יום חמישי, 29.02.2024 שעה 07:52

תופעת טבע: ג'וקוביץ' זכה באליפות ארצות הברית

מה עוד נותר לומר? הסרבי היה הכי יעיל שיש ובזכות 3:6, 6:7, 3:6 זכה במייג'ור מספר 24 בקריירה (!), 14 על המשטח הקשה ועל הדרך נקם במדבדב על 2021

|
גראנד סלאם מספר 24 לנובאק ג'וקוביץ' (רויטרס)
גראנד סלאם מספר 24 לנובאק ג'וקוביץ' (רויטרס)

מדהים, אדיר, פנומן, תופעת טבע, מה עוד נותר לומר על נובאק ג’וקוביץ’? בגיל 36, הסרבי הוכיח בפעם המי יודע כמה שגיל הוא רק מספר וזכה הלילה (בין ראשון לשני) באליפות ארצות הברית הפתוחה לאחר 3:6, 6:7, 3:6 על דניל מדבדב.

הג’וקר קטף את הגראנד סלאם ה-14 שלו על המשטח הקשה שהוא כל כך אוהב, אך מעבר לכך הוא זכה במייג’ור ה-24 בקריירה שלו (!), מספר בלתי נתפס. כזכור, את רפאל נדאל ורוג’ר פדרר הוא כבר עקף, כלומר שהוא פשוט ממשיך להגדיל ולהגדיל את השיא שלו.

נולה גם השיג סוג של נקמה על 2021, אז מדבדב ניצח אותו באותו המעמד, באותו הטורניר. הרוסי הציג משחק חסר אומץ ומעט פחדני, כשמיעט לעלות לרשת ואפילו בהזדמנות הכי טובה שלו במשחק, כשקיבל נקודת מערכה במערכה השנייה, הוא לא עמד בלחץ וראה את יריבו עולה ל-0:2 בסופו של דבר, פיגור ממנו כבר היה קשה מידי לשוב.

נחזור לג’וקוביץ’. נובאק זכה באליפות ארצות הברית בפעם הרביעית בקריירה, אליה אפשר להוסיף לו עוד 10 זכיות במשטח הקשה של אוסטרליה, בנוסף לעוד שבע זכיות בווימבלדון ועוד שלוש ברולאן גארוס. ללא ספק אחד הטניסאים הכי מגוונים שראינו.

הסרבי התפרק בבכי בסיום וניכר לראות כמה קשה הוא עובד על מנת להישאר ברמה שהוא נראה. כנראה שהרבה ישב לו על הלב גם לאחר שהפסיד רק לפני כחודשיים לקרלוס אלקראס בגמר בווימבלדון, והוא ממש לא רצה להפסיד בגמר של שני מייג’ורים ברציפות.

מערכה ראשונה: 3:6 לנובאק ג’וקוביץ’

נובאק ג'וקוביץ' הגיע (רויטרס)נובאק ג'וקוביץ' הגיע (רויטרס)
גם דניל מדבדב מוכן (רויטרס)גם דניל מדבדב מוכן (רויטרס)
הכל ערוך ומוכן לרגע הגדול בניו יורק (רויטרס)הכל ערוך ומוכן לרגע הגדול בניו יורק (רויטרס)

לאחר משחקון ראשון עם ראלים ארוכים למדי, ג’וקוביץ’ שמר על ההגשה ועלה ל-0:1, כשמיד הוא גם הצליח לשבור על האפס את מדבדב ולעלות ל-0:2, פתיחה נפלאה של המדורג 2. למרות שמדבדב ניסה להרים הילוך, הג’וקר לא התרגש ושוב הגיש טוב בדרך ל-0:3. הרוסי עלה על הלוח ואפילו הוביל 15:30 וגם סחט דיוס, אך נולה המשיך להפגין קור רוח וקבע 1:4.

דניל מדבדב. מנסה לחזור לעניינים (רויטרס)דניל מדבדב. מנסה לחזור לעניינים (רויטרס)
נובאק ג'וקוביץ' חובט (רויטרס)נובאק ג'וקוביץ' חובט (רויטרס)

שוב הניגון חזר – מדבדב הגיש טוב, רק שגם ג’וקוביץ’ עשה זאת, 2:5 לסרבי. הרוסי ניצל מנקודת מערכה ולאחר משחקון מעט ארוך קבע 5:3, אך יש לו הזדמנות אחרונה לשבור כדי למנוע פיגור 1:0. נולה המשיך לשלוט ועשה את המוטל עליו כשהגיש טוב וניצל טעויות לא מחויבות של יריבו, 0:1 למדורג 2.

