שאני צריך ללכת על זה בכל הכוח. הפוזיציה בה אני נמצא היא מלחיצה כי אני מוביל את המבחנים, אבל את הלחץ צריך לייעל להצלחה כך שאני רוצה שהוא דווקא יוציא ממני את המיטב. אני ממוקד בעצמי וחיובי להמשך".

במקום השלישי סיים תום ראובני, שגם הוא אחד מגולשי הרוח המובילים בנבחרת של המאמן גל פרידמן, אך הנפילה למים בגמר אכזבה אותו. "זה לא אמור לקרות, אבל לצערי זה קורה לפעמים וזה מבאס", התייחס לכך תום ראובני. "זה מה שנקרא - שניים רבים והשלישי לוקח. התמקדתי יותר ביואב עומר וקאופמן היה מאחורינו. זה שנפלתי למים פתח לו חלון הזדמנות גדול, וכל הכבוד לו על כך שניצל את זה. זה טוב שהצעירים דוחפים אותנו קדימה".

ראובני הוסיף: "אנחנו בשיא ההכנות לאליפות העולם, הפער די צמוד בטבלה הפנימית של הנבחרת והכל פתוח. כדי להיות הנציג האולימפי אני אצטרך תוצאה טובה באליפות העולם הקרובה, מה גם שאני ארצה להגיע למארסיי כמועמד למדליה אולימפית ולא רק כדי להיות שם, כך שהמטרה היא מדליה עולמית. עצם זה שאליפות ישראל התקיימה, זה היה שלב מאוד קריטי בהכנות שלנו לאליפות העולם. על כולם עוברת תקופה קשה במדינה, אבל בסוף העבודה שלנו היא לזכות מדליות באליפויות העולם ובמשחקים האולימפיים שיביאו גאווה למדינת ישראל, וזה מה שאנחנו מכוונים אליו. אומנם כרגע אני לא יכול ללכת להילחם באויבים שלנו, אבל אני יכול להגיע לתחרויות הגדולות ביותר ולהרים את המורל במדינה. זה התפקיד שלנו".

"שניים רבים והשלישי לוקח". תום ראובני (צילום: גל פרידמן)"שניים רבים והשלישי לוקח". תום ראובני (צילום: גל פרידמן)

גם יואב עומר הסכים איתו: "זו תקופה קשה ויש לי חברים שנלחמים עכשיו אחרי שהוקפצו למילואים, כך שעזבו את הכל באמצע החיים כדי לעמוד נגד האויבים שרוצים להשמיד אותנו. יש לתחרות הזו משמעות כי היא מראה לעולם שבכל זאת אנחנו מקיימים שגרת חיים. ברור לי שזה לא כמו להילחם בצבא ולהגן על המולדת, אבל אני מרגיש שיש לנו תפקיד חשוב בספורט כי זו הדרך שלנו לעשות הסברה למדינה ולייצג אותה בעולם. אנחנו עושים את זה ברגשות מעורבים, אבל התפקיד שלנו הוא להמשיך להרים את דגל ישראל למעלה בתחרויות ולהביא קצת נחת לאנשים פה במדינה. אם נשיג מדליה בתחרות גדולה, זו תהיה הדרך שלנו להראות מי אנחנו ועד כמה אנחנו חזקים".

יו"ר איגוד השייט, שי בובר, סיכם: "אנחנו שולחים חיבוק לאזרחי ישראל, לחיילים ולכוחות הביטחון. יש לי זכות לארח את תושבי זיקים ונתיב העשרה בימים אלה. נקווה שבהמשך הם יוכלו חשוב לבתיהם ולמציאות אחרת, כי הטבח הזה של 7 באוקטובר שינה לכולנו משהו בפרדיגמה. זה לא עוד סבב לחימה. הקלות בלתי נסבלת שיכולים להיכנס לנו לבתים ולהרוג זה משהו שאי אפשר להשלים איתו. אנחנו, ככאלה שעסוקים בספורט, חייבים להרים את הראש מהר ולהתעשת כדי להמשיך לעשות את מה שאנחנו עושים הכי טוב. זה יחזק את כולם".

בובר הוסיף: "אני מברך את תמר שטיינברג ודן קאופמן הצעירים שניצחו את התחרות. כל הכבוד להם. המטרה הגדולה שלנו היא התוצאות באליפות העולם שתתקיים בסוף ינואר בלנזרוטה. אין לנו לוקסוס לעצור את ההכנות. מדינת ישראל נתנה לנו את האפשרות לעסוק בזה עם הספורטאים המצטיינים שלנו ואסור לנו לוותר לשנייה כי העולם ממשיך כרגיל בהכנות שלו. עם כל הקושי צריך לאסוף כוחות ולהמשיך הלאה כדי לדחוף את הספורטאים להישגים עולמיים, כאשר אליפות ישראל היא עוד תחרות חשובה בדרך. נקווה שנמשיך להביא הישגים עולמיים כמו בעבר".

אסור לפספס
נגןבאמצע הגרלת היורו נשמעו קולות מסרט פורנו
באמצע הגרלת היורו נשמעו קולות מסרט פורנו
נגןמביך ומושלם: שער עצמי נדיר נכבש בגרמניה
מביך ומושלם: שער עצמי נדיר נכבש בגרמניה
נגןכבש שער נדיר בוולה מכמעט חצי מגרש!
כבש שער נדיר בוולה מכמעט חצי מגרש!
נגןקמפיין ראשון לבן של כוכב מנצ'סטר סיטי
קמפיין ראשון לבן של כוכב מנצ'סטר סיטי
כדורגל ישראלי חדשות
ליגת העל
ליגה לאומית
ליגות נמוכות
גביע המדינה
גביע הטוטו
גביע הטוטו לאומית
ליגת העל לנוער
נוער וילדים NEXT ONE
ספורט תיכוניים
ליגת ''יעז'' פוצ'יוולי
נבחרת ישראל
ליגת העל לנשים
הליגה הלאומית לנשים
התאחדות/שופטיםכדורגל עולמי חדשות
ליגה ספרדית
ליגה איטלקית
ליגת האלופות
הליגה האירופית
קונפרנס ליג
ליגה אנגלית
ליגה גרמנית
ליגה צרפתית
ליגה בלגית
ליגה הולנדית
ליגה רוסית
ליגה טורקית
ליגה יוונית
ליגה קפריסאית
ליגה סקוטית
ליגה פורטוגלית
ליגה שווייצרית
ליגה אוסטרית
ליגה פולנית
ליגה ארגנטינאית
ליגה ברזילאית
ליגת האומות
מוקדמות יורו 24
מונדיאליטו
יורו עד 21
ליגות נוספותכדורסל ישראלי חדשות
ליגת ווינר סל
גביע המדינה
גביע ווינר
לאומית גברים
ליגת ווינר אתנה נשים
ליגת התיכונים
נבחרת ישראלכדורסל עולמי
חדשות
יורובאסקט
NBA
יורוליג
יורוקאפ
ליגת האלופות של פיב''א
ליגה ספרדית
ליגה יוונית
ליגה איטלקית
ליגה טורקית
ליגה אדריאטית
/* LAST / NEXT ROUNDs */