יום ראשון, 25.02.2024 שעה 18:02

צה"ל טרם אישר לוולצ'ק לצאת לאליפות העולם

הג'ודאי הצעיר אמנם משרת כספורטאי מצטיין, אך למרות שהוא אמור לצאת לאליפות בעוד פחות מ-48 שעות, טרם קיבל אישור. סמדג'ה: "סיטואציה לא נורמלית"

|
ים וולצ'ק  (קרדיט: איגוד הג'ודו)
ים וולצ'ק (קרדיט: איגוד הג'ודו)

ים וולצ’ק, שמשרת בצה”ל, עדיין לא קיבל אישור לצאת לאליפות העולם בג’ודו שתתקיים בקטאר בעוד שישה ימים. בעוד פחות מ-48 שעות הג’ודאי הצעיר אמור לטוס לתחרות עם נבחרת ישראל, אך בשלב זה טרם התקבל אישור מהצבא וממשרדי הממשלה ליציאתו משום שהמדינה במפרץ היא עוינת ומסוכנת.

וולצ’ק אומנם עושה שירות כספורטאי מצטיין ובאיגוד הג’ודו פנו לשב”כ, לצה”ל ולמשרד התרבות והספורט כדי לזרז זאת, אך עד לרגע זה עדיין לא התקבלה תשובה האם הג’ודאי שסיים במקום החמישי באליפות העולם האחרונה יוכל לצאת. 

מאמן נבחרת הגברים, אורן סמדג’ה, אמר: “בעוד כמה ימים הוא אמור להתחרות באליפות העולם. אין תשובה. הספורטאי פספס כבר כמה תחרויות. זו סיטואציה לא נורמלית, יומיים לפני הטיסה הוא לא יודע אם ישתתף. רואים את הלחץ על הפנים שלו ואנחנו חסרי אונים”. 

ים וולצ'ק (מימין) (חגי מיכאלי)ים וולצ'ק (מימין) (חגי מיכאלי)

גורמים המעורבים במקרה טוענים כי מזה מספר חודשים באיגוד הג’ודו לא הגישו את הטפסים הנדרשים בצירים המקובלים, והבחינה של הטיסה נעשית בין היתר על מנת לשמור על ביטחונו של החייל. כמו כן, נטען כי מועד הטיסה שונה ביום חמישי האחרון ולא היו בידי מקבלי ההחלטות כל הפרטים המלאים. כעת, הנושא נמצא עדיין בבחינה.

מדובר צה”ל נמסר בתגובה: “צה”ל מאפשר למשרתיו לצאת למשלחות ספורט רשמיות, זאת בכפוף לאישור אבטחה ולהמלצת מינהל הספורט. כלל הטפסים והפרטים הרלוונטים הנדרשים לאישור טיסתו של החייל, התקבלו ע”י האיגוד אמש. בקשתו לטוס למדינה שהכניסה אליה אסורה לחיילים, נמצאת כעת בבחינה אצל הגורמים הרלוונטיים”.

תגובת משרד התרבות והספורט תובא לכשתתקבל.

אסור לפספס
נגןהכדור נדבק לו לרגל: אדן הזאר משחק קטרגל
הכדור נדבק לו לרגל: אדן הזאר משחק קטרגל
נגןעקף את כל המגרש כמו מראדונה בדרך אל הרשת
עקף את כל המגרש כמו מראדונה בדרך אל הרשת
נגןמחזיר השקעה: רונאלדו בפרסומת לסעודיה
מחזיר השקעה: רונאלדו בפרסומת לסעודיה
נגןספיד עושה עבירה קשה על קאקא במשחק ידידות
ספיד עושה עבירה קשה על קאקא במשחק ידידות
/* LAST / NEXT ROUNDs */