ג'סטין טימברלייק צופה. גם הכוכבים הגיעו (רויטרס)ג'סטין טימברלייק צופה. גם הכוכבים הגיעו (רויטרס)
ג'רי סיינפלד נוכח גם כן (רויטרס)ג'רי סיינפלד נוכח גם כן (רויטרס)
לאונרדו די קפריו (רויטרס)לאונרדו די קפריו (רויטרס)

מערכה שנייה: 6:7 לנובאק ג’וקוביץ’

ג’וקוביץ’ הצליח לסחוט שלושה דיוסים, למרות זאת מדבדב הראה שיפור ואחרי שהחל לתקוף את הרשת הוא עלה ל-0:1 במערכה. הסטטוס קוו נמשך כשהג’וקר השווה מיד. הרוסי המשיך לגרד את השמירה על ההגשות שלו, כששוב פעם למרות כמה דיוסים שנובאק כפה, הוא הצליח לעלות ל-1:2, הסרבי השווה במהירות. למרות פיגור 30:0, מדבדב שוב המשיך להציג שיפור ולקח את ההובלה. מבלי לאבד נקודה, ג’וקוביץ’ הציג דומיננטיות ואיזן את התוצאה במערכה, 3:3. מדבדב ניצח בללא ספק המשחקון הארוך ביותר כד כה, כשבחלקו נובאק אפילו היה נראה מעט פצוע ולפתע נשכב על המשטח, אך הרים את עצמו והמשיך, 3:4 למדורג 3.

דניל מדבדב מרוצה. העלה קצת את הקצב (רויטרס)דניל מדבדב מרוצה. העלה קצת את הקצב (רויטרס)
נובאק ג'וקוביץ' מחזיר (רויטרס)נובאק ג'וקוביץ' מחזיר (רויטרס)

הרמה רק המשיכה לעלות וקיבלנו משחקון עוד יותר ארוך, כשבתום 13 דקות הג’וקר השווה בענק ל-4:4. מדבדב השיב לידיו את היתרון עם ניצחון על האפס במשחקון, הסרבי השווה ושחרר שאגה קטנה לקהל. נולה שוב הטריף את הקהל עם כמה נקודות נאות, אך מדבדב השיב אש והיתרון במערכה הוא רוסי. המדורג 3 השיג נקודת מערכה, אבל בכל זאת לא הצליח להשוות ל-1:1 והמערכה תוכרע בשובר שוויון. צעד ענק של ג’וקוביץ’ לגראנד סלאם מספר 24 – מדבדב שבר ראשון, אך הסרבי צחק אחרון ועלה ל-0:2 בתום שובר השוויון.

נובאק מתקשה מעט (רויטרס)נובאק מתקשה מעט (רויטרס)
והיה נראה מעט פצוע (רויטרס)והיה נראה מעט פצוע (רויטרס)
אך הסרבי נכנס לעניינים (רויטרס)אך הסרבי נכנס לעניינים (רויטרס)
נקודת מערכה לא הספיקה למדבדב (רויטרס)נקודת מערכה לא הספיקה למדבדב (רויטרס)
נובאק ג'וקוביץ' שואג (רויטרס)נובאק ג'וקוביץ' שואג (רויטרס)

מערכה שלישית: 3:6 לנובאק ג’וקוביץ’

המערכה השלישית נמשכה מאיפה שעצרנו. ג’וקוביץ’ שמר על ההגשה שלו ועלה ל-0:1. מדבדב השווה, אך הסרבי שמר על ההגשה גם הוא, 1:2 לג’וקר. השבירה הגיעה! נובאק ג’וקוביץ’ עשה צעד עצום למייג’ור 24 כשעלה ל-1:3 לאחר הגשות של מדבדב. תפנית בעלילה? הרוסי אגר כוחות והצליח להגיב עם שבירה ראשונה שלו במשחק, 2:3 לנובאק, תור מדבדב להגיש. מה קרה פה? ג’וקוביץ’ הוכיח המון אופי ושבר בחזרה! 2:4 למדורג 2. נולה הגיש טוב ועלה ל-2:5, האם אנחנו בדרך למשחקון אחרון בטורניר? מדבדב החליט אחרת והצליח לצמק ל-5:3, הסרבי יגיש על הטורניר. גבירותיי ורבותיי, גראנד סלאם מספר 24! נובאק ג’וקוביץ’ הגיש טוב וניצח את המערכה 3:6, ואת המשחק 0:3.

השכיבה על המשטח המסורתית (רויטרס)השכיבה על המשטח המסורתית (רויטרס)
ג'וקוביץ' לא מעכל (רויטרס)ג'וקוביץ' לא מעכל (רויטרס)
נובאק ג'וקוביץ' פשוט בטירוף (רויטרס)נובאק ג'וקוביץ' פשוט בטירוף (רויטרס)
נשיקה לצוות (רויטרס)נשיקה לצוות (רויטרס)
ג'וקוביץ' עם הקדשה מדהימה לקובי בראיינט (רויטרס)ג'וקוביץ' עם הקדשה מדהימה לקובי בראיינט (רויטרס)
דניל מדבדב במקום השני (רויטרס)דניל מדבדב במקום השני (רויטרס)
נובאק ג'וקוביץ' בעננים (רויטרס)נובאק ג'וקוביץ' בעננים (רויטרס)
אסור לפספס
נגןויניסיוס ג'וניור רוכש נעל ב-17 אלף שקל
ויניסיוס ג'וניור רוכש נעל ב-17 אלף שקל
נגןכמה כסף משלם ליאו מסי לספר האישי שלו?
כמה כסף מרוויח הספר האישי של ליאו מסי?
נגןספיד שואל את דרוגבה אם הוא אבא של פוגבה
ספיד שואל את דרוגבה אם הוא אבא של פוגבה
נגןלמה סון סירב לחתום על חולצה של טוטנהאם?
למה סון סרב לחתום על חולצה של טוטנהאם?
/* LAST / NEXT ROUNDs */